dermobottestebasla

Vücut Güneş Kremi

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 4 5 6
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 187 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Vücut Güneş Kremleri

Vücut güneş kremleri cilt sağlığımız için önemli bir yere sahiptir. Güneşten gelen UVA ve UVB ışınları cildimize zarar verir ve ileride cilt problemlerine sebep olur. Bu sebeple erken yaştan itibaren cildin korunması gerekir, böylece oluşabilecek sorunların önüne geçilir. Cildin yaşlanmasını yavaşlatır. Cildin nem dengesini korumayı amaçlar çünkü UV ışınları cildi kurutabilir. Güneşten gelen zararlı ışınlar ciltte bazı leke görünümlerine sebep olabilir. Vücut güneş kremleri, cilt üzerinde koruyucu bir katman oluşturarak leke görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Vücut Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Vücut güneş kremi kullanırken önce cildinizin temiz olduğundan emin olun; böylece krem cilt tarafından daha iyi emilir. Spf değeri, dikkat edilmesi gereken ve önemli bir yere sahip olan değerdir. Spf 30 ve üstü güneş kremi kullanmanız gerekir. Tüm bunlara ek olarak güneş kremi kullanırken göz ve göz çevresinin ne kadar hassas olduğu unutulmamalı ve göz çevresine uygun güneş kremleri tercih edilmelidir.  

Vücut Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş kremi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta içeriğidir. Çünkü cilt ile temas ettiği zaman direkt olarak etki gösterebilir. Bu sebeple içerik mutlaka okunmalıdır. Kişinin cildini hassaslaştıracak bir madde varsa alınmamalıdır. Antioksidan içeriğe sahip olan güneş kremleri tercih edilebilir. Çünkü cildi koruyarak oluşabilecek kötü durumların önüne geçebilir. Bu tarz güneş kremlerinin içeriğinde vitamin C, E ve yeşil çay özleri bulunur.

Bazı durumlarda özellikle güneşlenirken sahilde veya havuzdayken cilt daha çok kuruyabilir. Bu nedenle shea yağı, jojoba yağı, gliserin gibi nemlendirici içerikler cildin kurumasını engellemeye yardımcıdır. Cildi güneşten korurken aynı zamanda nemlendirir. Geniş spektrumlu koruma olmasına özen gösterilmelidir. Güneşten gelen hem UVA hem UVB ışınlarına karşı cildi korumaya çalışır. Bu sebeple mutlaka UVA ve UVB filtresi içermelidir. Eğer kişi su sporlarına ilgiliyse vücut güneş kremi de suya dayanıklı olmalıdır.

Güneş kremini sadece alırken değil uygularken de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle güneşe çıkmadan 20 dakika önce güneş kremi uygulanmalıdır ve iki saatte bir yenilenmelidir. Tabii ki güneşe çok maruz kaldığınız durumlarda süreyi daha da kısaltabilirsiniz. Güneşin en yoğun olduğu saatlerde (10:00 ve 16:00 arası) güneş kremini uygulamadan dışarı çıkılmamalıdır.

Vücut Güneş Kremi Kullanmanın Önemi Nedir?

Vücut güneş kremleri, vücudu güneşten gelen zararlı etkenlerden korumaya çalışır. Güneşten gelen zararlı UV ışınlarından korunan cilt genç ve dinç bir yapıya sahip olabilir. Ciltte oluşabilecek ince çizgi ve kırışıklık görünümünün önüne geçmeye çalışır. Güneşten kaynaklanabilecek leke görünümünün de önüne böylelikle geçilebilir. Çünkü cildi vücut güneş kremi güneşten korumaya çalışır. Ayrıca cildin parlak ve ışıltılı kalmasını sağlar.

Vücut Güneş Kremi Önerileri

La Roche Posay Anthelios Family Spray Vücut Güneş Kremi, tüm ailenin yüzü ve vücudu için çok yüksek UVA/UVB koruması sağlayan ultra dirençli güneş kremi. Güneşe karşı hassasiyeti olanlar da dahil olmak üzere çocukların ve yetişkinlerin hassas ciltleri için uygundur. Suya karşı çok dayanıklıdır, beyaz iz bırakmadan terlemeye ve kuma karşı dayanıklıdır.

Sebamed SPF 50 Çok Yönlü Koruyucu Güneş Losyonu, E vitamini sayesinde cildi besler, serbest radikallere karşı güçlü etki sağlar. E vitamini ve d-panthenol içeriği ile erken yaşlanma belirtilerine karşı bakım sağlar. Provitamin B5 ile cildi canlandırmaya yardımcıdır. İçeriğindeki İnülin ve Lesitin sayesinde yoğun nemlendirme sağlar. Doğal Hidro-Fruktol ile cildi yumuşak tutmaya yardımcı olur. Suya dayanıklı formülü sayesinde deniz kenarında, spor yaparken ve günlük yaşamda kullanım için uygundur. Kolay sürülür, yapışkan değildir, beyaz kalıntı bırakmaz. pH 5.5 değere sahiptir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.