Gece Bakımı

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 4 5
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 145 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Gece Bakımı Nedir?

Sabah uyandığınızda ilk yaptığınız şey ayna karşısında kendinize bakmak mı oluyor? Peki, sabah uyandığınız da ayna karşısına geçtiğiniz zaman cildinizde daha pürüzsüz, canlı ve sağlıklı bir görüntü ile karşılaşmak ister misiniz? Bu sorulara cevabınız evet ise size harika bir bakım önerisi anlatacağız: Gece bakımı!

Gece bakımı cildinizin sabah daha pürüzsüz, canlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Ayrıca gece bakım ürünleri yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcıdır. Bu sebeple gece bakım rutinine eklenen gece bakım kremi ya da gece bakım serumu ile cildinize yaşlanma karşıtı bakım da yapabilirsiniz. Gece bakım ürünlerini kullanmak cildinize daha etkili bir şekilde bakım yapmanıza yardımcı olur. Nedeni ise gündüz bakımı cildinizi nemlendirmeye ve dış etmenlerden korumaya yardımcı olurken gece bakımı sayesinde cildinizde kalan yağ, kir ve makyaj kalıntılarını temizleyebilirsiniz. Cildinize siz uykudayken bile bakım yapabilirsiniz. Hatta gece bakım rutinine ekleyeceğiniz yaşlanma karşıtı gece bakım ürünleri ile cildinizde daha genç ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olabilirsiniz. Gece bakım rutininize eklemek isteyeceğiniz en iyi gece bakımı kremleri ve serumlarına Dermoeczanem.com’dan ulaşabilirsiniz.

Gece Kremi Kullanmaya Kaç Yaşında Başlanmalı?

Gece kremi kullanmak için belli bir yaş aralığı yoktur. Her cilt tipi ve ihtiyaçları farklıdır. Bu sebeple gece kremi kullanımına başlanması için önemli olan cilt tipi ve cildin ihtiyaçlarını bilmek gerekir. Ancak gece bakımına erken yaşta başlamanın artıları oldukça fazladır. 20’li yaşlarda gece kremi kullanmaya başlanması ilerleyen yaşlarda daha genç ve pürüzsüz bir görünüme yardımcı olur. Bu sebeple gece kremi kullanmaya 20’li yaşlarda başlanması daha etkili olur. Ayrıca gece bakım kremleri yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcıdır. Böylece 20’li yaşlarda başlanan yaşlanma karşıtı bakım ile ciltte yaşlanma belirtileri oluşumunu en aza indirmeye yardımcı olur.

Gece Cilt Bakım Rutini Sırası

Gece cilt bakım sıralaması gündüz bakımı ile neredeyse aynıdır. Sadece farklı olarak gece kremi ve gece kullanılması gereken serumlar bakım rutinine eklenmektedir. Bu sebeple gece cilt bakım rutini oluşturmak oldukça kolaydır. Cilt tipine ve ihtiyacına uygun gece cilt bakım ürünlerini seçerek gece bakımı yapılabilir. Her cildin kendine has ihtiyaçları vardır. Cildin ihtiyaçlarına özel gece bakım rutinini oluşturalım! Ne zaman, hangi saatte ya da hangi cilt tipine sahip olursanız olun ilk adım kesinlikle cildi temizlemek olmalıdır. Cilt tipine uygun temizleyici ile temizlenen cilde tonik uygulayarak daha etkili bir temizlik yapılmalıdır. Daha sonra cildin ihtiyacına uygun gece bakım serumu kullanılır. Bu adımda göz çevresi için de yaşlanma karşıtı bakım serumu kullanılabilir. Son olarak gece bakım kremi sürülür ve bakım rutini tamamlanır. Peki, gece cilt bakım rutini kaçta yapılmalı ya da uyumadan önce cilt bakımı yapılır mı? Gibi sorular akıllara geliyorsa hemen cevap verelim! Gece cilt bakımı için belli bir saat aralığı yoktur. Ama cilt bakımını yatmadan önce yapılan cilt bakımının daha da etkili olabilir. Nedeni ise cilt siz uyurken bakım yapmaya devam eder. Cilde sürülen nemlendirici ya da yaşlanma karşıtı bakım ürününüz ciltte gece boyunca etkisini gösterir ve sabah daha güzel, aydınlık bir görünüm ile uyanılabilir. Ayrıca gece cilt dış etkenlere maruz kalmadığı için cilt bakımı daha da etkili olur.

Popüler Gece Bakım Ürünleri

Popüler gece bakım ürünleri ile cilde yaşlanma karşıtı bakım yaparken daha parlak ve genç bir görünüm oluşmasına yardımcı olabilirsiniz. Gece bakım ürünleri arasında gece kremleri, serumlar, vücut sütü, maskeler, gece bakım yağı vb. içerir. Peki, gece bakım kremleri ne işe yarar? Sorusu kafalarda oluşuyor olabilir. Gece bakım kremlerinin birçok faydası vardır. Bu faydalar arasında cilde yaşlanma karşıtı bakım yapmak, ışıltılı ve genç bir görünüm oluşmasına yardımcı olmak, cildi nemlendirmek, daha eşit bir cilt tonu görünümü oluşturmak vb. birçok faydası vardır. Gece bakım rutinine eklenebilecek gece kremi ve serum önerileri şunlardır:

  • Avene Hyaluron Activ B3 Gece Kremi: Hassas ciltler dahil tüm ciltlerin kullanımına uygun Avene gece bakım kremi. İçeriğindeki etken maddeler ile yaşlanma karşıtı bakım yapar. Kırışıklık ve ince çizgilere sahip donuk, mat, cilt elastikiyetini kaybedenler için yoğun besleyici gece kremi. İçeriğindeki niasinamide ile cildin daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olurken retinal ile yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur.
  • Caudalie Vinosource Overnight Gece Bakım Yağı: Kuru ve hassas ciltlerin kullanımına uygun Caudalie Gece bakım yağı. %99 doğal türevli ve organik sertifikalı içeriği ile gece boyunca etkisini gösterir. Esansiyel ve bitkisel yağlardan oluşan kuru yağ dokusu sayesinde cilt tarafından hızlıca emilir.
  • Misbahçe Canlandırıcı Gece Bakım Kremi: Gece boyunca cilde bakım yapmaya ve canlı bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı olur. Cildi besleyip, nemlendirirken cildin doğal ve sağlıklı bir şekilde parlamasına yardımcıdır. Antioksidan etkiyi arttıran shea yağı, argan yağı, ozonlu zeytinyağı ve vanilya ile cildi gece boyunca beslemeye yardımcıdır. Cildi aydınlatmaya ve eşit bir cilt tonu görünümü oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca içeriğinde bulunan shea yağı ile gece cildi nemlendirmeye ve nemi ciltte tutmaya yardımcıdır.
  • From Natura Yenileyici Yaşlanma Karşıtı Retinol Gece Serumu: Tüm ciltlerin kullanımına uygun yaşlanma karşıtı ve aydınlık bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı gece bakım serumu. Derin kırışıklıklara karşı bakım yaparken aşırı güneşe maruz kalmış ciltlerde oluşan leke görünümü karşıtı bakım yapmaya yardımcıdır. Akışkan dokusu ile cilt tarafından hızlı bir şekilde emilen yapısı ile kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca içeriğinde bulunan ölmez çiçeği, aspir yağı ve hodan yağı gibi daha birçok değerli bitkisel yağ içeriği ile cildin güçlenmesine yardımcı olur.
  • Vichy Liftactiv Supreme Night Kırışıklık Karşıtı Gece Bakım Kremi: Tüm ciltlerin kullanımına uygundur. Derin kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. İlk kullanımdan itibaren cildin daha sıkı bir görünüm kazanmasına yardımcıdır. Vichy termal suyu içerir. Paraben içermez.
  • Vichy Slow Age Nuit Yaşlanma Karşıtı Gece Bakım Kremi ve Maske: Tüm ciltlerin kullanımına uygun yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcı krem & maske. Çevresel faktörlere karşı cildi güçlendirmeye ve gece boyunca daha pürüzsüz bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı olur. Yeni bir güne başlarken cildin nemlenmesine ve ışıltılı bir görünüm oluşmasına yardımcıdır. Geceden geceye cilt görünümünü tazelemeye ve ince çizgi görünümünü azaltmaya yardımcı olur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.