Bu Kategorideki Tüm Markaları Görmek için Tıklayınız.

Yüz Serumu

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 ... 6 ... 13 ... 28
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 888 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 13 ... 28

Yüz Serumu

Yüz serumları günden güne popüler bir ürün haline gelen ve sık tercih edilen ürün formları arasındadır. Yüz ve cilt serumlarının birçok çeşidi bulunur ve birçok sorunun çözülmesine yardımcı olur. Çünkü direkt olarak sorun olan bölgeye bakım yapar ve yapısı konsantredir. Bu sayede etkisini çabuk gösterir. Cilt sağlını destekleyen yüz serumlarının kullanımı da oldukça kolaydır. Hem gündüz hem de gece cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Özellikle cildiniz mat, cansız ve soluk ise yüz serumları size çok yardımcı olacaktır. Cilt leke görünüme sahipse veya yüzde yaşlanma belirtileri görülmeye başlanmış ise cilt serumları oldukça işinize yarayacak bir bakım adımı olacaktır.

Yüz serumları cilt bakımının en önemli yapı taşlarından biridir çünkü sadece bakım yapmaz eğer cildiniz de bir sorun var ise onu çözmeye yardımcı olur. Her serumun içeriği farklıdır, sizin ne sorununuz varsa ona uygun bir içerik seçmeniz gerekir. Eğer cildiniz soluk ve cansız ise aydınlatıcı serumlar tercih etmelisiniz. Bu durumda sizin için en faydalı olacak içerik C vitamini serumları olacaktır. Cildinizin neme ihtiyacı var ise hyalüronik asit serumlar tercih etmelisiniz ki cildinize nemi hapsedebilesiniz. Yaşlanma belirtiniz var ise antioksidan içerikli yüz serumları tercih etmelisiniz gibi sıralayabiliriz, bu konuyu aşağıda daha detaylı inceleyeceğiz.

Serumların en önemli özelliği az kullanımda diğer formlara göre daha etkili bir sonuç vermeye yardımcı olmasıdır. Bunun sebebi az sayıda içerik bulundurmasına rağmen yoğun miktarda bulundurmasıdır. Böylece yüz serumlarından maksimum fayda sağlanır.  

Yüz ve Cilt Serumlarının Özellikleri Nelerdir?

Yüz ve cilt serumlarını cildin ihtiyacı olan etken maddeleri cilde vermeye yardımcı olur. Eğer cildinizde herhangi bir sorun var ise serum kullanarak bu sorunun çözülmesini destekleyebilirsiniz. Serumlar farklı mineraller ve vitaminler içerir. Bu vitamin ve mineraller sayesinde cildin sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Cilde ihtiyacını verir. Güçlü bileşenlere sahiptir. Pürüzsüzlük, aydınlık, canlı ve nemli bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Etkili formüle ve akışkan yapıya sahiplerdir. Su bazlı ürünler olan yüz serumlarının yapısı, kremlerden daha küçük olduğu için emilimi de kremlere göre daha kolay olur ve yağlı his bırakmazlar, yapış yapış bir yapıya sahip değillerdir.

Yüz Serumu Kullanmanın Faydaları

Yüz serumu kullandığınızda cildiniz beslenir. Beslenen cilt canlanır ve aydınlık bir görünüme kavuşur. Yüz serumunun faydaları aslında baktığımızda kişiye göre değişen bir konudur. Yüz serumu kullanırken öncelikle bakmanız gereken konu cildinizde hangi probleme sahip olduğudur. Eğer cildinizde herhangi bir sorun yoksa cildinizde neyi öne çıkarmak istediğinize bakabilirsiniz.

Cildinizle Uyumlu Yüz Serumu Seçimi

Kuru, karma ve yağlı olarak cilt tiplerine baktığımızda hepsinin ihtiyacı farklıdır, cilt serumu seçerken de bu kritere uygun bir seçim yapmalıyız. Kuru cilt ile başlayalım.

Kuru cildin en büyük ihtiyacı nemdir. Çünkü cildin kendi ürettiği sebum yeterli gelmez bu sebeple cilde dışardan takviye edilmesi gerekir. Yüz serumları konsantre bakım yaptığı için kuru cilde ihtiyacı olan bakımı sağlamış olur. Aksi takdirde cilt her zaman gergin bir görünüme sahip olur ve cilt pürüzsüz olmaz.

Yüz serumlarında içerik önemli bir yere sahiptir. Kuru cilde en iyi gelen içeriklerden biri de Hyalüronik asittir. Hyalüronik asit kendi ağırlığının 1000 katı fazla su taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Bu sebeple nemlendirme amacı olan çoğu yüz serumunun içeriğinde bulunur. Kuru ciltler için kurtarıcı bir üründür.

Yağlı ve karma cilde sahip olan kişilerin sebum dengeleyici serumlar tercih etmesi gerekir. Glikolik asit, çay ağacı ve salisilik asit yağlı ciltlere fayda sağlayacak içeriklerdir bu sebeple serum kullanırken buna dikkat edilmelidir.

Glikolik asidin en önemli özelliği cildi temizlemesidir. Fazla yağı ve kiri temizlediği için yağlı ciltlere uygun bir içeriktir bu sebeple yüz serumlarında oldukça sık karşımıza çıkar. Ayrıca peeling etkisi olduğundan dolayı cildi tazeleme özelliği de bulunur. Salisilik asit ise yağlandırma probleminin çözümüne yardımcı olur ve yağ dengesi sağlar. Gözenek görünümünün azalmasına yardımcı olur. Çay ağacı içerikli serumlar ise sebum dengeleyici özelliği sayesinde özellikle yağlı ciltlerin kullanabileceği yüz serumu günlük bakıma uygundur.

Yüz Serumu Nasıl Kullanılır?

Yüz serumları kullanırken öncelikle dikkat etmeniz gereken konu cildinizin temizliğidir. Cildiniz de makyaj var ise ya da gün içerisinde çevresel etmenler ve yağdan dolayı kirlenmişse mutlaka cildinizdeki fazla yağı ve kirin ciltten temizlenmesi gerekir. İkinci adımda temiz cildinize yüz serumunu uygulayabilirsiniz. İnce yapılı olduğu için 1 dakika içinde emilir. Yüz serumlarını parmak uçlarınızla tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz. Nazikçe uygulamaya özen göstermelisiniz. Konsantre ürünler olduğu için bol bol sürmenize gerek yoktur, 2, 3 pompa yeterli olur.

Yüz Serumu Önerileri

Cilt Aydınlatıcı Serum

Cilt aydınlatıcı serumların içeriğinde genellikle C vitamini bulunur. C vitamini ciltte antioksidan bir etki yaratarak cilde parlaklık verir. Anti aging etkisi bulunur ve cildi korumaya yardımcı olur. Cildin sağlıklı bir görünüm elde etmesini sağlar. %10 C vitamini içeren The NewLab. %10 C Vitamini Aydınlatıcı Yüz Serumu, daha aydınlık, daha sıkı ve genel olarak daha iyi görünen bir cilt için üretilmiştir. Leke görünümüne sahip ciltler ve donuk cansız cilde sahip olan kişiler için geliştirilmiştir. The Purest Solutions Brightening + Lightening Vitamin C Serum, 10% Ascorbic Acid, 0.5% Ferulic Acid ve Prebiyotikler ile zenginleştirilerek formüle edilmiştir. Cildin beslenmesine yardımcı olur. Ciltte canlanma, aydınlanma sağlar ve ince kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Herbaderm C Vitamini, üçlü antioksidan içerir. Cildi aydınlatır ve dengeli bir cilt sağlar. %10 vitamin C'nin en saf halidir. %90 doğal kaynaklı bir içeriktir.

Yüz Sıkılaştırıcı Serum

Yüz sıkılaştırıcı serumlar özellikle cilt de yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmaya başladığı dönemde kullanılmaya başlanır. İnce çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmaya ve oluşumunu engellemeye çalışır.  Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan Institut Esthederm Excellage Cream, 45 ve üzeri yaş aralığına uygundur. Omega 3, 6 ve 9 açısından zengindir ve kamelya yağı ile cildin beslenmesine destek olur. İnce çizgi görünümünün gözle görünür şekilde yumuşamış ve sıkı bir görünüm kazanmış olur.

Yüz için Kolajen Serum

Yüz için kolajen serum, konsantre bakım yaparak cilde esneklik kazandırmayı amaçlar. Yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını geciktirmeyi hedefler. Yani cildin daha genç ve sağlıklı bir görünümde kalmasına yardımcı olur. Nem dengesini düzenler. Vichy Liftactiv Collagen Specialist Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi, tüm cilt tipleri için yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Peptitler ve C Vitamini içeren formülü ile cildi nemlendirmeye yardımcıdır. Ciltte pürüzsüz bir görünüm sağlar ve leke görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Cildi güçlendirmeyi ve dışardan gelen etkilere karşı korur. Solaris Collagen Cilt Bakım Serumu, cildi güçlendirmeye, cilt elastikiyetini ve nemini arttırmada rol oynar. Yaşlanmanın belirtilerini hedefleyerek cildin pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlar. Bu yoğun bakım serumu, Collagen, Caffeine, Melovoid, Saccharide Isomerate, Camellia Sinensis Extract, Cucurbita Pepo Fruit Extract, Sodium PCA Matrix teknolojisi direnciyle birleştiren aktif maddeler sayesinde Cildi ince çizgilerden, UV kaynaklı durumlardan ve yaşlanma belirtilerinden korumaya yardımcı olur.

Leke Karşıtı Serum

Düzensiz oluşan leke görünüme karşı savaşır. Cildi aydınlatmayı ve daha canlı görünmesini amaçlar. Dışarıdan gelen çevresel etkilere karşı cildi korur. The Purest Solutions Leke Serumu, cilt tonu eşitsizliklerinin giderilmesine yardımcı olur, düzenli kullanım ile daha canlı ve aydınlık bir cilt görünümü kazanılmasını destekler. Yaşlanma ve güneşten dolayı oluşan leke görünümünü en aza indirmeye yardımcıdır. Herbaderm Leke Serumu, leke görünüme karşı bakım yaparken aynı zamanda gözenek görünümünü sıkılaştırıcı etkisi vardır.

Vichy Yüz Serum Çeşitleri

Vichy Normaderm Probio-BHA Leke Karşıtı Serum, düzensiz cilt tipleri için oldukça konsantre bir yüz serumudur. Cilt yapısını pürüzsüzleştirmek, gözenek görünümüne karşı bakım sağlar. Salisilik asit (%5) ve Glikolik asit ile zenginleştirilmiştir, fazla sebumu düzenlemeye yardımcı olur.

Vichy Liftactiv Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum, cildi nemlendirir ve dolgun görünmesine yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı bakım sağlayarak cilt görünümünün düzenlenmesinde yardımcı olur. İçeriğinde %1.5 saf Hyalüronik asit bulunur.

Vichy Mineral 89 Probiyotik Aydınlatıcı Yenileyici ve Onarıcı Serum, ince çizgilerin görünümünün azalmasına yardımcı olur. Cilde aydınlık bir görünüm kazandırır. Cilt tonu görünümünü eşitlemeye yardımcıdır.

La Roche Posay Yüz Serum Çeşitleri

La Roche Posay'in ilk saf %10 niasinamid serumu; La Roche Posay Saf Niacinamide 10 Leke Karşıtı Serum, hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerine uyacak şekilde geliştirilmiş, çok amaçlı bir serumdur. Niasinamid ve Hyalüronik asit içeren bu serum, koyu lekelerin görünümüne karşı bakım sağlarken, cilt tonunu eşitlemeye, nemlendirmeye ve aydınlatmaya yardımcı olur. %10 Niasinamid ve %5 HEPES içerir. Niasinamid ile cildin daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Hyalüronik asit içeren serum cildin doğal nemini korumaya yardımcı olur.

La Roche Posay Saf C Vitamini Işıltı Veren Antioksidan Serum, %10 Saf Vitamin C ile cildin parlaklığını ortaya çıkaran ve kırışıklık görünümünün önlenmesine yardımcı aktif bileşendir. C vitamini, leke görünümünü engellemeye yardımcı bakım sağlar. Salisilik asit ile gözenek görünümünü temizler ve sebum üretimini dengelemeye yardımcı olur. Salisilik asit, cildin pürüzsüzleştirilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda yumuşamasını da sağlar. İçeriğinde bulunan La Roche Posay Termal Suyu ise mineraller ve selenyum açısından zengindir. Cildi yumuşatmayı sağlar. Cilt daha yumuşak ve ışıltılı hale gelir. Cilt tüm parlaklığına kavuşmuş olacaktır. Hassas cilt tipi dahil tüm cilt tiplerine uygundur.

Effaclar Peeling Etkili Leke Karşıtı Serum, leke görünümüne karşı bakım sağlar. Düzensiz cilt tipine sahip olan kişiler için kullanıma uygundur. %3.5 Glikolik asit ve %1.5 Salisilik asit içerir. Cildin fazla sebumdan temizlenmesine yardımcı olur. Cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur.

Hyalu B5 Dolgunlaştırıcı Serum, Hyalüronik asit içeren formülü kırışıklıkların görünümünü azaltmaya ve cilde dolgun görünüm vermeyi amaçlar. Vitamin B5 içeren formülü cildi tazelemeye yardımcı olur. Madecassoide içeren formülü ile ince çizgi görünümünün azalmasını destekler.

From Natura Retinol Gece Serumu

Yenileyici Retinol ve Değerli Yağlar Gece Serumu, içerdiği aktif retinoller sayesinde cildi gençleştirmeyi destekler. Leke görünümünün azalması için cilde bakım yapar. Cildi besleyerek nem desteği sağlar. Cildin daha aydınlık ve daha canlı bir görünüme kavuşmasını destekler.

Yüz Serumu Ne İşe Yarar?

Yüz serumları daha hafif bir yapıya sahip olmasına rağmen yaptığı bakım ile daha etkili sonuç almayı hedefler. Konsantre bakım yapan yüz serumları cildin çeşitli ihtiyaçlarına çözüm üretir. Nemlendirme, leke görünümüne karşı bakım, gözenek görünüme karşı bakım, yaşlanma karşıtı bakım, sebum dengeleme, aydınlatıcı etki gibi birçok etkisi vardır. Cildinizde ki probleme göre veya öne çıkarmak istediğiniz özelliğe göre yüz serumu seçimi yapabilirsiniz.

Yüz Serumu Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Yüz serumları günde 1 veya 2 kez kullanılabilir. Maksimum fayda sağlamak için temiz cilde uygulanmalıdır.

Yüz Serumu Kaç Yaşında Kullanılır?

Yüz serumunu her yaşta kullanabilirsiniz. Bu noktada önemli olan şey; ne kadar erken başlarsanız o kadar önlem almış olursunuz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.