Solante

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
Markanın Çok Satanları
Markanın Tüm Ürünleri
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

Solante Güneş Koruyucular

Zararlı UV/a ve UV/b ışınlarının cildimiz üzerindeki olumsuz etkileri, son yıllarda artan küresel ısınma, ozon tabakasının delinmesi ve küresel ısınma gibi çeşitli sebeplerden dolayı artmış durumda. Güneşten korunma, cildimiz ve cilt bakım rutinimiz için çok önemli bir aşamadır. Çünkü zararlı ultraviyole ışınlar ve infrared ışınlar, cildimizde istemediğiniz problemlere yol açabilir, cildimizin sebum ve nem dengesini bozabilir, leke görünümü ve hassasiyet görünümüne yol açabilir. Ultraviyole ışınların cildimize verdiği önemli bir zarar da yaşlılığı hızlandırmasıdır. Kırışıklık ve leke görünümü oluşma hızı, zararlı güneş ışınları ile birlikte artarak cilt daha yorgun ve yıpranmış görünür. Solante güneş kremleri, cildinizi hem güneşten çok etkili içeriği sayesinde korurken, hem cildiniz için nemlendirici, antioksidan ve anti-aging görevini üstlenir.

Cildimizi zararlı güneş ışınlarından korumak için seçeceğiniz güneş kremleri cildinize uygun, cildinizin ihtiyaçlarına cevap verebilen ürünler olması gerekir. İsviçre merkezli Solante, özel uğraşlar sonucunda geliştirilen formülü sayesinde hem cildiniz için güneşe karşı tam koruma sağlar, hem de cildinizin diğer ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olur.

Solante Güneş Koruyucu Çeşitleri

Solante güneş kremi alanında özellikle de ülkemizde oldukça tercih edilen bir markadır. Kullanıcıları tarafından beğenilmesinin sebepleri ise hem güneşe karşı koruyucu özelliğe sahip olması, hemde kullanıcılarına cilt tiplerine göre farklı seçenekler sunabiliyor olmasıdır. Güneş seçerken dikkat etmemiz gereken en öneli aşamanın başında cilt tipimizi belirlemek geliyor.

Farklı cilt tiplerinin birbirinden çok farklı ihtiyaçları olabilir. Kısaca anlatmak gerekirse, kuru ciltler nemlendirici, hassas ciltler ciltte tepki oluşturmayacak ferahlatıcı ve rahatlatıcı, yağlı ciltler sebum dengeleyici ve matlaştırıcı etkili güneş kremleri kullanmalı. Özellikle de lekeye meyilli ciltler güneşe karşı çok dikkatli olmalı ve leke görünümlü ciltler için özel olarak geliştirilmiş güneş kremi kullanmalılar.

Solante Acnes Spf 50

Solante Acnes Güneş Koruyucu Losyon yağlı ve düzensiz ciltler için özel olarak formüle edilmiş formülü sayesinde ciltte matlaştırma ve parlak bir görüntüyle birlikte güneşe karşı koruma sağlar. Yağlı ciltlerin normalde güneş ile temas etmeleri sonucu oluşan, parlama ve yağlanma kaynaklı düzensizlik sorunlarını engellemeye yardımcı olur. Ciltteki sebum dengesini normalleştirme ve cildi daha düzenli hale getirmeyi amaçlar. Seride aynı güneş losyonunun renkli ve renksiz olmak üzere toplamda iki ürünü vardır.

Solante Gold

Hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinin kullanabileceği bir seri olan Gold serisi cildi zararlı UVA ve UVB ışınlarından korurken cildi ileri derecede nemlendirir, antioksidanları ile cildi güçlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur. Diğer Solante ürünleri gibi gold serisi de vegandır ve içerisindeki koku, özel bitkilerden gelmektedir. Ciltte ipeksi yumuşak bir his bırakır. Yağsız ve suya dayanıklı olduğu için kolayca kullanılabilir.

Solante Kids and Babies

Çocukların cilt yapısına uyum sağlayabilen, onları UVA ve UVB’den en kapsamlı şekilde korurken ciltlerini de nemlendiren ve rahatlatan suya dayanıklı yağsız güneş iki çeşit güneş kremidir.

Solante Actinica SPF 50+ Losyon

Bazı cilt türleri güneşe karşı daha az toleranslıdır ve güneş ile temas etmeleri sonucu ciltlerinde hızlı reaksiyonlar meydana gelebilir. İşte bu cilt tipleri hassas cilt tiplerine göre özel olarak geliştiren, cildi rahatlatan ve ferahlatan güneş kremleri kullanarak cilterini sakin tutmalılardır.

Solante Pigmenta

Solenta’nın en çok bilinen ülkemizde de en çok tercih edilen güneş kremlerinden biridir. Yukarı da da bahsettiğimiz gibi, cildimizin ihtiyaçlarına kulak vermemiz, cilt tipimize göre ürün seçmemiz gerekmektedir. İşte Solante Pigmenta serisi, leke görünümüne meyilli ciltler için özel olarak geliştirilmiş ve onlar için en iyisini hedeflemiş bir seridir. Leke görünümü, zararlı UVa ve UVb güneş ışınlarının sonucu olarak artabilir. Solante Pigmenta serisi hem güneşe karşı çok güçlü koruma sağlarken, özel formülü sayesinde cildin beslenmesine yardımcı olarak istenmeyen renk eşitsizliklerinden kurtulmaya yardımcı olur. Güneş sonrası leke görünümü olmasını istemeyenlerin sıkça tercih ettiği Solante Pigmenta renkli ve renksiz olmak üzere iki çeşit losyon seçeneğine sahiptir.

Solante Güneş Kremi Nasıl Ne Zaman Kullanılır?

Güneş kremleri güneşe çıkmadan 10-15 dakika öncesinde kullanılmalı, güneş ile temas etmeden önce emilim sağlanmalıdır. Terledikten ya da su ile temas ettikten sonra, yaklaşık her 2 saatte bir defa yenilenmlelilerdir. En çok yapılan hatalardan birisi güneş kremlerinin sadece yaz aylarında kullanılmasıdır. Fakat hem gerek küresel ısınma hem de normal şartlar altında yaz ayları dışında da zararlı UV/A ve UV/B cildimize etki eder. Dolayısı ile sadece yazın değil bahar hatta kış aylarında bile zararlı UV/a ve UV/b ışınlarından korunmamız gerekir. Güneş kremleri cildin en üst kısmına diğer bakım ürünleri kullanıldıktan sonra uygulanmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.