dermobottestebasla

Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 84 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Hassas Ciltler için Güneş Kremi

Hassas ciltler için güneş kremlerine geçmeden önce hassas cildin ne olduğu tam olarak anlaşılmalıdır. Çünkü genellikle hassas ciltlerin ne olduğu karıştırılmaktadır. Hassas cilt tipi, normal cilt tipine göre daha hassas bir yapıya sahiptir ve iç veya dış etmenlerden kolaylıkla etkilenerek tepki gösterebilir. Normal ciltler, koruyucu görevini başarıyla yerine getirirken hassas ciltlerin dayanıklılığı oldukça düşüktür. Hassas cilt tipi, karma, kuru veya yağlı olabilir ve özenli bir şekilde bakım gerektirir. Bu cilt tipi, hemen hemen her türlü soruna açıktır ve çevresel faktörlerden, örneğin aşırı sıcak veya soğuk hava, rüzgar, nemli veya kuru hava, klima, kirlilik, kozmetik ürünler, deterjanlar ve zararlı güneş ışınları gibi faktörlerden etkilenebilir. Ayrıca, psikolojik faktörler de bu cilt tipinde belirgin bir rol oynayabilir, özellikle stres, duygu değişimi gibi faktörler. Parfüm, renklendirici, koruyucu madde, alkol gibi kimyasallar, hassas cilt tipinde reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle, cilt tipine uygun ve doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir. Bu sayede cilt daha sağlıklı olur.

Hassas cilt bakımında temizleme, nemlendirme ve koruma adımları oldukça önemlidir. Özellikle koruma aşamasında çok dikkatli olunmalıdır çünkü hassas cilt tipine sahip kişiler güneşe karşı dayanma eşiği minimum seviyededir. Bu sebeple sürekli korunmalıdır.

Hassas Ciltler için Güneş Kremi Önemi

Hassas ciltler diğer cilt tiplerine göre daha hassas ve narin bir yapıya sahip olduğu için güneş kremi kullanmak onlar için çok daha önemli bir yere sahiptir. Diğer cilt tiplerine göre güneşten daha çabuk etkilenirler daha fazla duyarlıdırlar. Bu sebeple güneş kremi en etkili hassas cildi koruma yöntemlerinden biridir. Hassas cilde güneş kremi seçerken önemli olan noktalardan biri kimyasal içeriklerden ziyade doğal içerikli ürünlerin tercih edilmesidir. Bu durumda mineral güneş kremleri tercih edilebilir.

Mineral Güneş Kremleri, çinko oksit ve titanyum dioksit gibi oksitler kullanarak güneşten cildi korumaya yardımcı olur. Mineral güneş kremlerini diğerlerinden ayıran en büyük özellik güneşten gelen ışınları yansıtarak korumasıdır. Bunun dışında kimyasal güneş kremleri ciltte ışınları emerek koruma sağladığı için reaksiyona sebep olabilir.

Hassas Ciltler için Güneş Kremi İçerikleri

Hassas ciltlerin toleransı düşük olduğu için kimyasal içerikler yerine daha doğal içerikler kullanılması gerekir. Kimyasal içerikler cildin tepki vermesine sebep olabilir veya zarar verir. Güneş kremlerinde birçok doğal içerik bulunur. Bazıları güneşten korurken bazıları aynı zamanda bronzlaşmaya yardımcı olur. Aloe vera, havuç yağı, jojoba yağı, zeytinyağı, shea yağı ve yeşil çay hassas cilde iyi gelen bazı içeriklerdir.

Aloe vera tek başına güneşe karşı bir koruma sağlayamaz fakat cildi besler, cildin hasar görmesini engellemeye yardımcı olur kısacası cildi bu süreçte destekler. Jojoba yağı, shea yağı ve zeytinyağı da aynı şekilde cildi nemlendirir ve korur. Zarar görmesini engeller. Cildi besler ve güçlendirir. Yeşil çay özleri ise antioksidan içeriğe sahiptir. Cildi canlandırmaya yardımcı olur. Bu içerikler cilt sağlığı için güneş kremlerinde veya yağlarında sıkça karşımıza çıkar.

Hassas Ciltler için Güneş Kremi Önerileri

Bioderma Sensibio AR BB Krem, hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş bir güneş koruma ürünüdür. Yoğunluk ve görülme sıklığının azaltılmasına destek olur ve cildin tolerans eşiğini artırmaya yardımcı olan patentli D.A.F.™ kompleksi içerir. Ayrıca, özel Rosactiv™ patenti sayesinde hassas cilt sorununa sebep olan temel faktörlere karşı etki göstermeyi hedefler.

 

Bu ürünün renkli yapısı sayesinde cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur. Gözenekleri tıkamaz ve ciltte kadifemsi bir his bırakır. Ayrıca, cildi nemlendirmeye ve UV ışınlarına karşı korumaya destek olur (SPF 30). Bu özellikleri sayesinde, Bioderma Sensibio AR BB Krem, hassas ciltler için mükemmel bir güneş koruma ve cilt bakım ürünüdür.

Cosmed Sun Essential Ultrasense Cream Gel Spf 50, cilt bakımı ve güneş koruması için özel olarak tasarlanmış bir üründür. İçeriği sayesinde, cildi antioksidan etkisiyle serbest radikallerin zararlı etkilerinden korumayı hedefler. Ayrıca hem kimyasal hem fiziksel filtreler kullanarak geniş spektrumlu koruma sağlar.

Ürünün bir diğer özelliği ise zararlı güneş ışınlarına karşı cildin güçlenmesine yardımcı olmasıdır. Bunun yanı sıra, koruyucu olan ECTOIN® içeriği etrafındaki su moleküllerini bağlayarak cilt yüzeyinde su kaybını engellemeye yardımcı olur. Böylece, cildin nem dengesini koruyarak daha sağlıklı ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Günlük kullanımda cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı korurken, cildin daha sağlıklı ve genç görünmesine de yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.