Pişik Kremi

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 75 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Pişik Kremleri

Pişik, bebeklerde sıkça görülür. Popo bölgesi, genital organların dışı ve kasık çevresi gibi ciltteki hassas bölgelerde ortaya çıkabilir. Pişik özellikle yaz aylarında ve sıcak ortamlarda cildin hava almaması nedeniyle meydana gelebilir. Bezli bebekler yatağa bağımlı hastalar ve aşırı kilolu kişiler gibi cilt temasının sürekli olduğu durumlarda daha sık ortaya çıkabilir. Ayrıca pişikler bebeğin cildindeki pH dengesinin bozulmasıyla oluşabilir.

Pişik kremleri hassas ciltlerde meydana gelen pişiklerin tedavisi için kullanılan kremlerdir. Bu kremler, pişikleri azaltmaya çalışmak ve cildi korumak için kullanılır.

Pişik yetişkinlerde de görülüyor olsa da genellikle bebeklerde görülür. Pişik nedenleri arasında bez değiştirme sıklığının yetersiz olması, bazı yiyeceklerin tüketilmesi yer alabilir. Pişikler rahatsız edicidir. Bu nedenle pişik kremleri kullanılır.

Pişik kremleri farklı markalar tarafından üretilir ve farklı bileşenler içerebilir. Kremler çinko oksit, lanolin, petrolatum veya mineral yağları gibi maddeler içerir. Bu maddeler, pişikleri hafifletmek, cildi nemlendirmek ve rahatsızlık hissini azaltmaya çalışmak için kullanılır. Çinko oksit, pişik kremlerinde yaygın olarak kullanılan bir bileşendir. Bu madde cildin yüzeyinde bir koruma oluşturarak nem kaybını önler. Bazı pişik kremleri ayrıca doğal bileşenler içerebilir. Örneğin aloe vera veya papatya özü gibi cildi yumuşatmak için kullanılan bitkisel özler bulunabilir.

Pişik kremlerini kullanmadan önce bebeğin cildinin temiz ve kuru olması gerekir. Bebeğin cildine ince bir tabaka halinde uygulanır ve bez değiştirme sıklığı arttırılarak cildin hava alması sağlanır. Bebeğinizin pişiğini gidermeye çalışırken pişik kremini düzenli kullanmayı ihmal etmeyin.

Pişik kremleri bebeklerin hassas ciltlerinde meydana gelen pişikleri gidermeye yardımcı olduğu için kullanılır. Bu kremleler cildi nemlendirir ve bebeğinizi ferahlatır.

Pişik Kremlerinde Kullanılan Bileşenler

Pişik kremleri çeşitli aktif ve yardımcı bileşenler içerebilirler. Pişiklerin sebep olduğu durumları azaltmaya yardımcı olmak için üretilmiştir. Çinko oksit cildi pişikten korumak için kullanılan etkili bir bileşendir. Aynı zamanda cildin yüzeyinde bir koruyucu tabaka oluşturur. Bu koruyucu tabaka sayesinde nem kaybını önleyebilir ve nemi emebilir. Lanolin cildi nemlendirir, yumuşatır ve korur. Vitamin E, antioksidan özellikleri nedeniyle cildi korur ve desteklemeye yardımcı olur. Cildin elastikiyetini artırarak daha sağlıklı bir görünüm sağlar. Shea yağı, cildi nemlendirir ve yumuşatır. Aloe vera cildi nemlendirerek yumuşatır. Prebiyotikler ise cildin cilt flora dengesini koruyarak pişik riskini azaltabilir. Pişik kremleri genellikle farklı bileşenleri bir arada içerirler ve bu bileşenlerin kombinasyonu pişiklerin neden olduğu belirtileri hafifletmeye yardımcı olur. Ancak, her bebek farklı olduğundan pişik kremlerinin etkisi de farklılık gösterebilir.

Pişik Kremleri Nasıl Kullanılır?

Pişik kremi kullanmadan önce, ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Bebeğinizin cildinin ekstra hassas olduğu için dışardan gelecek etkenlere daha açık olur ve etkilenir. Küçük bir miktar pişik kremi alın ve bebeğin bez bölgesine uygulayın. Kremin sadece pişik olan bölgeye uygulanması yeterlidir. Aşırı miktarda krem kullanmak cildi daha fazla nemlendirerek pişik riskini arttırabilir. Temiz bir peçete ya da havlu kullanarak bebeğinizin cildinde kalan fazla kremi hafifçe silin. Pişik kremini her bez değişiminde uygulamayı unutmayın. Pişik tedavisinin en önemli adımlarından biridir. Pişik kremini düzenli olarak kullanarak bebeğinizin cildini korumaya çalışabilirsiniz.

En İyi Bebek Pişik Kremleri

Mustela Vitamin Barrier 1-2-3 Cream: Günlük koruma sağlar. İçerdiği F ve B5 vitamini ile yoğun bakım sunar. Shea yağı ile cildi yumuşatıcıdır. Leke yapmayan yapıya sahiptir. Bez bölgesini korumaya yardımcı olur.

Babe Bebek ve Çocuklar için Su Bazlı Pişik Kremi: Pişik oluşumunu karşı bakım sağlar. Bebek ve çocukların kullanımına uygundur. Cildin doğal sürecinin desteklemeye yardımcıdır. Bebek cildinin nemli, yumuşak, pürüzsüz ve esnek tutulmasına yardımcı olur. Geçirgen yapısı ile cildin hava almasına karşı bakım sağlayarak cildin nemlenmesine yardımcı olur.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem: Parfüm, koruyucu, renklendirici içermez. Özel ve güvenli formülü ile her bez değişiminde kullanıma uygundur. Doğal nemlendirici özelliğine sahiptir. Bu sayede bebeğinizin cildi için en uygun koşulları sağlamaya yardımcı olur. Bebeğin cildini nemli, pürüzsüz ve yumuşak tutar ve böylece bez bölgesi bakımı sağlar. Yapışkan olmayan yapısıyla bebeklere ekstra ferahlık sağlamaya çalışır. Annelere de kolay temizleme imkânı sunar.

Sudocrem Bebek Bakım Kremi: Tüm cilt tipleri için uygundur. Buna uygun olarak formülize edilmiştir. Sudocrem yumuşatıcı etkisi ile cildi yumuşatır. Sudocrem bebek bakım kremi hassas ciltler için bakım sağlar. Bebeğinizin cildinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Bebek bezinden dolayı yaşanabilecek olumsuz etkilere karşı koruma sağlamaya çalışır.

INCIA Bebek Pişik Bakımı Krem Jel: Tamamen doğal bitkilerden elde edilen yağlarla ve Bioarge laboratuvarlarının patent korumalı buluşları ile üretilmiştir. INCIA Bebek Pişik bakımı Krem Jel bebeğinizin doğal florası ile uyumludur. İçeriğinde bulunan, kantaron yağı, yalancı iğde yağı, jojoba yağı, hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı sayesinde cilt üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.