dermobottestebasla

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 83 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi

Güneş kremi cilt tipi fark etmeksizin herkesin kullanması gereken bir bakım ürünüdür. Güneş kremi sadece yazın değil her mevsim kullanılmalıdır. Güneş kremi leke görünümünün azalmasından ince çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasına kadar cilde birçok fayda sağlar. Güneş kremleri ciltte kalkan görevi görür. Fakat burada önemli olan nokta cilt tipinize uygun güneş kremi kullanmaktır.

Yağlı cilt tipi aşırı sebum üretimi sonucu oluşan bir cilt tipidir. Normal şartlarda cilt kendini dış etkenlerden korumak için sebum üretimi gerçekleştirir. Ancak bazı durumlarda sebum ihtiyaçtan daha fazla üretilir. Bu sebeple yağlı cilt tipi oluşur. Fazla sebum salgılanmasının birçok farklı sebebi olabilir. Makyajı çıkarmadan uyuma, sağlıksız beslenme, yanlış cilt bakımı ve çevresel faktörler gibi örnekler verilebilir.

Yağlı cilt tipine sahip kişilerin ciltleri parlak ve daha kalın yapıdadır. Aslında bu sayede ince çizgi görünümü veya kırışıklık görünümü geç ortaya çıkabilir. Bundan yağlı cildin avantajları diye bahsedebiliriz. Dezavantajlarına gelirsek yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin nem dengesi bozulabilir. Gözenek görünümü genişler.

Yağlı cilt problemlerinin önüne geçmek için yapılması gereken en önemli adımlardan biri doğru güneş kremini tercih etmektir. Güneş kremi cildimizi güneşten gelen zararlı ışınlara karşı korumaya çalışır. Ek olarak cildin ne eksiği var ise tamamlayıcı ürün o olmalı. Yağlı bir cilde sahip kişiler parlama karşıtı, su bazlı, hafif ve matlaştırıcı bir güneş kremi tercih etmeli.

Su Bazlı Güneş Kremleri

Güneş kremleri genellikle yağlı ve ağır yapıda ürünler olarak bilinir. Bu yüzden yağlı cilt yapısına sahip kişiler güneş kremi kullanma konusunda endişeye kapılmışlardır. Fakat son dönemlerde akışkan yapıya sahip su bazlı güneş kremleri ortaya çıktı. Hafif ve yağsız yapıları ile tam olarak yağlı ciltler için geliştirilmiştir. Adından da anlaşılacağı üzere su temelli formüllerdir. Hafif, ciltte ağırlık yapmayan ve sebum dengeleyici özelliklere sahiptir.

Yağlı ciltler için güneş kremi su bazlı olmasının yanında parlamaya çok meyilli T bölgesini matlaştırıcı etkiye sahip olmalı. Ayrıca gözenekleri tıkamamalıdır.

Yağlı Ciltlere Özel Güneş Kremi Çeşitleri

La Roche Posay Anthelios Oil Correct Yağlı ve Düzensiz Ciltler için Yüz Güneş Kremi

Günlük güneşe maruz kalmanın neden olduğu foto yaşlanmadan korur. Cildin nefes almasını sağlarken kusurları düzeltmeye yardımcı olan yeni nesil bir güneş kremidir. Cellox-B3 Tech Günlük Koruma (Mexoryl XL + Vitamin B3 & E + Roche-Possay Termal Su) sağlayan bir teknolojidir: çok yüksek bir UVB/UVA geniş spektrum korumasına sahiptir. Hassas ciltlere uygundur. Yağlı bir yapıda değildir.

La Roche Posay Anthelios XL SPF 50 Renkli Güneş Jel Krem

Geniş spektrumlu ve yüksek korumalı (UVA, UVB) güneş koruması sağlar. Beyaz iz bırakmaz. Suya, kuma ve tere dayanıklıdır. Hızlı emilir, yapışkan bir his bırakmaz. Matlaştırıcı ve parlama karşıtıdır. İçeriğinde Xl- Protect Geniş Spektrum Koruma Filtresi, Gliserin ve AIRLICIUM™ bulunur.

Avene Solaire Cleanance SPF 50+ Yağlı Ciltler için Güneş Koruyucu

Ultra hafif yapıya sahip yüksek koruma faktörlü güneş koruyucudur. TriAsorB ultra geniş spektrumlu güneş koruma sağlar. Yüz ve boyun kullanımına uygundur. Güneşten kaynaklı leke görünümünü azaltmaya yardımcıdır. Suya dayanıklıdır. Renkli bir anti-mavi ışın güneş filtresi içerir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.