Göz Kremi

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 4 ... 6 ... 10
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 320 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 10

Göz Kremi Nedir?

Göz kremi cildi nemlendirme veya göz çevresindeki kırışıklık görünümüne karlı bakım yapma gibi amaçlar için kullanılan cilt bakım ürünüdür. Göz kremi, göz çevresinin ihtiyacı olan nem, besin ve anti-aging bileşenlerini içerebilir. Bazı göz kremleri de göz altında oluşan koyu halka görünümlerine karşı ya da göz altındaki ince çizgilerin görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olabilir. Göz kremi seçerken önemli olan cildinize uygun bir ürün seçmektir. Çünkü göz çevresi diğer bölgelere göre daha hassastır. Göz çevrenize uygun olmayan bir ürünü kullanmak ters etki gösterebilir. Bu durumda erken yaşlanma belirtileri gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Göz Kremleri Ne İşe Yarar?

Nemlendirme: Göz çevresi ince ve hassas olduğu için özel bakım gerektirir. Nemlendirme özelliği sayesinde göz çevresi parlak görünür. Göz kremleri düzenli kullanımda kırışıklığı ve kuruluğu azaltmaya yardımcı olur.

Kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı: Bazı göz kremleri göz çevresindeki kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda göz çevresinin daha genç görünmesine yardımcı olur ve sıkı bir görünüme kavuşmasını amaçlar.

Göz altındaki koyu halka görünümlerine karşı bakım: Uykusuzluk, yorgunluk veya elde olmayan birtakım sebepler yüzünden göz altında koyu bir görünüm oluşabilir. Göz kremleri, göz altında oluşan koyu görünüme karşı bakım yapar ve göz çevresinin daha aydınlık görünmesine yardımcı olur.

Göz altının korunması: Çevresel etkilere ve güneş ışınlarına karşı göz altını korumaya yardımcıdır.

Göz Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Göz kreminizi seçmeden önce cilt tipinizi bilmeniz gerekir. Göz kremini cilt tipine göre seçmek, göz çevrenizin ihtiyacı olan besin ve nem bileşenlerini almanıza yardımcı olacaktır. Göz çevresi hassas bir yapıya sahiptir. Kolayca kuruyabilir veya çatlak görünümü oluşabilir. Örneğin kuru cildi olan biri daha yumuşak ve yüksek nemlendirme özelliği olan göz kremi seçmelidir.  Böylelikle kuru cildin ihtiyacı olan nemi sağlamaya yardımcı olacaktır. Yağlı cildi olan biriyse daha hafif ve matlaştırıcı bir göz kremi seçmelidir. Çünkü böyle bir krem cildin fazla yağını emerek matlaştırmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca cilt tipine göre seçilen krem göz çevresinin iyi bir görünüm kazanmasını ve sağlıklı görünmesini amaçlar.

Bir diğer önemli konu ise satın alacağınız göz kreminin içeriğine dikkat etmelisiniz. İçeriğine dikkat edilmeyen ürünler istenmeyen durumları beraberinde getirebilir. Göz kremi içeriğindeki aktif bileşenler, göz çevresinin farklı durumları çözmek için özel olarak seçilmelidir. Örneğin anti-aging özelliği olan bir göz kremi içeriğinde retinol, kafein, C vitamini ve hyalüronik asit bulunabilir. Hyalüronik asit göz çevresine nem sağlayarak cildin kurumamasına yardımcı olur. Cildi nemlendirdiği için kırışıkların azaltılmasına yardımcıdır. C vitamini cildin aydınlanmasını sağlar ve cilde ışıltı verir. Retinol ise cildin daha genç görünmesine yardımcı olur.

Göz Kremi Nasıl Uygulanmalıdır?

Göz kremi uygularken öncelikle ellerin temiz olması gerekmektedir. Bu sebeple elleriniz temiz değilse yıkamayı ihmal etmeyin. Tabii ki ellerin temiz olduğu kadar cildin de temiz olması gerekir. Cilt bakımının birinci ve temel adımı olan cilt temizlenme adımı gerçekleşmezse göz kremi sürmenin etkisi görülemez. Cildinizi ve ellerinizi temizledikten sonra parmak uçlarınıza ürünü aldıktan sonra ısıtın ve hafifçe göz çevrenize uygulayın. Göz ile direkt temas etmesinden kaçının. Etmesi halinde gözünüzü bol su ile yıkayın.

Her insanın cildi farklıdır ve yaşa bağlı olarak farklı ihtiyaçları vardır. Ancak genel olarak göz çevresi yaşlanma belirtilerini göstermeye başladığında göz kremi uygulamaya başlanması tavsiye edilir. Bunlar arasında kırışıklıklar, çizgiler, hacim kaybı ve koyu halkalar bulunabilir.

Göz Kremine Hangi Yaşta Başlanmalı?

Yaşlanma belirtileri bazı sebepler yüzünden erken ortaya çıkabilir. Yaşam tarzı, elde olmayan koşullar vb. bu duruma örnek verilebilir. Yaşlanma belirtilerinin oluşumu kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Göz kremlerine başlanmak için net olarak bir yaş olmamakla birlikte 20'li yaşlarda yaşlanma karşıtı bakıma başlanabilir. 20'li yaşlarda başlanan yaşlanma karşıtı bakım ürünleri ilerleyen yaşlarda ciltte daha sağlıklı ve genç bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Göz Kremi Ne Zaman Sürülmeli?

Göz çevresi, cildimizin en hassas bölgelerinden biri olduğu için dış etkenlerden fazla etkilenebilir. Gün içerisinde maruz kaldığımız güneş ışığı, rüzgâr, toz ve kirlilik gibi faktörler göz çevresine zarar verebilir ve cildi kurutabilir. Bunların yanında yaşlanma ve hormon değişiklikleri gibi doğal süreçler de göz çevresinin ince ve kırışık görünümüne neden olabilir. Bu nedenle göz kremlerinin cildi nemlendirmek, nem kaybını azaltmaya çalışmak ve cildi güçlendirmek gibi amaçları vardır. Göz kremi sürmek için doğru zaman güneş ışığından korunmuş, temiz bir ortamda istediğiniz zaman olabilir. Ancak güne başlamadan ve yatmadan önce uygulamanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Bunun nedeni, cildin gece boyunca nemlenmesi ve güne yeniden nemlenerek başlamasıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.