Bebek Şampuanı

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 4
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 121 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Bebek Şampuanı

Bebeklerin cildi oldukça narin ve hassastır, bu sebeple kullanılan her ürün onların hassas cildine uygun olmalıdır. Bebek şampuanları da bunlardan biridir. Bebek şampuanları bebeklerin narin ve hassas cilt yapısına uygun geliştirilmiş ürünlerdir; bebeklerin saçlarını temizlemek için kullanılır. Bebek şampuanları genellikle parfüm, renklendirici ve diğer kimyasal katkı maddeleri içermez. Bu şampuanlar bebeklerin saç gelişimine de katkı sağlamayı amaçlar.

Bebek Şampuanının Özellikleri

Bebek şampuanları, bebeklerin saç bakım ve cilt bakımında önemli bir yere sahiptir. Bebeklerin cildi kurumaya meyilli olduğu için kullanılan bebek şampuanlarının nemlendirici bir etki bırakması çok önemli bir yere sahiptir. Nemlenen cilt aynı zamanda cildi de dış etkenlerden korumaya yardımcı olur. Bebek şampuanlarının en önemli özelliklerinden biri de saçın yumuşamasına yardımcı olmasıdır. Bebek şampuanlarının bir diğer önemli özelliği göze zarar verecek, rahatsız edecek bir formüle sahip olmamasıdır. SLS ve SLES gibi kimyasal maddeleri içermemesi de bebek şampuanlarının en önemli özelliklerinden biridir.

Bebek Şampuanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek şampuanı seçerken dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunur. Öncellikle şampuanın içeriği çok önemli bir yere sahiptir. Bitkisel doğal içerikli bebek şampuanları tercih edilmesi hassas cilde sahip bebekler için önemli bir unsurdur. Organik şampuanlar özellikle narin bebek cildi için en faydalı içeriklerden biridir.

Bebek şampuanı seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli şey ise bebeğin cilt tipidir. Bazı bebeklerin cildi kuru ve hassas olurken bazı bebeklerin cildi normal ve yağlı cilde sahip olabilir. Bu nedenle uygun bir şampuan seçmek gerekir.

Bebek şampuanlarının kokusu da çok önemli bir yere sahiptir. Parfümsüz olması gerekir, bebekler için mümkünse kokusuz veya doğal notalar içeren kokuya sahip olmalıdır. Kimyasal maddelere sahip olmamalıdır, kimyasal içerikler bebeklerin cildine zarar verebilir.

Bebek Şampuanı Bileşenleri

Bebek şampuanlarının çoğu su bazlı bir yapıya sahiptir. Su bazlı yapıya sahip olması özelliğiyle cilde ve saça daha iyi nüfuz eder. Doğal ve organik içeriğe sahip olması gerekir. Böylece saçı ve cildi besler, nemlendirir ve güçlenmesine yardımcı olur. Aloe vera, Hindistan cevizi yağı, badem yağı, lavanta yağı ve jojoba yağı sıkça tercih edilen içeriklerdendir. Önemli noktalardan biri de pH dengesiyle uyumlu olmasıdır. Bebeklerin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Bebek şampuanlarının içerisinde cildi ve saçı yumuşatan ürünlerde bulunmalıdır, örneğin; gliserin ve panthenol gibi.

Bebek Şampuanı Kullanımı

Bebek şampuanı kullanımı, bebeğin hassas cildini ve gözlerini koruyarak dikkatli bir şekilde temizlemeye özen gösterilmelidir. Öncelikle, bebek şampuanı seçerken, bebekler için özel olarak geliştirilmiş ürünleri tercih etmeniz gerekir. Bebek şampuanı kullanmadan önce, suyun sıcaklığına dikkat etmelisiniz. Su ılık olmalı ve bebek cildine zarar vermemelidir. Sıcak su, bebek cildinin kurumasına neden olur. Bebeğinizi şampuanlamadan önce, saçını ve cildini ıslatmak için ılık suyla yıkamalısınız. Bebeğinizi şampuanlamak için bir havlu ve küvet kullanabilirsiniz. Bebek şampuanını hafifçe köpürterek bebeğin saçına ve cildine uygulayabilirsiniz aynı zamanda yumuşak hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Bebeğinizi şampuanladıktan sonra, saç ve cildinde kalan şampuanı iyi bir şekilde durulamalısınız. Son olarak kurulama adımı geliyor; saç ve cildini yumuşak bir havluyla kurulayabilirsiniz. Ayrıca, her zaman şampuanı bebeğinizin gözlerinden uzak tutmaya özen göstermelisiniz ve gözlerine girmesini önlemek için dikkatli olmalısınız.

Mustela Gentle Cleansing Gel Yenidoğan Şampuanı, doğumdan itibaren tüm vücut ve saçta günlük kullanım için banyo temizliğinde uygundur. Göze zarar vermeyen formüle sahiptir. Bebeklerin kullanımına uygundur. Banyo suyunun kurutucu etkisini azaltır. Saç derisi ve vücudu yumuşak bir biçimde temizler. Saçı ve vücudu nazikçe temizler. Sabun içermeyen, pH nötr yapısıyla cildin yapısına ve cildin su / yağ dengesine zarar vermez. İçerdiği Hindistan cevizi özü sayesinde suyun kurutucu etkisini nötralize eder. Gözlere zarar vermeyen yapıya sahiptir. Vitamin içeren formülasyonu sayesinde cildi yumuşatır. 93% doğal kökenli içeriğe sahiptir; Avokado Perseose, patentli doğal kökenli içerik ile cildi korur ve nemlendirir, Vitamin B5 ile cildi yumuşatır, hafif yüzey aktif maddeler ile saçlı derinin kurumasını önleyerek nazikçe temizler ve sabun içermeyen formüle sahiptir.

Sebamed Baby Yenidoğan Şampuanı, sabun ve alkali madde içermeyen yumuşak formülü ile bebeklerin hassas saç derisi ve saç bakımı için idealdir. pH 5.5 değere sahiptir. Yüksek cilt toleransı ve yumuşak temizleme formülü sayesinde kuru görünüm riskini azaltır. Cildi yumuşatır. Saçın ipeksi bir görünüm almasını ve kolay taranmasını sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.