dermobottestebasla

Yüz Güneş Kremi

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 18
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 550 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 18

Yüz Güneş Kremi Çeşitleri

Yüzümüz dış etmenlerle doğrudan temas halinde olduğu için en çok etkilenen bölgelerden biridir. Bu sebeple yüzümüzü dış etkenlerden korumalı ve cildimize iyi bakmalıyız. Cildimize en büyük zararı veren dış etmenlerden biri güneştir. Güneşin D vitamini gibi faydaları olsa da aslında uzun vadede korumazsak bize oldukça fazla zararı vardır. Güneşten gelen UVA ve UVB ışınları cildimize nüfuz eder ve bazı cilt problemleri meydana gelebilir; cilt kuruluğu, güneşten dolayı oluşan leke görünümü ve erken yaşlanma (foto yaşlanma) gibi. Bu sebeple hayatımızın her döneminde güneş kremi kullanarak cildimizi zararlı ışınlardan korumalıyız.

Güneş kremleri her ne kadar daha çok yazın tercih edilse de dört mevsim kullanılması gereken bir üründür çünkü güneşten gelen zararlı ışınlar sadece yazın değil her mevsim cildimize zarar verebilir.

Yüz İçin Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Güneş kremleri cildimizi bir kalkan gibi zararlı ışınlardan korur; bazı güneş kremleri zararlı ışınları emer bunlara fiziksel güneş kremi denirken, bazı güneş kremleri ise zararları ışınları yansıtır, bunlara da kimyasal güneş kremi denir. Güneş kreminin formu ne olursa olsun temel amacı hepsinin cildi korumak ve güneşten gelebilecek ışınları en aza indirmektir. Güneş kremi kullandığınızda öncellikle cildinizi dış etmenlere karşı korumakla birlikte aynı zamanda cildinizde oluşabilecek cilt sorunlarının önüne geçmiş olursunuz. Yüz güneş kremleri, foto yaşlanmanın önüne geçer böylece erken yaşlanma sorunu yaşamazsınız çünkü ince çizgi ve kırışıklık görünümünü oluşmasını olabildiğince geciktirir, güneşin zararlı ışınlarından kaynaklanan leke görünümünün önüne geçer. Cildin daha canlı görünmesini sağlar. Cildin aydınlık ve nemli kalmasını sağlar çünkü nemi cilde hapseder.

Yüz İçin Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Yüz için güneş kremi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cilt tipidir. Cilt tipine uygun güneş kremi alınmadığında fayda sağlamasının aksine zararı bile dokunabilir. Örneğin yağlı cilt tipine sahip biriyseniz kuru cilt tipine uygun bir güneş kremi kullanamazsanız çünkü yağlı cilt tipine sahip kişilerin kullandığı ürünler genellikle fazla sebumu yok etmeye yöneliktir, kuru ciltlerde sebumu yok etmek yerine, üstüne daha çok nemlendirilmesi amaçlanır.

İkinci en önemli nokta ise güneş kremini nerede kullanacağıdır. Tabii ki şehir hayatında kullandığınız güneş kremi, tatilde güneşlenirken kullandığınız güneş kremi ile aynı olmamalıdır. Bunun sebebi şehir hayatındayken, plajda olduğu kadar güneşe maruz kalınmamasıdır. Bu sebeple şehirdeyken düşük spf içerikli ürünler kullanabiliriz fakat güneşe fazla maruz kalacağımız (deniz, havuz vb.) gibi durumlarda yüksek spf içeren, suya dayanıklı güneş kremleri tercih etmeliyiz.

Üçüncü önemli nokta ise, güneş kremlerinin cilt sorununa bakım yapmasıdır. Hemen bir örnekle açıklayalım; örneğin, cildinizde yaşlanma belirtileri görüyorsunuz, ince çizgi ve kırışıklık görünümüne sahip olmaya başladıysanız, bu noktada hemen anti age özelliğe sahip güneş kremi kullanabilirsiniz.

Yüz İçin Güneş Kremini Nasıl Kullanmak Gerekir?

Güneş kremini tam güneşe çıkarken sürmek yanlış bir seçimdir, bu şekilde kullanırsanız, pek faydasını göremeyebilirsiniz. Bunun yerine güneşe çıkmadan 20 dakika önce sürmeniz gerekir. Bir diğer önemli nokta ise 2 saat aralıklar ile yenilemeniz gerekir özellikle denize veya havuza girecekseniz, çıktığınızda hemen güneş kremini yeniden sürmelisiniz.

Yüz için Güneş Kremi Çeşitleri

Yüz için güneş kremlerinin birçok çeşidi vardır; karma ve yağlı ciltler için, lekeli ciltler için, anti age güneş kremleri, normal ve kuru ciltler için, hassas ciltler için ve renkli güneş kremleri.

Yağlı Ciltler için Güneş Kremi Çeşitleri

Yağlı cilde sahip olan kişiler güneş kremi seçerken su bazlı ve hafif yapıda ürünler tercih etmelidir. Çünkü zaten sebum üretimi fazla olan yağlı ciltler, bir de ağır ve yoğun bir güneş kremi kullanırsa bazı problemler ortaya çıkabilir. Özellikle yaz aylarında parlamaya müsait olan yağlı cilde sahip olan kişilerin güneş kremlerinde matlaştırıcı özelliği de barındırılırsa cilt için faydalı olur. Gözenekler görünümünü temizleyen ve siyah nokta görünümünü azaltan güneş kremleri yağlı ciltler tarafından tercih edilebilir.

Yağlı ciltler için güneş kremleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri olan La Roche Posay Anthelios XL SPF 50 Dry Touch Parfümsüz Jel Krem, yağlı ciltler için yüksek güneş koruyucu yüz kremidir. Çok yüksek UVA ve UVB koruması içerir. Airlicium teknolojisi ile sebum ve ter kaynaklı parlamayı kontrol altına almaya yardımcı olur. Çabuk emilen jel-krem formuna sahiptir. Cilt üzerinde yapışkan his bırakmaz. Renkli formu da mevcuttur.

Lekeli Ciltler için Güneş Kremi Çeşitleri

Lekeli cildin birçok sebebi olabilir ama en büyük sebeplerinden biri de güneşten gelen zararlı ışınlardır. Bu sebeple lekeli ciltlere özel güneş kremleri ile güneşten korunarak cilt de bulunan leke görünümünü azaltmanız mümkün. Güneşten korumanın en iyi yollarından biri de güneş kremi kullanmaktır. Hali hazırda leke görünümüne sahip olan kişiler ve leke görünümüne eğilimli kişiler tarafından tercih edilmelidir.

Bioderma Pigmentbio Daily Care SPF 50+, cildin doğal parıltısını geri getirmeyi ve bununla birlikte ciltte leke görünümüne neden olan tesirlerin azaltılmasını sağlayan LumiRevealTM Teknolojisine sahiptir. Etkili UVA ve UVB filtreleriyle antioksidan tesirli C ve E vitaminlerinin güçlü yapısı cildin aydınlatılmasına destek olur. Ciltte parıltı oluşturan yapısı, cilt tarafından kolayca emilir. Leke görünümünün azaltılmasına yardımcı olur. Oluşabilecek leke görünümüne karşı cildi güneş ışınlarına karşı korur. İçeriğindeki C ve E vitaminleri, cildi kırışıklık oluşumuna karşı bakım sağlar. Vitamin PP, cildi nemlendirir ve cildi korur.

Hassas Ciltler için Güneş Kremi Çeşitleri

Hassas ciltlerin toleransı düşük olduğundan dolayı toleransını yükseltecek güneş kremleri tercih etmelidir. Bu noktada göz çevresi de devreye girmektedir çünkü göz çevresi de oldukça hassas bir yapıda olan bir bölgedir. Bu sebeple göz çevresine de uygulanabilecek hassas ciltler için yüz için güneş kremleri tercih edilmelidir.

Sebamed SPF 50 Çok Yönlü Koruyucu Güneş Losyonu, E vitamini sayesinde cildi besler, güçlü etki sağlar. E vitamini ve d-panthenol içeriği ile erken yaşlanma belirtilerine karşı bakım sağlar. Provitamin B5 ile cildi canlandırmaya yardımcıdır. İçeriğindeki İnülin ve Lesitin sayesinde yoğun nemlendirme sağlar. Doğal Hidro-Fruktol ile cildi yumuşak tutmaya yardımcı olur. Suya dayanıklı formülü sayesinde deniz kenarında, spor yaparken ve günlük yaşamda kullanım için uygundur. Kolay sürülür, yapışkan değildir, beyaz kalıntı bırakmaz. pH 5.5 değere sahiptir.

Solante Telerubor SPF 50+ Losyon, hassas ciltler için güneş koruyucu bakım ürünüdür. Yağsız, paraben içermeyen, suya dayanıklı formüle sahiptir. Modern ve stabil filtreleri ile cildi güneşin zararlı ışınlarından (UVA / UVB) korumaya yardımcı olur. Cildin korunmasında yardımcıdır. Cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur. Cilde ipeksi bir görünüm sağlar. Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir. Özel kokusu, içerisindeki bitkisel özler yoluyla elde edilir.

Kuru Ciltler için Güneş Kremi Çeşitleri

Kuru ciltler yaz aylarında havanında verdiği sıcaklık ve kurulukla daha da kurumaya meyilli olurlar. Bu sebeple nemlendirici özelliğe sahip güneş ürünleri tercih edilmelidir. Kullanılmadığı takdirde bazı problemlere sebeplere sebep olabilir; ince çizgi ve kırışıklık görünümü, cansız ve soluk cilt meydana gelebilir.

Herbaderm Güneş Kremi SPF50, güneşten kaynaklı cilt görünümü sorunlarına karşı çok yüksek koruma sağlar. Fotostabil UVA, UVB filtre sistemi, vitaminler ve bitki özleri ile geliştirilmiştir. Ultra hafif ve hızla emilen formülü sayesinde güneşin zararlı ve yıpratıcı etkenlere karşı çok yüksek koruma sağlar, cildi nemlendirir. Koyu leke görünümüne, kırışıklık görünümüne ve cilt yaşlanmasına neden olan UVA ışınlarına karşı da koruma sağlar. Cildi besler, nemlendirir. Güneşlenme sonrası oluşan cilt kuruluğuna karşı yardımcıdır. Suya dayanıklıdır. 50 koruma faktörü sayesinde açık tenli ve güneşe karşı hassas ciltler için de idealdir. Yapışkanlık yapmaz, beyaz iz bırakmaz. Makyaj altında kullanılabilir.

Avene Solaire SPF 50+ Renkli Güneş Kremi, kuru ciltler için yüksek güneş koruma faktörlü renkli güneş kremidir. Yüz ve boyun kullanımına uygundur. TriAsorB ultra geniş spektrumlu güneş koruma sağlar. Yüz ve boyunu nemlendirmeye yardımcıdır. Cilt tonuna uyumlu renk sağlar. Suya dayanıklıdır. Renkli bir anti-mavi ışın güneş filtresi içerir.

Anti Age Güneş Kremleri Çeşitleri

Güneşin verdiği zarar sonucu ortaya çıkan problemlerden biri de ince çizgi ve kırışıklık görünümüdür. Güneş kremi kullanmanın yanında bir de buna anti age özelliğini eklersek cildi gençleştirmeye katkı sağlar. Anti age etkili güneş kremleri cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda cildin sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Özellikle hassas ciltlerin kullanımına uygun olan Institut Esthederm Into Repair Krem, güneş ışığına karşı aşırı hassas olan ciltlerin, güneşin zararlı etkilerinden, kırışıklık görünümü oluşumu ve sıkılık kaybından korunmasına destek olur. Yüksek güneş koruması içerir. Cildi bronzlaştırmadan korumayı hedefler. Yazın yüz, boyun ve dekolte bölgesi için ideal gündüz nemlendiricisi olarak kullanılabilir. UVB'ye karşı koruma sağlar.

Renkli Güneş Kremleri Çeşitleri

Renkli güneş kremleri cildin hem sağlıklı hem doğal hem de parlak gösterir. Cildi güneşin zararı etkilerinden korurken aynı zamanda kapatıcı özelliğe de sahiptir. Kapatıcılıkları hafif ve orta seviyedir. Tek bir ürünle 2 ürün kullanmış etkisi yakalayabilirsiniz.

Renkli La Roche Posay Anthelios UVmune Fluid Güneş Kremi SPF50+, Anthelios ürünleri içerisinde en yüksek UVA korumasına sahiptir. Yüksek spektrumlu koruması ciltte UVA ve UVB ışınlarına karşı kalkan görevi görür. Suya, kuma ve tere karşı çok dayanıklıdır. Göz çevresinde kullanılabilir. Görünmez, beyaz iz bırakmaz dokuya sahiptir. Suya, kuma ve tere karşı çok dayanıklıdır. Kontakt lens kullanıcıları bile rahatlıkla kullanabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.