Saç Losyonu

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 59 ürün görüntüleniyor.
1 2

Saç Losyonu

Saç losyonları, saçın görünümünü daha iyi bir hale getirmek için geliştirilen saç bakım ürünleridir. Genellikle saç ve saç derisine uygulanır. Saç losyonlarının birçok faydası vardır. Saçları nemlendirir, saçın kuruluğunu giderir, besler ve saçları kolayca şekillenmesine yardımcı olur. Saçın daha yumuşak ve daha parlak olmasını sağlar. Bunların yanında saçları dış etkenlerden korur. En büyük dış etkenlerden biri UV ışınlarıdır, saçın güneşten gelen bu zararlı UV ışınlarından korunması saç sağlığı için önemli bir yere sahiptir. Saçın zarar görmesini engeller.

Saç losyonları, saçlar ıslak veya nemliyken maksimum verim sağlar. Saç tellerine masaj yaparak uygulanabilir. Bu şekilde saçlar kolayca ve taranabilir böylece daha sağlıklı bir saç yapısı oluşur. Saç losyonu uygulanırken en önemli nokta saçın temiz olmasıdır. Saç temiz değil de kirliyse verimliliği düşer. Saç losyonlarının birçok farklı çeşidi olabilir. Saçın ihtiyacına göre bir tercih yapmak gerekir. İçeriğinde birçok farklı aktif bileşen bulunur; gliserin, panthenol gibi.

Farklı Saç Tipleri İçin Uygun Saç Losyonlarının Seçimi

Farklı saç tiplerine sahip insanların farklı saç losyonlarına ihtiyacı vardır. Kuru saçlar, yağlı saçlar, ince ve zayıf saçlar, boyalı saçlar, kıvırcık ve dalgalı saçlar gibi birçok farklı saç tipi vardır.  Kuru saçlar nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Bu sebeple nemlendirici içeriğe sahip saç losyonları tercih edilmelidir. İçeriğinde doğal yağlar, hyaluronik asit, gliserin gibi bileşenler olmasına dikkat edilebilir. Aynı zamanda bu içerikler saçı güçlendirir.  Yağlı saça sahip kişiler daha hafif saç losyonları tercih etmelidir. Saçtaki fazla yağı emerek, saçta nem dengesini korumalıdır. Matlaştırıcı özelliğe sahip olmalıdır. B5 vitamini veya salisilik gibi içeriklerde ki losyonlardan tercih edilmelidir. İnce telli ve zayıf saçlara sahip olan kişiler saçları dolgunlaştıracak ürünler tercih etmelidir. Saçları kalınlaştıracak içeriklere sahip saç losyonları aynı zamanda saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Bunun için biotin, keratin gibi saçları güçlendirip besleyecek içerikte ürünler tercih edilmelidir.

Boyalı saçlar yıpranmaya çok meyilli olur. Bu sebeple hem saçları besleyen hem de rengini canlı tutacak saç losyonları tercih edilmelidir. UV filtreleri içeren ve renk koruyucu içeriğe sahip bileşenler tercih edilmelidir. Kıvırcık ve dalgalı saça sahip kişiler, saçın şeklini bozmayacak hatta daha da belirginleştirecek ürünler tercih etmelidir. Kıvırcık saçlar kabarmaya çok meyilli olduğu için bu durumu önleyecek veya kontrol altına alacak ürünleri de tercih edilebilir. Shea yağı, argan yağı gibi içerikler tercih edilebilir.

Doğal İçerikli Saç Losyonlarının Önemi ve Avantajları

Doğal içerikler özellikle son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Kimyasal içerikli ürünler bazı durumlarda reaksiyona sebep olabilir. Doğal içerikler bu konuda kimyasal içeriklere göre daha güvenilirdir. Birçok tercih edilebilecek doğal içerik vardır; Hindistan cevizi yağı, argan yağı, jojoba yağı, biberiye yağı, nane yağı, üzüm çekirdeği yağı, lavanta yağı, badem yağı, zeytinyağı, papatya yağı, avokado yağı gibi. Doğal yağ içerikli saç losyonları, saçın daha parlak ve esnek olmasını sağlar. Saça ısı uygulanacaksa vereceği zararı minimuma indirmeyi amaçlar. Saçları besler bu sayede saç güçlenir. Doğal yağların içinde bazı vitaminler de bulunur. Örneğin avokado yağının içinde E vitamini bulunur bu sayede saç daha canlı hale gelir. Biberiye yağının içeriğinde A, C, B6, B9 ve B1 vitaminleri bulunur. Bu vitaminler saç dökülmesini engellemeyi veya azaltmayı amaçlar. Zeytinyağının içeriğinde Omega 9 bulunur. Bu sayede saçın kepeklenmesini azaltmayı amaçlar. Lavanta yağı saçtaki yağlanmayı azaltan önemli bir yağdır. Bu sebeple yağlanmaya meyilli saçlarda tercih edilebilir.

Saç problemleri kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için ihtiyaca yönelik seçilmelidir. Böylece saç losyonları saçın problemlerini çözerek en sağlıklı halini yansıtmayı amaçlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.