Yüz Maskesi

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 4 ... 7 ... 11
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 324 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 11

Yüz Maskesi

Yüz bakımının kilit noktalarından biri kesinlikle temizlemedir. Yüz gün içinde birçok farklı etkene maruz kalır. Yüzün gün boyunca maruz kaldığı farklı etkenlerin gün sonunda ciltten arındırılması gerekir. Eğer yüz gün sonunda etkili bir şekilde temizlenmez ise bazı cilt sorunlarına yol açabilir. Etkili bir yüz temizliği için bazen yüz temizleme ürünleri yeterli olmamaktadır. Yüz temizleme ürünlerinin yeterli olmadığı zamanlar da ise yüz maskeleri devreye girmektedir. Yüz maskeleri cilt temizliği için oldukça etkili ürünlerdir. Bakım rutinine eklenen yüz maskeleri ile istenilen etkili temizlik sağlanmaktadır. Yüz maskeleri sadece yüz temizleme ürünü değildir. Birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Yüz maskesi çeşitleri arasında Kil, besleyici, nemlendirici, anti-age, lekeli cilt görünümü ve aydınlatıcı yüz maskeleri bulunmaktadır. Böylece yüz maskeleri birçok farklı içeriği ile yüz bakım rutininde önemli bir yere sahiptir. Yüzün ihtiyaç duyduğunu her türlü bakım yüz maskeleri ile yapılabilir. Her türlü ihtiyacınıza uygun en iyi yüz maskelerine Dermoeczanem.com’dan ulaşabilirsiniz.

Yüz Maskesi Çeşitleri

Cilt tipine ve ihtiyacına uygun birçok farklı çeşit ve içerikte yüz maskesi bulunmaktadır. Yüz maskeleri kil maskeler, kâğıt maskeler, krem maskeler ve soyulabilir maskeler olmak üzere dörde ayrılmaktadır. Ayrıca yüz maskeleri arasında doğal yüz maskeleri de bulunmaktadır. Bu maskelerin kullanım şekilleri, içerikleri ve yapıları birbirinden farklıdır. Peki, bu kadar farklı olan yüz maskelerinden hangisinin daha iyi olduğunu merak ediyorsanız. Yüz maskeleri arasında daha iyi denilebilecek bir maske çeşidi bulunmamaktadır. Cilde en uygun yüz maskesini seçebilmek için cilt tipini ve ihtiyacını bilmek gerekmektedir. Cilt ihtiyacına ve tipine uygun seçilen ve doğru bir şekilde kullanılan yüz maskesi ciltte etkili bakım yapmaya yardımcıdır. Yüz maskelerinin herhangi bir zararının olup olmadığını düşünenler için ise: yüz maskeleri cilt tipine ve ihtiyacına uygun ve doğru bir şekilde kullanıldığında ciltte herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Cildine uygun yüz maskesini bulabilmen ve nasıl kullanıldığını daha detaylı öğrenebilmen için yüz maskelerinin çeşitlerini ne için kullanıldıklarını açıklayalım.

Kil Maskeleri

Kil maskeleri cilt bakımında etkili temizlik yapmaya yardımcı popüler ürünlerdir. Kil maskeleri yüzde bulunan yağ, kir ve makyaj kalıntılarını temizlemeye yardımcı olur. Kil maskeleri gözenek temizliğinde de oldukça etkili ürünlerdir. Kil içerikli bu maskeler ciltteki fazla yağı emmeye ve yağı dengelemeye yardımcı olurlar. Bu özelliği ile yağlı cilt tipinin oldukça sevdiği bir maske çeşididir. Kullanım sonrası ciltte daha parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Ciltte daha eşit bir ton görünümü oluşmasına yardımcıdır. Kil maskelerinin birçok farklı içerikte çeşitleri de bulunmaktadır. Kil maskelerinin bentonit kil, kaolin kil, çay ağacı, propolis, aloe vera, C vitamini gibi farklı içerikli çeşitleri de vardır. Peki, bu kadar etkili ve çeşitli kil yüz maskelerinin nasıl kullanılacağını biliyor musunuz? Kil maskelerinin kullanımı oldukça kolaydır. Kil maskelerinin temiz yüze uygulanması gerekir. Kil maskeleri haftada 1 ya da 2 kez kullanılması gerekmektedir. Çok kuru bir cilde sahip kişilerin haftada bir kez kullanması önerilirken yağlı ve karma ciltler 2 defa kullanabilirler. Ürünün üzerinde aksi belirtilmediyse kil maskeleri yüzde 15 dakika boyunca bekletilmelidir. Bunun nedeni ise kil maskesinin fazla kullanımı ya da fazla bekletilmesi cilde zarar vermektedir. Ayrıca çok fazla bekletilen kil maskesi cildi kurutabilir. Kil maskeleri aşırıya kaçmadan düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Kil maskesi kullandıktan sonra ciltte çok fazla kuruluk oluşuyor ise nemlendirmeyi unutmayın. Karma ve yağlı ciltler için popüler kil maskesi önerisi Yves Rocher Pure Menthe Matlaştırıcı Kil Maskesi’dir. Kil ile zenginleştirilmiş ferah bir dokuya sahiptir. Yves Rocher kil maskesi ciltte bulunan fazla yağdan arındırmaya ve gözenekleri temizlemeye yardımcıdır. Mat ve arınmış bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı olur.

Kâğıt Maske

Kâğıt maskeler yüz bakımı için oldukça pratik ürünlerdir. Tek kullanımlık özelliği sayesinde oldukça hijyeniklerdir. Kâğıt maskeler, yüz şeklinde tasarlanmış kâğıt üzerine özel olarak formüle edilmiş serum veya sıvılar içermektedir. İçerdikleri serum veya sıvılar sayesinde ciltte kâğıt maskelerin etkileri diğer maskelere göre kendini daha çabuk göstermektedir. Kâğıt maskelerin birçok çeşidi ve özelliği bulunmaktadır. Bunlar arasında nemlendirme, besleme, serinletme, anti aging, gözenek sıkılaştırma vb. gibi birçok özelliği bulunmaktadır. Kâğıt yüz maskelerinin kullanımı oldukça pratiktir. Kâğıt maskeleri kullanmadan önce yüzü kir, yağ ve makyaj kalıntılarından arındırmak gerekir. Ürünün üzerinde eğer aksi belirtilmemişse yüzde 15 ila 30 dakika bekletilir. Maskenin türüne göre durulama gerekip gerekmediği üzerinde belirtilmektedir. Kâğıt maskeler kullanılmadan önce kullanım şekli ve hangi cilt için kullanıma uygun olduğu dikkatli bir şekilde okunmalıdır. Kâğıt yüz maskeleri arasında Garnier kömür maskesi oldukça popüler bir üründür. Garnier kömür maskesinin iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlar: parlamaya eğilimli ciltler için ve genişlemiş gözenekler için bakım yapmaya yardımcı maske seçeneği bulunmaktadır. Cildin ihtiyacına göre seçeceğiniz siyah yüz maskesi ile bakım yapmaya başlayabilirsin.

Krem Maske

Krem maskeler yüz bakımının kült ürünlerindendir. Her evde ve her bakım rutininde bulunmaktadır. Krem formunda bulunan bu maskelerin farklı cilt tipleri ve ihtiyaçları için birçok çeşidi bulunmaktadır. Cildi temizleme, nemlendirme, anti- aging bakım, gözenek sıkılaştırma gibi birçok farklı krem maske çeşidi bulunmaktadır. Cilt tipine ve ihtiyacına uygun olan krem maskeyi seçerek yüz bakım rutinine ekleyebilirsin. Krem maskeler içeriğine bağlı olarak günlük cilt bakımında da kullanılabilen ürünlerdir. Diğer yüz maskelerine göre daha yoğun kıvama sahiptirler. Krem maskeleri kullanmadan önce cildi temizlemek gerekmektir. Krem maskeler temizlenmiş cilde sürülmektedir. Maskenin türüne göre durulama gereken ürünlerde eğer üzerinde aksi yazmıyorsa 15 dakika sonra durulanmaktadır. Krem maskeyi kullanmadan önce hangi cilt tipine ve ihtiyacına uygun olduğunu ve nasıl kullanılması gerektiği okunmalıdır.

Soyulabilir Maske

Soyulabilir maskeler genellikle cildi ve gözenekleri etkili bir şekilde temizlemek için kullanılmaktadır. Soyulabilir maskeler temiz cilde eşit bir miktarda ve ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Sürüldükten sonra ürünün üzerinde yazan süre boyunca bekletilmelidir. Bu süre genellikle 10-15 dakikadır ancak ürünün üzerinde yazan kullanım şeklini okumadan kesinlikle yüze sürülmemelidir. Soyulabilir maskeler ciltte bekletilip kuruduktan sonra bir tabaka haline gelmektedir. Tabaka haline gelen ürünü ciltten soyarak nazik bir şekilde temizlenmesi gerekir.  

Farklı Cilt Tiplerine ve İhtiyaçlarına Uygun Yüz Maskeleri

Her cilt tipinin kendine özel ihtiyaçları ve bakım ürünleri bulunmaktadır. Farklı cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun yüz maskelerinin çeşitlerinden bahsedelim. Bakım rutininin ilk adımı olan temizleme adımı ile başlayalım. Yüz temizleme maskesi seçerken farklı cilt tiplerinin dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır: Kuru ciltler yüz temizleme maskesi seçerken cildi kurutmaması oldukça önemlidir. Ayrıca temizleyici maskenin nemlendirici özellikli olmasına dikkat edilmelidir. Yağlı ve karma ciltler yüz temizleme maskesi seçerken önemli olan ciltte gün boyunca fazla miktarda salgılanan sebumu dengelemeye ve arındırmaya yardımcı bir ürün seçmelidir. Temizleme adımından sonra gelen nemlendirme adımı kesinlikle her cildin bakım rutininde olması gereken bir adımdır. Yağlı ve karma ciltler kesinlikle nemlendirme adımını atlamamalıdır. Sadece karma ve yağlı ciltler nemlendirici bir krem rutinlerine eklerken daha hafif yüzü yağlandırmayacak ürünler seçmelidir. Kuru ciltler ise daha yoğun nemlendirici özelliği bulunan nemlendirici yüz kremi seçmelidir. Bu klasik cilt bakım adımlarından sonra cildinde bulunan lekelere, yaşlanma belirtilerine ya da genişlemiş gözenek görünümüne karşı bakım yapmak isteyenler için özel olarak yüz maskeleri bulunmaktadır. Cilt ihtiyacına uygun yüz maskelerine Dermoeczanem.com’dan ulaşabilirsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.