Saç Bakım Yağı

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 4
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 98 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Saç Bakım Yağı

Gün içerisinde saça zarar verecek birçok dış faktörler bulunur; kirli hava, sigara dumanı, egzoz dumanı vb. Bu sebeple saçlar parlaklığını ve yumuşaklığını yitirir. Saçlar yüze ilk bakıldığında dikkat çeken bir bölgedir. Bu sebeple herkes saçının dikkat çeken, hacimli ve sağlıklı durmasını ister. Bunu sağlayacak birçok saç bakım yağı bulunur. Her saç tipinin farklı sorunları olabilir. Bu durumu düzeltmek için kendinize en uygun saç bakım yağını bulup saçı daha sağlıklı hale getirmek mümkün. Saç bakım yağları, saç bakım rutinin önemli bir parçasıdır. Çeşitli sebeplerden saç bakım yağı kullanılabilir; günlük besleyici bakım olarak, yoğun nem sağlamak amacıyla, saçları korumak için (özellikle saç boyalıysa). Kıvırcık saça sahip kişiler farklı, düz saça sahip kişiler farklı ve dalgalı saça sahip kişiler farklı saç bakım yağları kullanmalıdır. 

Saç Bakım Yağları Nelerdir?

Saçlarınızı besleyecek çeşit çeşit farklı besleyici yağ bulunur. Saç bakım yağları, farklı türlerde farklı işe yarasalar da hepsinin ortak noktası saçları daha sağlıklı hale getirme amacıdır. Hindistan Cevizi Yağı en bilinen ve en faydalı içeriğe sahip yağlardan biridir. Zengin içeriğiyle tüm saç tiplerinin kullanımına uygundur. İçeriğinde E vitamini ve antioksidanlar bulunur. Saçı hem korur hem de besler. Besleyici özelliği çok yüksek olduğu için birçok şampuanlarda ve saç kremlerinde tercih edilen bir içeriktir. Bade Natural Saf Hindistan Cevizi Yağı, saça nem ve parlaklık kazandırılmasında yardımcı olur.

Argan Yağı, yoğun E vitaminine sahiptir. Bu sayede saçı parlatır. Aynı zamanda saçı nemlendirir ve yumuşatır. Saçın kolay taranmasına yardımcı olur. Saçı ısıya karşı koruyarak, zarar görmesini engellemeyi amaçlar. Günlük kullanıma uygundur; duştan önce ve duştan sonra da kullanılabilir. Saçların dökülmesini önlemeyi amaçlar. Misbahçe Argan Yağı, sadece Fas'ta yetişen Argania ağacının meyvesinden elde edilen; E vitamini, Oleik asit (%48) ve Linoleik asit (%32.6) açısından zengin, çok iyi bir besleyici, nem tutan yağdır.

Badem Yağı, yüksek oranda protein içerir. Omega 3 yağ asitleri ile saçı ve saç derisini nemlendirir ve besler. Saçı daha sağlıklı ve daha güçlü hale getirmeyi amaçlar. Antioksidan içeriğe sahiptir; içeriğinde E vitamini bulunur. Saçları hacimlendirmeye yardımcı olur. 

Üzüm Çekirdeği Yağı, E ve C vitaminleriyle zenginleştirilmiştir. Saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olurken ayrıca dökülme karşıtı etki sağlamayı amaçlar. Saçların parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Saçlara hacimli bir görünüm katmayı hedefler. Güneşten gelen zararlı ışınlardan saçı korur. Rosece Grape Seed Oil, sadece soğuk pres saf Üzüm Çekirdeği yağı içerir. En kuvvetli antioksidanlardan biridir. Antioksidan özelliğiyle saçı canlandırıcı özelliğe sahiptir. 

Saç Bakım Yağlarının Faydaları Nelerdir?

Saç bakım yağları, saçların elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur böylelikle saç güçlenir ve hacim kazanır. Kepek görünümünü ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Eğer saçta dökülme sorunu var ise dökülme karşıtı bakım yapan saç bakım yağları da mevcuttur. Yağların içeriğinde birçok vitamin bulunur. Çoğu yağ antioksidan açısından zengindir. Bu da saçın ışıl ışıl bir görünümüne sahip olmasını sağlar. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.