dermobottestebasla

Renkli Güneş Kremi

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 87 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Renkli Güneş Kremi

Renkli güneş kremleri, çok fonksiyonlu bakım ürünleridir. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korurken aynı zamanda cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur. Renkli güneş kremleri, hafif yapıda ürünlerdir. Özellikle yaz mevsiminde sıkça tercih edilir.

Renkli güneş kremleri genellikle yaz aylarında tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Sıcaklık, terleme vb. gibi durumlardan dolayı kat kat makyajlar kış aylarında yapıldığı kadar tercih edilmiyor, bu sebeple daha minimal, hafif yapıda ürünler tercih edilir. Renkli güneş kremleri de tam bu kriterlere uygun bir cilt ürünüdür. Cildi güneşten korurken aynı zamanda cildin kusurlarını örter ve ciltte ağırlık yaratmaz.

Renkli Güneş Kremi Faydaları

Güneş ışınları ciltte leke görünümüne zemin hazırlar. Renkli güneş kremleri içerdiği spf sayesinde leke görünümünün önüne geçer; var ise azalmasını destekler yok ise çıkmasını engeller. Renkli güneş kremlerinin daha çok tercih edilmesinin sebebi; kapatıcılığı ve korumayı aynı üründe sunabiliyor olmasıdır. Bu sayede uzun uzun makyaj yapmaya gerek kalmaz böylece zamandan da tasarruf etmiş olunur. Aynı zamanda pratik bir ürün olan renkli güneş kremleri bununla beraber, uzun süreli etki sağlar. Tabii ki bir fondötenden beklenen etki, renkli güneş kremlerinden beklenemez; renkli güneş kremleri daha hafif yapıda pigmentler içerir, cilt kusurlarını kapatarak hafif bir örtücülük verir ve cilt tonunu dengeler.

Renkli güneş kremleri pratik olduğu için tercih edilen bir seçenektir fakat renksiz güneş kremleri cildi güneşten korumak temel hedefidir. Örneğin plaja veya denize giderken renkli güneş kremini tercih etmezsiniz, çünkü renksiz güneş kremleri daha güçlü bir koruma sağlar. Renkli güneş kremlerinin Spf aralığını renksiz güneş kremine göre daha düşüktür. Bu sebeple şehir içi ve günlük kullanıma uygundur. Renkli güneş kremleri açık, orta ve koyu ton gibi seçeneklere sahipken renksiz güneş kremlerinde bu yoktur.

Renkli Güneş Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Renkli güneş kremi kullanırken öncelikle göz çevresine dikkat edilmelidir. Genellikle renkli güneş kremleri göz çevresinde tercih edilmez bu sebeple göz çevresine sürmekten kaçının. Bunun yerine gözlükle veya göz çevresine uygun güneş kremleri tercih edilmelidir.

Renkli güneş kreminin cilt tipine uyumlu olması gerekir. Aksi halde cilt reaksiyon gösterebilir. Böylece cildi korumak yerine daha çok zarar verilmiş olur. Mutlaka cilt tipine dikkat edilerek alınmalıdır. Örneğin eğer yağlı cilde sahip bir kişi renkli güneş kremi tercihi yaparken mat bitişli bir ürün tercih etmeli fakat kuru cilde sahip ise daha çok ıslak bitişli veya nemlendirici özelliğe sahip bir ürün tercih etmelidir. Karma cilt tipine sahip kişiler renkli güneş kremi tercih ederken dengeleyici bir etki sağlayacak ürünler tercih etmelidir.

Yeterli miktarda uygulanılmalıdır. Az kullanıldığında etki göstermez çok kullanıldığında ise rahatsız edici olabilir veya emilimi uzun sürebilir. Bu sebeple kararında kullanmak en doğrusudur.

 En İyi Renkli Güneş Kremi Markaları ve Ürünleri

Cosmed Sun Essential SPF50+ Skinvisible CC Krem

Tüm cilt tipleri için kullanıma uygun, UVB-UVB ve görünür ışığa karşı çok yüksek koruma sağlayan renklendirici güneş kremidir. Formülünde bulunan renk pigmentleri ile cilt tonu eşitlenmesine yardımcı olur.

Avene Solaire SPF 50+ Tinted Fluid

TriAsorB ultra geniş spektrumlu güneş koruma sağlar. Normal ve karma ciltlerin kullanımına uygundur. Cilt tonu görünümünü eşitlemeye yardımcıdır. Yüz ve boyun bölgesi için kullanıma uygundur. Ultra hafif bir özelliğe sahip olup cilt tonu ile uyumlu renk sağlar. Suya dayanıklıdır. Renkli bir anti-mavi ışın güneş filtresi içerir.

Bioderma Photoderm SPF50+ Aquafluide Renkli Güneş Kremi

Yüksek teknolojili Sun Active Defense ™ patenti UVA ışınlarına karşı güçlendirilmiş içeriği ve UVB ışınlarına karşı etkili performansı ile güneşe karşı cildin erken yaşlanma görünümünün azalmasına yardımcıdır. Ultra hafif ve su bazlı dokusu sayesinde cilt tarafından kolayca emilir. Parlamaya karşıtı akışkan dokuya sahiptir. Renkli dokusu sayesinde cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur. Mükemmel bir makyaj bazıdır. Çok yüksek cilt ve göz çevresi toleransı sağlamaya yardımcıdır. Hassas, karma ve yağlı ciltler için kullanıma uygundur. Parfümsüzdür.

Bionnex Preventiva Spf50+ Renkli Güneş Kremi

Yüksek koruma sağlayan bir güneş koruyucu kremdir. SPF 50+ koruma faktörüne ve güneşin zararlı etkilerine karşı yüksek bir korumaya sahiptir. "Preventiva" serisinin bir parçasıdır ve özellikle yüz bölgesinde kullanım için uygundur. Ayrıca, cildi nemlendirir ve renklendirir. 50 ml'lik bir tüp içinde sunulur. UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlar ve cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Ayrıca, paraben içermez. Vitamin E, güçlü nemlendirme ve antioksidan etki sağlar. Hordeum vulgare çekirdeği tozu, sebum emme özelliği sayesinde, yapışmayı ve ciltte istenmeyen parlamaların oluşmasını engellemeye yardımcı olur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.