Bu Kategorideki Tüm Markaları Görmek için Tıklayınız.
SVR

Yüz Serumu

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 ... 6 ... 13 ... 30
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 932 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 13 ... 30

Bakım Rutinlerinin Altın Sıvısı: Serumlar

Tüm cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına özel olarak formüle edilmiş yüksek etkili, hafif dokulu ürünler ile etkili bir şekilde bakım yapın! Serumlar yoğun miktarda aktif içeriğe sahip, birçok cilt ihtiyacına etkili bir şekilde çözüm bulabilecek hafif yapılı ürünlerdir. Son günlerde bakım ürünleri denildiği zaman sıklıkla adından söz ettiren ve bu senenin trend olan cilt bakım ürünleridir. Cilt bakımında bu kadar çok tercih edilmesi ve sevilmesinin arkasında etkili formülleri bulunmaktadır. Yüksek konsantrasyonda aktif bileşene sahip olan serumlar düşük miktarlarda kullanılmasına rağmen cilde hızlı bir şekilde nüfuz ettikleri ve etkilerini diğer cilt bakım ürünlerine oranla daha hızlı gösterdikleri için de birçok kullanıcı tarafından sevilmektedir. Cilt bakımının altın sıvısı olarak adlandırılabilecek serumların birbirinden farklı içerikte ve cilt ihtiyacına özel olarak formüle edilmiş seçeneği bulunmaktadır. Serum çeşitleri arasında yaşlanma karşıtı, nemlendirici, leke karşıtı ve aydınlık cilt görünümü için serumlar bulunmaktadır. İhtiyaç duyulan serum çeşidini bakım rutininize ekleyerek etkili çözümler elde edebilirsiniz.

Serum Çeşitlerini Tanıyalım

Bakım rutinlerinin altın sıvısı olarak adlandırılabilecek serumların birçok çeşidinin bulunduğundan bahsetmiştik. Peki, hangi serumun hangi cilt ihtiyacı için kullanıldığını biliyor musunuz? Birlikte serum çeşitlerini ve hangi cilt ihtiyacına özel olarak formüle edildiklerini öğrenelim.
 • Hyaluronik Asit: Cilt bakım rutinlerinde sevilen içerikler arasında yer alan hyaluronik Asit kuru ciltler için oldukça etkili bir üründür. Hyaluronik Asidin cilt bakımında bu kadar sevilmesinin nedenleri arasında kendi ağırlığından 1000 kat daha fazla su tutma özelliğinin bulunması gelmektedir. Böylece cildi etkili bir şekilde nemlendiren ürünlerdendir. Cildi nemlendirirken aynı zamanda dolgun bir görünüm oluşmasına yardımcıdır. Hatta ciltte daha taze ve genç bir görünüm oluşmasına da yardımcı olur. Ayrıca hyaluronik Asit içerikli serumlar cilde yaşlanma karşıtı bakım da yapmaktadır. İnce çizgi görünümüne karşı ve ciltte daha sıkı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Cilt bakım rutinlerinde oldukça etkili serumlar arasında bulunan hyaluronik asitleri en uygun fiyatlarla ulaşmak için Dermoeczanem.com’a bakabilirsiniz.
 • Azelaik Asit: Tahıllardan elde edilen bir asit türüdür. Cilt bakım rutinlerinde oldukça sevilen ve güzel bir içerik olan Azelaik asit gözenekleri etkili bir şekilde temizlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda genişlemiş gözenek ve siyah nokta görünümüne karşı bakım yapmaya da yardımcıdır. Ayrıca ciltte leke görünümüne ve ton eşitsizliklerine karşıt bakım yapmaya yardımcı olur. Hatta yağlı ve düzensiz ciltlerde oluşan istenmeyen görünüme karşı bakım yapmak için de kullanılabilmektedir.
 • Niacinamide: B Vitamini türevli her cilt tipinin kullanımına uygun bir serum çeşididir. Ciltte leke görünümüne ve ton eşitsizliklerine karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Genişlemiş gözenek görünümüne ve yaşlanma karşıtı bakım yapmaya da yardımcı bir serumdur.
 • Askorbik Asit (C Vitamini): Ciltte daha parlak ve aydınlık bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Cilde yaşlanma karşıtı ve ince çizgi görünümüne karşı bakım yapan C Vitamini serumlarıdır. Daha pürüzsüz bir görünüm ve eşit bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı bir üründür.
 • Retinol: A vitamini türevlerini içermektedir. Ciltte yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcı olurken leke görünümüne karşı da bakım yapmaktadır. Ciltte daha parlak bir görünüm oluşmasına ve kırışıklık karşıtı bakım yapmaya yardımcı bir üründür.
 • Resveratrol: Ciltte daha sağlıklı bir görünüm oluşmasına ve yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcı bakım rutinlerinde oldukça sevilen bir serum çeşididir. Ciltte pürüzsüz bir görünüm oluşmasına ve yaşlanma belirtilerinin oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.
 • Salisilik Asit (BHA): Cilt etkili bir şekilde temizlenmediği zaman gözeneklerde kir, yağ ve makyaj kalıntıları birikebilir. Bu da ciltte siyah nokta görünümü oluşmasına neden olabilir. Salisilik Asit sayesinde cildinizi ve gözeneklerinizi etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ciltte siyah nokta görünümüne ve gözenek görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Ciltte sebum dengesini sağlamaya yardımcı bir ürün olan Salisilik Asit aynı zamanda leke görünümüne karşı da bakım yapmaktadır.
 • Propolis: Arıların birçok çiçeği gezerek elde ettiği faydalı reçineyi işleyerek elde ettiği bir üründür. Propolis içerikli serumlar cildi dışarıdan gelen faktörlere karşı korumaya yardımcı ürünlerdir. Yaşlanma karşıtı bakım yapan propolis içerikli serumlar ayrıca cilt bariyerini güçlendirmeye de yardımcı olmaktadır.
 • Glikolik Asit: Ciltte peeling etkisi gösterir. Cildi ve gözenekleri etkili bir şekilde temizlemeye yardımcı bir asittir. Ciltte oluşan genişlemiş gözenek görünümüne karşı bakım yaparken aynı zamanda parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca ciltte oluşan koyu leke görünümüne karşı da bakım yapmaya yardımcıdır.
 • Peptit: Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan ancak olgun ciltlerin oldukça seveceği bir serum türüdür. Ciltte dolgun bir görünüm oluşmasına yardımcı olurken aynı zamanda yaşlanma karşıtı bakım yapmaktadır. Ciltte ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcıdır.

Serumların Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Serumların yüksek konsantrasyonlu ve hafif yapıları ile cilt bakımında oldukça etkili ürünler olduklarını belirtmiştik. Ancak serumlardan etkili bir şekilde verim alınabilmesi ve kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Peki, bakım rutininizde serumlardan iyi bir şekilde verim alabilmeniz için yapmanız gereken önemli noktaları biliyor musunuz Cilt bakımınızda serumlardan etkili bir şekilde verim alabilmeniz için cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygun olduğuna emin olmalısınız. Serumları doğru bir şekilde ve miktarda kullanmaya da özen göstermeniz gerekmektedir. Serumları aksatmadan düzenli bir şekilde kullanmak da oldukça önemlidir. Ayrıca bazı serumlar birlikte kullanılmamaktadır. Serumları kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken diğer önemli noktaları şu şekilde bahsedebiliriz:

 • Serumlar genellikle temiz cilde uygulanması gereken ürünlerdir.
 • Hyaluronik Asitleri nemli ve temiz cilde kullanılması gerekmektedir. Kuru cilde uygulanan Hyaluronik Asitler cildin daha da kurumasına neden olabilmektedir. Hyaluronik Asitler kullanılmadan önce cilde aktif içerikli ürünler kullanılması gerekir. Örneğin: Azelaik Asit ya da Retinol gibi aktif içerikli ürünler kullanılmalı daha sonra Hyaluronik Asit kullanılmalıdır. Hyaluronik Asitler 8 veya 10 damla arasında kullanılabilir. Yüzünüzü ve boynunuza eşit bir miktarda uygulamaya dikkat edilmelidir. Düzenli olarak kullanmaya özen gösterilmelidir. Her mevsim hatta sabah ve akşam olmak üzere iki kere cilde kullanılabilmektedir.
 • C Vitamini kullanırken güneş kremi kullanmaya oldukça özen gösterilmesi gerekir. C Vitamini kullanırken dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. C Vitamini kullanmaya yeni başlıyorsanız daha düşük konsantrasyonda olan ürünler ile başlamaya özen göstermelisiniz. Cildinizi alıştırdıktan sonra yüksek konsantrasyondaki ürünlere geçebilirsiniz. Hassas ciltler kullanmadan önce dikkat etmelidir. Genellikle C Vitamini sabah rutininizde kullanmamanız gerekir. Ancak güneş kremi kullanımına çok fazla dikkat eden ve güneş kreminizi gün içinde tazeleyen biriyseniz sabah da kullanabilirsiniz.
 • Salisilik Asit içeren serumlar aktif içerikli ürünler ile birlikte kullanılmaması gerekir. Buna oldukça dikkat etmelisiniz.
 • Glikolik Asit kullanıktan sonra cildinize güneş kremi sürmeyi unutmamalısınız.
 • Glikolik Asit ve Salisilik Asit aynı anda kullanılmaması gerekmektedir.

Serumlar Nasıl Kullanılır?

 1. Serumları kullanmadan önce cildinizi etkili bir şekilde temizlediğinize emin olmalısınız.
 2. Cildinizi etkili bir şekilde temizledikten sonra yeterli miktarda serumu cildinize sürebilirsiniz.
 3. Serumu cildinize nazik hareketler ile masaj yaparak sürmeye özen göstermelisiniz.
 4. Serumu cildinize sürerken face roller ya da Gua Sha Taşı kullanabilirsiniz. Böylece serum cildinize daha hızlı bir şekilde nüfuz ederken etkisini de daha iyi bir şekilde göstermesine yardımcı olur.
 5. Son olarak ciltten temizlenmesi gereken serumları nazik bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Cilt Bakım Rutinlerinin Popüler Serumları

From Natura Yenileyici Yaşlanma Karşıtı Retinol Gece Serumu: Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun yaşlanma karşıtı ve aydınlık bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı gece serumu. İçeriğinde bulunan değerli yağlar sayesinde daha genç bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı olurken aynı zamanda tazeleyici etkiye sahiptir. Derin kırışıklık görünümüne karşı etkili bir şekilde bakım yapmaya yardımcı gece serumu, güneşe maruz kalmış ciltlerde leke görünümüne karşıt bakım yapar. Cildi etkili bir şekilde nemlendirmeye yardımcı retinol gece serumu dolgun bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı olur. Ciltte daha parlak ve dolgun bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca içeriğinde bulunan ölmez çiçeği, aspir yağı ve hodan yağı gibi daha birçok değerli bitkisel yağ cildin güçlenmesine yardımcı olur. Retinol gece serumu bakımınızı yaparken doğal içerikleri sayesinde cilt bariyerinizi güçlendirmeye yardımcı olur.

La Roche Posay Hyalu B5 Cilt Serumu 10 ml: Hassas ciltler için yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcı cilt serumu. İçeriğindeki çift moleküllü Hyalüronik Asit ve Vitamin B5 sayesinde cildi etkili bir şekilde nemlendirmeye yardımcı olurken aynı zamanda dolgun bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı olur. Yüksek moleküler Hyalüronik Asit ile nemlendirme, mikro moleküler Hyalüronik Asit ise dolgunlaştırmaya yardımcıdır. Kırışıklık görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı yoğun bakım serumu.

The Purest Solutions Brightening + Lightening Vitamin C Serum: Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun yaşlanma ve kırışıklık görünümü karşıtı bakım yapmaya yardımcı serum. Daha parlak ve canlı bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı olur. Ciltte ince kırışıklık görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı C vitamini serum %10 Ascorbic Acid, Ferulic Acid, ve Prebiyotikler ile zenginleştirilerek formüle edilmiştir.

Cosmed Skinologist %10 Azelaic Solution: Düzensiz ve hassas ciltler için nemlendirme ve beslemeye yardımcı serum. İçeriğinde bulunan niacinamide ile ciltte daha aydınlık bir görünüm oluşmasına yardımcıdır.

La Roche Posay Saf Niacinamide 10 Leke Karşıtı Serum 10 ml: Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun saf ve çok amaçlı niacinamide serum. Niacinamide ve Hyalüronik Asit içeren bu serum, leke görünümüne karşı bakım yapmaya ve ciltte eşit bir ton görünümü oluşmasına yardımcı olur. Nemlendirmeye ve ciltte aydınlık bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. İçeriğindeki Niacinamide ile ciltte daha parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.