dermobottestebasla
Bu Kategorideki Tüm Markaları Görmek için Tıklayınız.
SVR

Güneş Bakımı

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 ... 6 ... 13 ... 27
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 863 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 13 ... 27

Güneş Kremi

Güneş cildimizin D vitamini kaynağıdır. D vitamini cildimizin sağlıklı kalmasını için önemli ve cilde oldukça fayda sağlayan bir vitamindir fakat her şeyin fazlası zarar olduğu gibi güneşe fazla maruz kalmak da cilde zarar verir. Bu nedenle, güneş ışınlarına maruz kalmadan D vitamini almak için balık, süt, yumurta, mantar gibi gıdalarda doğal olarak bulunan D vitamini kaynaklarından faydalanmak daha sağlıklı bir seçim olur. Buna ek olarak cildi güneş koruyucular ile koruyarak birçok cilt sorunun da önüne geçilmesi hedeflenir.

Neden Güneş Koruyucu Kullanmalıyız?

Günümüzde, teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok insan ofislerde, kapalı ortamlarda çalışıyor. Ancak yaz aylarında, tatillerde ve hafta sonlarında insanlar açık havada daha fazla zaman geçirmeye başlıyorlar. Bu durumda, cildimiz güneş ışınlarına daha fazla maruz kalıyor ve güneşin zararlı etkilerine karşı korunmamız gerekiyor. Güneş koruyucu kullanmak, cildimizi UV ışınlarına karşı koruyarak erken yaşlanma gibi cilt problemlerini en aza indirgemede büyük bir etkiye sahiptir. Güneş koruyucu kullanarak, cildimizi güneşin zararlı etkilerinden koruyabilir ve sağlıklı bir cilde sahip olabiliriz.

Güneş Koruyucu Nedir?                                          

Güneş koruyucu kullanmak cildinize yapacağınız en büyük iyiliktir. Güneş koruyucular cilt sağlığımızı geliştirmek için oluşturulan en önemli cilt bakım ürünlerinden biridir. UV ışınlarını geri çevirerek veya emerek cildin zarara uğramasını minimize eder. Güneş koruyucu ürünlerin çeşitliliği oldukça fazladır; doğal güneş ürünleri, mineral güneş ürünleri, vücut için güneş ürünleri, yüz için güneş ürünleri, bronzlaştırıcılar…

SPF ve PA Nedir?

SPF (Sun Protection Factor), güneşe maruz kalındığında cildinizi ne kadar süreyle koruyabileceğinizi gösterir. SPF değeri ne kadar yüksekse, güneşe karşı o kadar korumalı olduğunuz anlamına gelir. PA (Protection Grade of UVA), güneş koruyucunun UVA ışınlarına karşı koruma derecesini gösterir. PA değeri ne kadar yüksekse, güneş koruyucunun UVA ışınlarına karşı o kadar etkili olduğu anlamına gelir. PA derecesi, "+" işaretiyle gösterilir ve bir, iki veya üç artı işareti olabilir. Örneğin, PA+++ olan bir güneş koruyucu, UVA ışınlarına karşı yüksek derecede koruma sağlar.

Güneş Koruyucu Ne Zaman ve Nasıl Kullanılmalı?

Güneş koruyucusunu her zaman kullanılması gerekir. İster yaz olsun ister kış, güneş ışınları için fark etmeksizin cilde zarar verir. Aslında burada önemli olan ne zaman kullanacağınızdan ziyade nerede kullanacağınız. Eğer şehirdeyseniz ve çoğunlukla kapalı mekanlarda duracaksanız, daha hafif bir yapıda güneş koruyucular tercih edilebilir fakat havuz deniz gibi güneşe uzun süre maruz kalacağınız bir ortamdaysanız cildin zarar görmemesi için yüksek koruyucu özelliğe sahip ürünler tercih edilmelidir.  

Yüz için Güneş Koruyucu

Yüz için güneş koruyucu ürünler cilt sağlığımız için çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü yüzümüz dışarı ile doğrudan temas eder, bu sebeple güneşten gelen zararlı ışınlar da cilde doğrudan temas eder ve zarar vermiş olur. Yüze güneş koruyucu sürüldüğünde, ciltte bir kalkan görevi görerek cildi korur. Yaz kış fark etmeden yüzümüze güneş koruyucu kullanmalıyız. Çünkü kışın yaz kadar yakıcı olmasa da yine güneş ışınları cilde zarar verir.

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi

Yüz için güneş kremi seçerken en çok dikkat edilmesi gereken konu; cilt tipine göre güneş koruyucu alınmasıdır. Aksi takdirde güneş koruyucu cilde faydadan çok zarara uğratır.

Yağlı cilt tipine sahipseniz parlama karşıtı, sebum dengeleyici ve su bazlı ürünler tercih etmelisiniz. La Roche Posay Anthelios XL SPF 50 Dry Touch Parfümsüz Jel Krem, güneşe karşı yüksek koruma sağlayan bir üründür. Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma içerir. Ayrıca ciltte oluşan sebum ve ter kaynaklı parlamayı engellemeye yardımcı olan Airlicium teknolojisine sahiptir. Hızlıca emilen jel-krem formülü ile ciltte yapışkanlık hissi bırakmaz. Renkli ve renksiz seçenekleri mevcuttur. Bu ürün, hassas ciltler için uygundur ve güneşe karşı toleransı olmayan kişiler için idealdir. Yüz bölgesinde kullanılabilen bu ürün, optimum UVB koruması ve güçlendirilmiş SPF50+ koruması sağlar. Ayrıca, ciltte yağlı bir his bırakmaz ve parfümsüzdür. Parlama karşıtı çifte etki ile cildinizin korunmasına yardımcı olur.

Kuru Ciltler İçin Güneş Kremi

Kuru bir cilde sahipseniz eğer, nemlendirici özelliğe sahip cildi güneşten korurken aynı zamanda cildi besleyecek, kuruluğunu alacak ürünler tercih edilmelidir. Vichy Capital Soleil SPF50+ Velvety Güneş Kremi, özellikle kuru ciltler için yüz ve dekolte bölgesinde kullanılmak üzere formüle edilmiş çok yüksek korumalı bir güneş kremidir. İçeriğindeki Mexoryl®SX&XL sayesinde tüm UV ışınlarına, özellikle de uzun UVA ışınlarına karşı etkili koruma sağlar. Ayrıca güneş ışınlarının neden olduğu cilt yaşlanmasına ve koyu leke ve kırışıklık görünümüne karşı da korur. Bu güneş kremi Avrupa Birliği tavsiyelerine uygun şekilde form

üle edilmiştir ve hassas ciltler için uygun olduğu gibi, içeriğinde Vichy Termal Suyu da bulunur, bu sayede cildi güçlendirir. Ayrıca suya karşı dayanıklıdır ve paraben içermez.

 Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi

Hassas bir cilde sahipseniz cilt toleransını yükseltecek, cildi güçlendirecek yüz için güneş bakım ürünleri tercih etmelidir. Bioderma Photoderm SPF 50+ Lait Ultra Güneş Losyonu, yüksek teknolojili Sun Active Defense ™ patenti sayesinde, UVA ışınlarına karşı güçlendirilmiş içeriği ve UVB ışınlarına karşı etkili performansı ile güneşe karşı kapsamlı bir koruma sağlar. Benzersiz UV filtreleri ve patentli biyolojik koruma, cildin erken yaşlanmasına karşı bakım yapar.

Bu güneş losyonu, süt yapısı sayesinde cilt tarafından kolayca emilir ve yağlı bir tabaka veya beyaz izler bırakmaz. 12. aydan itibaren bebeklerden yetişkinlere kadar herkes tarafından kullanılabilir. Hem kuru hem de ıslak ciltte kullanılabilir. Ayrıca suya, tere ve kuma karşı ultra dayanıklıdır ve çok yüksek tolerans sağlar. Yani güneş ışınlarına karşı etkili korumasını uzun süre boyunca korur.

Tüm bu cilt tiplerine ek olarak aynı zamanda cildin ihtiyacına göre bir seçim de yapabilirsiniz. Örneğin leke görünümüne sahipse leke karşıtı bir güneş koruyucu tercih edebilirsiniz. Sinoz Lekeli Ciltlere Özel SPF50+ Güneş Kremi, güneş ışınlarına karşı mükemmel koruma etkisi ile cildine ileri bakım sağlarken, koyu leke görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Yaşlanma belirtileriyle de savaşır ve nemlendirir. E vitamini, provitamin B5 ve shea yağı içeren özel formülü sayesinde güneş koruma faktörü etkisi ile cildinizi besler ve bakım yapar. Ayrıca, cilde parlak ve sağlıklı bir görünüm verir, kolay emilir ve beyazlık bırakmaz. SPF 50+ / PA++++ çok yüksek güneş korumasının yanı sıra nemlendirici içerikler sayesinde yağlandırmadan cildi korur.

Vücut için Güneş Koruyucu

Vücut için güneş ürünleri genellikle deniz, havuz vb. gibi güneşe çok uzun süre maruz kalınacak konumlarda tercih edilmelidir. İstenilen etkiyi almak için vücudun ihtiyacına göre güneş koruyucular seçilmelidir. Cildi zararlı ışınlardan korur ve cildin güneşten aşırı derecede korumasını en aza indirger. Güneşe çıkıldığında değil çıkmadan önce kullanılmalıdır. Cildin elastikiyetini artırır.  Vücut için güneş ürünleri; bronzlaştırıcılar, after sun, güneş mistleri, güneş losyonları, güneş kremleri, güneş yağları, spreyler, güneş koruyucu jeller ve güneş sütleri ile geniş ürün yelpazesine sahiptir.

La Roche-Posay Anthelios Aile Spreyi SPF50+, yüksek koruyucu güneş kremi, tüm aile için idealdir. Ultra dirençli formülü sayesinde, güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi mükemmel bir şekilde korur. Güneşe karşı hassasiyeti olan kişilerin de kullanabileceği bu güneş koruyucu, hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiştir. Hem yüz hem de vücut için kullanılabilir.

Suya karşı çok dayanıklı olan bu güneş kremi, terlemeye ve kuma karşı da dirençlidir. Ayrıca, beyaz iz bırakmaz, böylece cildiniz doğal görünümünü korur. Güneşe karşı koruyucu özellikleri, tüm ailenin güneşe çıkarken güvende olmasını sağlar. La Roche-Posay Anthelios Aile Spreyi, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korurken, aynı zamanda cildinizi nemlendirir ve besler. Her yaş grubundan insanın kullanımına uygun olan bu güneş kremi, cildinizi güneşin zararlı etkilerine karşı korurken, doğal bir görünüm sağlar.

After Sun Nedir? Neden Kullanmalıyız?

After sun, güneşten çıktıktan sonra cildi rahatlatmak için kullanılan bir üründür. Güneşten sonra cilt kurumaya çok meyilli olur. Bu durumun önüne geçmek için, after sun ürünleri kullanılır. Güneş koruyucular kadar after sun ürünleri de önemlidir. Cildi nemlendirir, elastikiyetini korumaya yardımcı olur. Cildin tazelenmesini destekler ve cildi yumuşatmaya yardımcı olur.

Caudalie Tan Prolonging Güneş Sonrası Losyon, bronzluğun kalıcılığını arttıran, güneş sonrası bakım için özel olarak formüle edilmiş bir losyondur. İpeksi yapısıyla güneşe maruz kalan cildi beslemeye yardımcı olur. Ayrıca, Hindistan cevizi ve monoi kokusuna sahip olması, bronzluğun kalıcılığını arttırmaya da yardımcı olur. Losyonun içeriğinde, besleyici Hindistan cevizi, organik üzüm suyu ve aloe vera da bulunmaktadır. Bu özel bileşenler sayesinde cildinizi nemlendirir ve ferahlatır. Ayrıca losyonun formülü, cildinizin doğal nem dengesini korurken aynı zamanda cildinizi güneşin zararlı etkilerinden de korur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.