Şampuan

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 ... 6 ... 12 ... 24
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 768 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 12 ... 24

Şampuan

Şampuanlar saç bakım rutinin temel parçasıdır. Cilt bakımı yaparken temizlik yapmadan diğer adımlara geçmek anlamsız olduğu gibi saç bakımında da temizliğin sağlanmadan saç bakımı yapmanın bir anlamı olmaz. Birçok farklı şekilde saçları inceleyebiliriz; saç tipine göre, kullanım amacına göre, içeriğine göre, istenilen markaya göre gibi.

Saç Tipine Göre Şampuanlar

Saç tipine göre şampuan seçmek çok önemlidir çünkü cilde ihtiyacı olanı ancak saç tipine uygun bir şampuan verebilir, aksi kullanılırsa saça faydadan ziyade zararı dokunur. Saç tipleri kuru, yağlı, normal olarak sınıflandırabiliriz. Bunlara ek olarak boyalı saça sahip kişiler için ayrı hasar görmüş saçlar ayrı şampuanlar tercih edilmelidir. Yağlı saça sahip olan kişiler için nemlendirici veya besleyici şampuanlar tercih edilmemeli çünkü zaten sebum üretimi fazladır bir de bunun üstüne nemlendirmek anlamsız olur bunun yerine sebum üretimini dengeleyecek ürünler tercih edilmelidir. Bu sayede fazla sebum emilir ve sağlıklı saç ortaya çıkar.

Kuru Saçlar için Şampuanlar

Kuru saçların sebum dengesi bozulduğu için cansız ve soluk görünüme sahip olur bunun yanında kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple bu hasarı giderebilecek ve besleyecek şampuanlar kullanılması gerekir. Nem kaybına uğrayan kuru saçlar, argan yağı, shea yağı, jojoba yağı ve bazı protein içerikli şampuanlar ile güçlendirilir. Saçlarınız bu tarz içerikli şampuanlar ile yıkadığınızda yumuşar ve canlanır. Kuru saç tipine sahip kişiler, kimyasal işlemler; saç boyama gibi, saç şekillendirmeler; düzleştirici veya maşa gibi aletlerden uzak durmaya özen göstermeli, kullandığı zaman saçı besleyen ve güçlendiren şampuan tercih etmelidir. Bu sayede saçta oluşabilecek zararın önüne geçebilir. Saç kadar saç dersinin de zarar görmemesi önemlidir. Kuru saç derisi de nemlendirecek şampuanlar tercih edilmelidir.

Ducray Nutricerat Yoğun Besleyici Şampuan, saçı yumuşatan ve parlaklık veren çok hassas temizleyici bir bazla formüle edilmiştir. Saçı kökten uca yoğun bir şekilde besler. Yumuşaklık ve parlaklık katar.

Luxliss Coconut Miracle Oil Moisturizing Shampoo, ultra zengin nemlendirici ve saç açıcıdır. Kuru ve işlem görmüş saçlarınıza yoğun bakım sağlar. Yoğun nem içeren ve belirgin buklelere kavuşmanızı sağlayan bu seri aynı zamanda güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir. C ve E Vitaminleri Bambu ve Beyaz Nilüfer özleri sayesinde gün saçlarınız anında ipeksi yumuşaklığa kavuşur.

Yağlı Saçlar için Şampuanlar

Yağlı saçlar için şampuanlar, saçların yağlanmasını önlemek için geliştirilmiş formüllerdir. Yağ bezelerinin aşırı aktif çalışması sonucu yağlı saç meydana gelir. Genetik, hormonal, stres ve yanlış saç bakımı ürünleri kullanmak saçın yağlı olmasının sebebi olabilir. Özel formüle edilmiş yağlı saç şampuanları, doğal yağ dengesinin de korunmasına yardımcı olur. Yağlı saçlara sahip kişiler çay ağacı yağı, nane, limon özü ve Salisilik asit içeren şampuanlar kullanmalıdır. Böylece saçı temizleyerek yağlanmayı azaltmayı hedefler.

Cecemed Yağlı Saçlar için Şampuan, bitkisel ağırlıklı, içinde bulunan çam katranı, biberiye ektresi, sarı ballıbaba, ısırgan otu ve limon kabuğu gibi bitkiler saçın dibinden itibaren yağlardan temizlenmesini sağlar ve saçı yumuşatır.

Normal Saçlar için Şampuan

Normal saçlar genellikle sağlıklı görünüme sahip saçlardır. Ne çok yağlıdır ne çok kurudur. Saçın kendi doğal ışıltısı vardır. Bu tip saçlar için gerekli olan bu sağlıklı görünümü sürdürmeye devam edecek şampuanlar kullanmaktır. Normal saçlar için şampuanlar saçı temizler aynı zamanda hafif de olsa nemlendirir. Normal saçlar için proteinler, gliserin, panthenol ve doğal yağlar içeren şampuanlar kullanılmalıdır.

Nuxe Reve de Miel Hassas Katı Şampuan, bol köpürme sağlayan, bal ve çiçek notaları içeren kokuya sahiptir. Suyu azaltılmış formüle sahiptir. Kolay taranan ipeksi saçlar elde etmenizi sağlar. Provence balı ve değerli organik Camel yağı sayesinde saçları temizleyen ve yumuşacık yapan bir şampuandır. İçeriğin %91'i doğal kaynaklıdır.

Renkli Saçlar için Şampuanlar

Renkli saçlar bakıma ihtiyaç duyan saçlar arasındadır çünkü düzenli boyamak saçı kurutur ve zarar görmesinde sebep olur. Özel formüle sahip şampuanlar kullanarak bakım yapılmalıdır. Renkli saç şampuanları saçın solmasını önlemeye de yardımcı olur. Boyalı saçın rengi hep canlı kalır. Ayrıca boyanın daha uzun süre saçta kalmasını sağlar. Renkli saçlar için şampuanların temel görevi; saçı dış etkenlerden koruma, nemlendirerek besleme, saç derisini temizleme ve rengi korumadır.

Natur Vital Henna Coloursafe Chesnut Hair Shampoo, Saç rengini parlaklaştıran ve koruyan bakım şampuanıdır. Kestane rengi saçlar için özel olarak formüle edilmiştir.  Saç rengini canlandıran ve koruyan bir kına ve ayçiçeği özleri karışımı içerir.  Saç rengini korur ve canlandırır. Saçlara parlaklık sağlar. Paraben ve silikon içermez.

Kullanım Amacına göre Şampuanlar

Kullanım amacına göre şampuanların birçok çeşidi vardır; kepek şampuanları, saç dökülmesine karşı şampuanlar, ince saçlara uygun şampuanlar, saç uzatan şampuanlar. Şampuan, saçın ihtiyacına göre seçildiğinde saçta bulunan sorunu gidermeye yönelik bakım yapar.

Kepek Şampuanları

Kepek, yağlı saçlarda da kuru saçlarda da görülen bir sorundur. Kepek şampuanları ise cansız deri parçası olan kepekleri saçlardan uzaklaştırmayı amaçlayan özel içerikli şampuanlardır. Kepek önleyici bir bakım yapar. Düzenli kullanılması gerekir. Düzenli kullanılmadığı takdirde bir fayda sağlanmaz. Çinko, biotin, omega 3 yağ asitleri, çay ağacı yağı, salisilik asit ve pirinç suyu kepeğe karşı etkili içeriklerdir. Bu içeriğe sahip şampuanlardan kullanmak saçınıza kepek konusunda önemli derecede fayda sağlayacaktır. Cilt kuruluğu, yağlı cilt, stres ve sağlıksız beslenme saçlarda kepeğe sebep olabilir. Bunlara ek olarak saç bakım ürünleri de spreyler jöleler boyalar gibi saç dersine zarar verdiği zaman kepek oluşumuna sepek olabilir.

Saç Dökülmesine Karşı Şampuanlar

Saç dökülmesi, her yaştan kadın veya erkeklerin başına gelebilecek bir saç sorunudur. Belli bir dökülmeye kadar normal (100 – 150 tel) olsa da sık karşılaşılan bu saç sorunu birçok faktörden dolayı kaynaklıyor olabilir; mevsimsel geçişler, stres, genetik, yanlış saç bakım ürünleri kullanmak vb.

Bionnex Organica Saç Dökülmesine Karşı Bakım Şampuanı, saç dökülmesi karşıtı özel geliştirilen ve içeriğinde bitki özleri, vitaminler ve mineraller bulunan VITIS COMPLEX CX 25 sayesinde saç dökülmesini en aza indirmeye yardımcı olur. Bitki özlerinin değerli bileşenleri ile saç foliküllerini besleyerek canlanmasına, saçların daha canlı görünmesine yardımcıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.