DERMOKOZMETİK CİLT BAKIMI

Cildinin ihtiyacına göre en iyi dermatolojik çözüm için alışverişe buradan başlayabilirsin.

Dermokozmetik Markalar


ÜCRETSİZ CİLT ANALİZİNE BAŞLA

La Roche Posay Effaclar Spotscan
Vichy Skinconsult
Kategorinin Çok Satanları

CİLDİNE İYİ GELECEK BİLEŞENLERİ KEŞFET


HİYALÜRONİK ASİT BİLEŞENLİ DERMOKOZMETİKLER
SALİSİLİK ASİT BİLEŞENLİ DERMOKOZMETİKLER
C VİTAMİNİ BİLEŞENLİ DERMOKOZMETİKLER
NİASİNAMİD BİLEŞENLİ DERMOKOZMETİKLER
GLİKOLİK ASİT BİLEŞENLİ DERMOKOZMETİKLER
B5 VİTAMİN BİLEŞENLİ DERMOKOZMETİKLER
TERMAL SU BİLEŞENLİ DERMOKOZMETİKLER
SERAMİD BİLEŞENLİ DERMOKOZMETİKLER

Dermokozmetik

Sırala
Katalog Görünümü Liste Görünümü
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 1519 ürün görüntüleniyor.
  • Dermokozmetik Nedir?

  • Dermokozmetik, belirli cilt, saç ve vücut problemlerinin düzeltilmesinde, cildin korunmasında, yaşlılık belirtileri gibi sorunların önlenmesinde ya da hafifletilmesinde kullanılan ürünleri ifade eder.
  • Dermokozmetik Ürünler Nelerdir?

  • Dermokozmetik ürünler, cilt tiplerine göre testlerden geçmiş krem, losyon, tonik, cilt bakım serumu, temizleme jeli, şampuan, maske şeklinde olabilen bakım ürünleridir.
  • Dermokozmetik Markalar Nelerdir?

  • Dermokozmetik ürünleri tercih etmek istiyorsanız; La Roche Posay, Avene, Bioderma, Caudalie, Darphin, Dermalogica, Lierac, Vichy, Mustela gibi markalar dermokozmetik ürünlere sahiptir.

Dermokozmetik Nedir?

Kozmetik kelimesi cildin, saç ve tırnakların temizlenmesi, bakımının yapılması, renk ve kokusunun düzenlenmesi amacı ile kullanılan ürünleri ifade eder. Dermokozmetik kelimesi ise, dermatoloji bilim dalı ile kozmetik kelimesinin birleştirilmesi ile oluşturulmuş daha üstün nitelikli bakım ürünleri ifade eder. ABD gibi bazı ülkelerde dermokozmetik kelimesi yerine kozmosötik (Cosmoceutic) kelimesi kullanılır.

Kozmetik ürünler genel kullanım ve rutin bakım amaçlı olarak tasarlanırken, dermokozmetik ürünler bir cilt kusuruna yönelik hedeflenmiş formüllere sahiptirler. Bu nedenle dermokozmetik ürünler, etkinlik, güvenlik açısından ve alerji gibi sorunlara karşı dermatolojik testlerden sıkı sıkıya geçmek zorundadırlar. Günümüzde birçok dermatolog cilt konforunu sağlamak ve cildi iyi durumda tutmak için dermokozmetik ürünlerden destek almaktadır.

Neden Dermokozmetik Ürünler Tercih Edilmelidir?

Kozmetik ürünlere kıyasla dermokozmetik ürünler tercih etmeniz gerekmesinin sebeplerinden biri, dermokozmetik ürünlerinin farklı cilt tiplerine uygun olarak klinik testler yapılarak üretilmesidir. Bir diğer sebep ise, dermokozmetik ürünler koku, renk ve koruyucu maddeler açısından daha hafifken, kozmetik ürünlerde daha yapay ve daha yoğun koku, renk ve koruyucu madde bulunabilir. Aynı zamanda, dermokozmetik ürünlerde hammadde seçimi daha sıkı kurallara uygun yapılırken, kozmetik ürünlerde bu seçim daha rahat bir süreçten geçmektedir. Bu yüzden, kozmetik ürünlere oranla daha güvenilir ve daha sağlıklı olmakla birlikte daha iyi sonuçlara sahip olması beklenmektedir.

Normal, karma, kuru veya yağlı cilt tipinden hangisine sahip olursanız olun, dermokozmetik ürünler tüm cilt tiplerine uygun seçenekler sunmaktadır. Cilt tipinizi iyi bir şekilde tespit ettikten sonra, kendinize uygun ve sorunlarınıza en doğru sonuçları verecek dermokozmetik ürünü Dermoeczanem’de bulabilirsiniz.

Dermokozmetik Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Dermokozmetik ürünler cilde, saça, tırnaklara, yüz ve vücuda uygulanan ürünlerdir. Bu doğrultuda, dermokozmetik ürünler krem, losyon, emülsiyon, tonik, temizleme jeli, maske ve diğer pek çok şekilde karşımıza çıkabilir.

Dermokozmetik güneş ürünleri, nemlendiriciler, leke karşıtı bakım ürünleri, yaşlanma karşıtı kremler, anti-age bakım, dermokozmetik bebek ve anne bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri gibi birçok ürün çeşidine sahip olan dermokozmetik cilt bakım ürünleri günümüzde oldukça geniş bir yelpaze ile kendisine özen gösteren kişilerin cilt ve vücut bakım rutinlerinde yer almaktadır.

Popüler Dermokozmetik Markalar Hangileridir?

Türkiye’de en popüler dermokozmetik markalar, La Roche Posay, Vichy, Bioderma, Avene, SVR, Topicrem, Uriage, Babe, Dermoskin, Cosmed, Bionnex, anne bebek kategorisinde Mustela, Babe Pediatric, Saç Bakım Kategorisinde ise, Vichy Dercos, Ducray, Phyto markaları olarak dikkat çekiyor.

Eczanede Satılan Dermokozmetik Markalar

Eczanelerde satılan dermokozmetik markalar, Vichy, La Roche Posay, Bioderma, Avene, Mustela, Dermoskin gibi markalar olarak sayılabilir. Ancak şunu da akılda tutmak gerekir ki, eczanede satılan her marka dermokozmetik değildir. Bazı markalar satış kanalı olarak eczaneleri seçmiş olsalar da temel özellikler açısından dermokozmetik sınıfına girmezler. Bu markalara örnek vermek gerekirse Caudalie, Nuxe, Lierac, Filorga gibi markalar eczane kozmetiği olarak tanımlanabilirlerse de dermokozmetik değillerdir.

La Roche Posay Dermokozmetik Mi?

İnternet üzerinden en çok sorulan sorulardan birisi de La Roche Posay dermokozmetik mi sorusudur. Evet La Roche Posay markası dermokozmetik tanımını tam olarak karşılayan bir markadır. Markanın, hassas ciltler için özel Toleriane Serisi, nem problemi yaşayan kuru ciltler için Hydreane serisi, Yağlı ve düzensiz cilt tipleri için Effaclar serisi, (Bu seri için sivilceleri tedavi ettiği ya da önlediği iddiasında bulunmuyoruz, ancak bu cilt tipine uygun bakım sağladığını söyleyebiliriz.), bunun gibi birçok alt serisi bulunmaktadır.

La Roche Posay Hangi Ülkenin?

La Roche Posay markası bir Fransız markasıdır. Fransa’da üretilmektedir. Markanın sahibi dünya kozmetik devi olan Loreal ise uluslararası bir firmadır. Bununla beraber La Roche Posay birçok Asya, Avrupa ülkesinde, ABD ve Kanada’da satılmaktadır.

Vichy Dermokozmetik Mi?

L’oreal çatısı altında bulunan Vichy markası da Fransa’da üretilen ve neredeyse tüm dünyada satışta olan önemi bir dermokozmetik markadır. Vichy markasının da farklı cilt ve saç sorunlarına yönelik birçok dermokozmetik ürün serisi bulunmaktadır.

Vichy Hangi Ülkenin?

Vichy markası kurulduğu ilk yıldan bu yana Fransa’da üretilen bir Fransız markasıdır. Ancak Uluslararası kozmetik devi olan Loreal firmasının çatısı altında bulunmaktadır. Vichy markası da hem Türkiye he de birçok farklı dünya ülkesinde bakım severlere çözümler sunmakta.

Bioderma Dermokozmetik mi?

Bioderma markası dermokozmetik tanımlarını tam olarak karşılayan bir dermokozmetik markasıdır.

En İyi Dermokozmetik Markası Hangisi?

Tüketicilerin en çok sorduğu sorulardan birisi de en iyi dermokozmetik markası hangisidir sorusudur. Elbette ki markaların üretim koşulları, formülasyonları, arge güçleri markanın kalite ve etkinliğini değiştiren şeylerdir. Bununla birlikte asıl sorulması gereken soru benim cildime en uygun dermokozmetik hangisidir sorusu olmalıdır. Cilt tipiniz, cildinizin mevcut ihtiyaçları ve alerjiniz, hassasiyetiniz olan maddeler gibi birçok faktörü göz önünde bulundurarak sizin için en iyi olan dermokozmetiği, doktor, eczacı ya da uzmanınıza danışarak bulabilirsiniz.

Dermokozmetik Vücut Ürünleri

Yüz ve saç için olduğu gibi vücudumuz için de çeşitli dermokozmetik ürünler üretilmektedir. Genelde bu ürünler, çatlak görünümü oluşumuna karşı bakım sağlamak, kuru ve çok kuru ciltlerin nemlendirilmesi için kullanılan dermokozmetikler, selülit karşıtı bakım sağlayanlar, sıkılaştırıcı bakım sağlayan ürünler ve dermokozmetik vücut için güneş ürünleri olarak özetlenebilirler. Bu ürünlere örnek vermek gerekirse, La Roche Posay Lipikar serisi, Bioderma Atoderm serisi, Avene Trixera ve Ducray Dexiane serisi sayılabilir.

Yağlı Ciltler İçin Dermokozmetik Ürünler

Cildin aşırı yağlanması ve buna bağlı oluşan cilt düzensizlikleri en sık rastlanan cilt problemlerinin başında gelir. Cildin yağ salgısını dengelerken, cildin doğal yapısına zarar vermeden bakım ve cilt temizliği yapabilmek için, yağlı ve karma ciltler için özel formülasyonlara sahip yağlı ciltlere özel dermokozmetik ürünleri kullanmak en doğru seçenektir.

Hassas Ciltler İçin Dermokozmetik Ürünler

Hassas ciltler, birçok dış etkene karşı reaksiyon gösterirler. Bu bazen kızarıklık görünümü, pullanma, bazen yanma, kaşıntı gibi kendisini gösterir. Bu nedenle eğer cildiniz hassas ise, bu hassasiyeti arttıracak ürünlerden kaçınmalı ve hassas ciltler için özel hazırlanmış formüllere sahip dermokozmetikler kullanmalısınız. Örneğin Bioderma Sensibio serisi, La Roche Posay Tolerian serisi hassas cildiniz için uygun olabilir.

Lekeli Ciltler İçin Dermokozmetikler

Bazı cilt tipleri, çeşitli faktörlere bağlı olarak güneş ışığına karşı daha hassas olurlar. Bu ciltlerde yeterli güneş koruması kullanılmazsa ciltte leke görünümü oluşumu sık karşılanan bir problemdir. Lekelerin oluşumu önlemek için uygun güce sahip güneşten korunma ürünlerini doğru şekilde kullanmak gerekir. Oluşan lekelerin görünümlerini düzeltmek için ise leke karşıtı bakım sağlayan dermokozmetik ürünler size yardımcı olabilir.

Güneşten Koruyucu Dermokozmetikler (Dermokozmetik Güneş Kremleri)

Cilt bakımının en önemli unsurlarından birisi de güneşten korunmaktır. Çünkü cilt yaşlanmasının önemli bir bölümü foto-aging denilen güneş ışığının olumsuz etkilerine bağlı yaşlanma etkenlerinden kaynaklanır. Bunun yanında çeşitli derecelerde cilt kusurları, lekelenmeler yine güneş ışığının etkisi ile olur. Bu nedenle doğru seçilmiş, cilt tipinize ve cildinizin ihtiyaçlarına uygun dermokozmetik kremleri sizin için uygun olacaktır. Siz de kendi cilt tipi ve ihtiyaçlarınıza uygun güneş kreminizi seçin ve düzenli kullanarak cildinize bir iyilik yapın.

Dermokozmetik Bebek Ürünleri Hangileri?

Yetişkin cildinden farklı olarak bebek cildi çok daha kırılgan ve çok daha hassas bir yapıya sahiptir. Yetişkinlerin kullanabildiği birçok kozmetik ürün bebek cildi için fazlası ile sert ve yıpratıcı olabilir. Bu nedenle bebekler için özel dermokozmetik ürünler geliştirilmiştir. Bebek dermokozmetik markalarının başında en çok bilinen marka olarak Mustela Karşımıza çıkmakta. Bunun yanında, Babe Pediatric, Bioderma ABCDerm gibi markalara da ulaşabilirsiniz.

Güvenilir Dermokozmetik Sitesi Dermoeczanem

Dermokozmetik ürünler birçok farklı noktada ve internet sitelerinde satılmaktadır. Zaman zaman kötü koşullarda saklanmış, son kullanma tarihleri yaklaşmış ya da geçmiş olan ürünler nedeni ile sorun yaşayan tüketiciler olduğuna dair haberler almaktayız. Bu nedenle cilt bakımı ve sağlıkla ilgili ürünleri satın aldığınız kotanın güvenilir olması çok büyük öneme sahip. Dermoeczanem.com 2009 yılından bu yana online satış konusunda faaliyet gösteren, kökleri 30 yıllık sağlık deneyimine dayanan bir firmadır. Dermoeczanem bünyesinde tüm dermokozmetik ürünler, yönetmeliklerde belirtilen ısı ve nem oranlarına göre iklimlendirilmiş ortamlarda saklanır. Tüm ürünler doğrudan güvenilir kaynaklardan temin edilir. Kaynağı belirsiz, faturasız hiçbir ürün Dermoeczanem stoklarına giremez. Bu sayede siz de dermoeczanem.com’dan satın aldığınız ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. Yaşadığınız her türlü sorun ve aklınıza gelen her türlü soru için çağrı merkezimiz ile ya da mesaj yolu ile iletişim kurabilir ve hızlıca çözüme ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.