Gözenek Sıkılaştırıcı

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 4 ... 7 ... 13
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 398 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 13

Gözeneklerinizi Sıkılaştırıcı Bakım

Her cildin klasikleşmiş sorunlarından biri olan genişlemiş gözenek görünümünü azaltmak bu bakım tüyoları ile daha da kolay. Gözenekler her ciltte bulunan gayet doğal bir durumdur. Gözenek görünümü doğal bir durumken; tıkanmış ve genişlemiş gözenek görünümü doğal bir durum değildir. Cildiniz gün içinde dış etkenlere bağlı olarak çeşitli durumlara maruz kalmaktadır. Dış etkenlere maruz kalan cildinizi etkili bir şekilde temizlemediğiniz zaman gözenekleriniz dolmaktadır. Gözeneklerinizi etkili bir şekilde temizlemediğiniz zaman gözeneklerinize yağ, kir ve makyaj kalıntıları birikir. Gözeneklerinizde biriken kirler gözeneklerinizi tıkar ve etkili bir şekilde temizlenmediği için gözenekler genişler. Önemli olan gözeneklerinizi etkili bir şekilde temizleyerek genişlemesi karşıtı bakım yapmaktır.

Buhar Banyosu ile Gözeneklerinizdeki Kirleri Yumuşatın

Haftada bir kere 5-10 dakika boyunca yapacağınız buhar banyosu ile gözeneklerdeki kiri yumuşatmanıza ve daha etkili bir şekilde temizlemenize yardımcı olur. Bu teknikte suyun sıcaklığını iyi bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir eğer su çok sıcak olursa yüzünüze zarar verebilir. Buhar banyosuna başlamadan önce yüzünüzün temiz olması gerekir. Cildinizi kirlerden arındırmalı ama diğer bakım ürünlerini kullanmamalısınız. Cildinizin zarar görmemesi için buhar banyosunu haftada birden fazla uygulamamalısınız. Buhar banyosundan sonra gözeneklerinizdeki yumuşayan kirlere bakım yapmak oldukça kolay ve önemlidir. Cildinizdeki gözenekleri etkili bir şekilde temizlemeniz için siyah nokta karşıtı bakım ürünleri kullanmalısınız. Daha sonra gözenek sıkılaştırıcı tonik ve nemlendirici ürünler ile bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz. Hassas cilde sahip kişiler için bu yöntem önerilmemektedir.

Fiddy Metodu

Bu metot cildinizdeki genişlemiş ve tıkanmış gözeneklerinizi arındırmanıza yardımcı olur. Fiddy metodu her gün uygulanmamalıdır. Haftada bir kere ya da çok hassas ve kuru bir cildiniz varsa iki haftada bir uygulayabilirsiniz. Fiddy metodu 3 adımdan oluşmaktadır. Bu metoda başlamadan önce cildinizi temizleme ürününüz ile temizlemeniz gerekmektedir. Cildinizi temizledikten sonra gözeneklerinizdeki yağ, kir ve makyaj kalıntılarının daha kolay arındırmaya yardımcı olmak için salisilik asit yani BHA içeren bir ürün kullanmalısınız. Salisilik asidi cildinizden arındırmadan önce kil maskesi uygulayınız. Kuru veya hassas bir cilde sahipseniz kil maskesini sadece gözeneklerinizin üstüne sürünüz. Cildinizde 15-20 dakika boyunca beklettiğiniz kil maskesini ılık su yardımı ile temizleyiniz. Daha sonra cildinize yağ bazlı bir temizleyici uygulayınız ve cildinizde 15-20 dakika boyunca bekletiniz. Beklettiğiniz yağ bazlı temizleyiciyi cildinize nazik bir şekilde masaj yapınız. Masaj yaptığınız bölgeden küçük küçük tanelerin çıktığını göreceksiniz. Böylece gözeneklerinizi yağ ve kirden arındırmış olacaksınız! Daha sonra gözenek sıkılaştırıcı krem ya da gözenek sıkılaştırıcı ürünler ile cildinizdeki gözenek görünümünün azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

En Popüler Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler

La Roche Posay Effaclar Mikro Soyucu Tonik: Yağlı ve düzensiz ciltlerin kullanımına uygun tonik. Gözeneklerinizi temizlemeye ve genişlemiş gözenek görünümünün azalmasına yardımcı olur. La Roche Posay gözenek sıkılaştırıcı tonik ile genişlemiş gözenek görünümünü en aza indirmeye yardımcı olur. Effaclar mikro soyucu tonik içeriğinde La Roche Posay termal suyu bulunur.

Skinfood Egg White Pore Mask: Yağlı ve karma ciltlerin kullanımına uygun yumurta akı içeren gözenek maskesi. Yumuşak formülasyonu ile gözeneklerinizi temizlemeye ve gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan yumurta akının etken maddesi albumin ile düzenli kullanımda genişleyen gözenek görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

Cosmed Alight Enzim Peeling Powder: Günlük kullanıma uygun toz formunda enzim peeling. İçeriğindeki papaya meyvesinden elde edilen doğal enzim karışımı ile cildinizdeki yağı, kiri arındırmaya yardımcı olur. Ayrıca içeriğindeki allantoin, karakafes bitkisinden elde edilen nemlendirici özelliği de bulunmaktadır. Cildin gün boyu maruz kaldığı çevresel koşullardan arınmasına yardımcıdır.

The Purest Solutions Enzim Powder Peeling: Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun toz formunda peeling. İçeriğindeki meyve asidi parçacıkları sayesinde cildinizi nazik bir şekilde temizlemeye yardımcı olur. Cildinizdeki ton eşitsizliklerine karşı bakım yapmaya yardımcıdır. Cildinizin daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Vichy Normaderm Phytosolution Jel: Düzensiz ve yağlı ciltler için probiyotik içerikli arındırıcı jel. Fazla sebumu temizlemeye yardımcı olurken cildinizi kurutmaz. İçeriğindeki çinko, bakır ve probiyotikler ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde gözenek görünümünün azalmasına yardımcı olur. Ayrıca yağlı ciltlerin sorunlarından biri olan fazla sebum oluşumu nedeni ile parlamasına karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Komedojenik değildir. Hassas ciltlerin kullanımına uygundur.

Claderm Kil Maskeleri: Tüm cilt tiplerine uygun Claderm kil maskeleri ile gözeneklerinizi arındırın. İçeriğinde bulunan özlerle cildinizi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı kil maskeleri. Claderm kil maskeleri düzenli kullanımda cildinizin daha aydınlık, temiz ve canlı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.