Matlaştırıcı Krem

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 42 ürün görüntüleniyor.
1 2

Matlaştırıcı Krem

Matlaştırıcı kremler hakkında bilgi vermeden önce neden matlaştırıcı kremler kullanılır bundan bahsedelim. Sebum, yağ bezeleri tarafından gün içinde salgılanan ve cilt sağlığı için önemli doğal bir sıvıdır. Yağ bezeleri tarafından salgılanan doğal sebum sıvısının cilde birçok faydası bulunur. Sebumun faydaları arasında cildi gün içinde dışarıdan gelebilecek zararlı etkenlerden korumaya yardımcıdır. Sebum cildin esnekliğini arttırmaya ve nem dengesini sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca gün içinde cildin nemli kalmasına ve kurumamasına yardımcıdır. Sebumun cilt için faydaları olduğu gibi bazı sorunlara da yol açmaktadır. Sebumun gün içinde fazla miktarda ya da az miktarda üretilmesi bazı cilt sorunlarına neden olmaktadır. Yağ bezelerinin gün içinde fazla miktarda sebum üretmesi sonucu ciltte yağlanma oluşur. Gün içinde fazla miktarda üretilen sebum sonucu oluşan yağlanma ise ciltte parlak, yağlı ve genişlemiş gözenek görünüme sebep olur. Yağlanma sonucunda oluşan parlama ve yağlanma ise ciltte kötü bir görünüme sebep olur. Genellikle gün içinde fazla sebum üretimi yağlı ve karma ciltlerde oluşur. Ciltte fazla sebum sonucu oluşan bu görünüm hoşa gitmemektedir. Bu görüntü hoşa gitmediğinde de çözüm olarak matlaştırıcı kremler kullanılır. Şimdi esas konumuz olan matlaştırıcı kremler hakkında daha detaylı bir şekilde konuşabiliriz.

Matlaştırıcı kremler ciltte gün içinde fazla miktarda üretilen sebumu dengelemeye yardımcıdır. Matlaştırıcı kremler, cildin gün içinde fazla miktarda ürettiği sebumdan dolayı oluşan parlama görüntüsünü azaltmaya yardımcı olur. Ciltte nem dengesini sağlayarak daha mat, pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Matlaştırıcı kremler bakım rutininin sonunda temiz cilde uygulanır. Temiz cilde uygulanan matlaştırıcı kremler ciltte daha güzel, pürüzsüz ve mat bir görünüm oluşmasına yardımcıdır. Ayrıca matlaştırıcı yüz kremleri makyaj bazı olarak da kullanılır. Matlaştırıcı kremler makyajınızın gün boyunca güzel, pürüzsüz ve hiç bozulmadan aynı şekilde kalmasına yardımcı olur. Cilt bakım rutininiz için en iyi ve en uygun fiyatlı matlaştırıcı kremlere Dermoeczanem.com’dan ulaşabilirsiniz.

Matlaştırıcı Kremler Nasıl Kullanılır?

Matlaştırıcı kremler cilt bakımının sonunda temiz bir cilde uygulanması gerekir. Matlaştırıcı krem kullanmadan önce cilt etkili bir şekilde kir, yağ ve makyaj kalıntılarından arındırılmalıdır. Matlaştırıcı kremler genellikle sabah bakım rutininde kullanılır. Matlaştırıcı kremler yüzün T bölgesine ya da parlama oluşan bölgelere sürülmelidir. Küçük bir miktar ürünü cildinize nazik bir şekilde masaj yaparak uygulanabilir. Fazla miktarda matlaştırıcı krem ciltte aşırı kuruluğa sebep olabilir. Ayrıca matlaştırıcı kremler içeriği nedeniyle ciltte kuruluğa sebep olabilir. Ancak bazı matlaştırıcı kremlerde nemlendirme özelliği de bulunmaktadır. Fakat nemlendirme özelliği bulunmayan bir matlaştırıcı krem kullanılıyorsa ciltte kuruluk oluşmaması için nemlendirici krem kullanılması gerekebilir. Cilde matlaştırıcı krem kullandıktan sonra güneş kremi kullanmayı unutmayın. Matlaştırıcı krem makyaj bazı olarak kullanılacaksa makyajdan önce cilde sürülmelidir.

Matlaştırıcı Krem Önerileri

Matlaştırıcı kremler yağlı ve düzensiz ciltlerin bakım rutinlerinde popüler ürünlerden biridir. Cilt bakım rutinlerine matlaştırıcı krem eklemek isteyenler için yağlı ve düzensiz ciltlerin parlama şikayetlerine çözüm bulmaya yardımcı popüler matlaştırıcı krem önerileri şunlardır:

  • Caudalie Vinopure Matlaştırıcı Fluid Krem: Yağlı ciltler için matlaştırıcı nemlendirici krem. %96 doğal türevli içeriklerden oluşan Caudalie matlaştırıcı krem. Organik gül suyu, üzüm polifenolleri ve organik esansiyel yağlarla zenginleştirilen matlaştırıcı ve nemlendirici krem. Ciltte fazla salgılanan sebumu dengelemeye yardımcı olur. Ciltte mat ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.
  • Babe Stop Akn Matlaştırıcı Nemlendirici Krem: Yağlı ve düzensiz ciltlerin sebum dengesini sağlamaya yardımcı Babe matlaştırıcı krem. Ciltte gün içinde oluşan fazla yağlanmayı kontrol altına almaya yardımcıdır. Ciltte mat bir görünüm oluşmasına ve cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Ultra hafif yapısı sayesinde ciltte kolaylıkla emilir ve ağırlık oluşturmaz.
  • La Roche Posay Effaclar Mat Parlama Karşıtı Nemlendirici: Yağlı ve düzensiz ciltler için matlaştırıcı nemlendirici krem. Ciltte aşırı yağlanma sonucu oluşan parlamayı en aza indirmeye yardımcıdır. Cildin doğal nem dengesini korumaya yardımcıdır. Kullanım sonrası ciltte yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Ciltte uzun süreli mat bir görünüm sağlar. La Roche Posay termal suyu içerir.
  • Yves Rocher Sebo Pure Vegetal Gözenek Sıkılaştırıcı Matlaştırıcı Bakım Kremi: Yağlı ve düzensiz ciltlerin kullanımına uygundur. Geniş gözenekli ve düzensiz ciltlere özel hafif dokulu formülü ile cildi nemlendirmeye yardımcıdır. Yves Rocher matlaştırıcı krem içeriğinde bulunan salisilik asit ile cildin daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca Bitkisel Boreal Çay Tozu ile fazla sebumu dengelemeye yardımcı olur. Cildin gün boyunca mat ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcıdır.
  • Institut Esthederm Intensive Propolis + Ferulic Acid Skin Perfecting Cream: Karma ve yağlı ciltler için matlaştırıcı krem. Ciltte kapatıcı bir etki sağlamaya ve kırışıklık görünümünü en aza indirmeye yardımcı olur. Cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Hafif ve yağsız bir yapıya sahiptir.
  • Bioderma Sebium Mat Control: Yağlı ve karma ciltler için parlama karşıtı bakım yapmaya yardımcıdır. Cildin sebum seviyesini dengelemeye yardımcıdır. Silika pudrası içeren ürün fazla yağı emerek ciltte daha mat bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Ciltteki fazla sebum nedeniyle oluşan parlamayı en aza indirmeye yardımcıdır. Bioderma matlaştırıcı krem ile ultra yumuşak yapısı ile parlamayı kontrol altına alır. Ayrıca genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.