Bu Kategorideki Tüm Markaları Görmek için Tıklayınız.

Bebek Bezi

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Bebek Bezi Çeşitleri

Hassas bebeklerimiz için her zaman her şeyin en iyisini ve en güzelini isteriz. Eminiz ki bütün ebeveynler de bizimle aynı şekilde düşünüyordur. Hassas bebeklerinizin gün boyu mutlu bir şekilde oyunlar oynayıp, zıplayıp, koşabilmesi ve yorulunca da huzurlu bir şekilde uyuyabilmesi her ebeveynin hayalidir. Bebeğin gün içinde rahat bir şekilde hareket edip, oyun oynayıp yorulunca da rahat bir şekilde uyuyabilmesi artık hayal değil. Bebeğinize aldığınız sızdırmaz, yüksek emiş gücü olan ve yumuşak yapılı bebek bezi ile hayaller gerçek oluyor. Bebekleriniz her zaman doyasıya oyunlar oynayıp eğlenmek isterler. Ancak bebeğinizin doyasıya eğlenebilmesinin önündeki en büyük engellerden biri bebek bezidir.

Bebek bezlerinin ne kadar kritik bir ürün olduğunu hiç şüphesiz bütün ebeveynlerin bildiğini düşünüyoruz. Bebek bezi seçiminde kalitesi, yapısı, dokusu, özellikleri oldukça önemlidir. En ucuz bebek bezi alıp bebeğinizin günlerini zehir etmeyiniz. Bebeğinizi en iyi bebek bezleri ile mutlu ederek gün boyu eğlenmesini izleyebilirsiniz. Hem bebeğinizin hem de sizin huzurunuz ve mutluluğunuz için bebeğinizin bezini seçerken çok dikkatli olun. Dermoeczanem olarak hem bebeklerinizi hem de sizi düşünüyoruz. Bu sebeple en iyi bebek bezi markalarını sitemizde sizlerle buluşturuyoruz. Ayrıca Dermoeczanem olarak en uygun bebek bezi fiyatları ile cebinizi de düşünüyoruz.

Bebek Bezi Seçerken Neler Dikkat Edilmeli?

Bebek bezini seçerken ilk dikkat edilmesi gereken nokta bebeğin kilosu ve yaşıdır. Bebeğinizin kilosuna ve yaşına uygun bebek bezi seçilmesi gerekir. Bebeğinizin hem yaşını hem de kilosunu bilmek çok önemlidir. Çünkü bebek bezi sıkı bir şekilde bebeğinizi sarmalı ancak çok sıkmamalıdır. Çok sıkı olursa bebeğiniz istediği gibi hareket edemeyebilir. Ayrıca bebeklerin yaşları aynı olsa da kiloları aynı olmamaktadır. Bu sebeple bebeğinizin kilosuna ve yaşına uygun bebek bezini almalısınız. Örneğin 1 numara bebek bezleri 2-5 kilo bebekler için uygundur. Bebeğiniz 8 kiloysa 1 numara bebek bezini kullanmamalısınız. Bebeğinizin yaşına ve kilosuna uygun alınmadığında bebeğinizin poposunu, belini ve bacaklarını sıkabilir. Bu da bebeğinizin huzursuz olmasına neden olabilir. Hatta bebeğin kilosundan fazla ya da az olan bebek bezlerinin etkilerinin düşmesine sebebiyet verebilir.

Bebek bezi seçerken dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise bebek bezinin emiş gücünün yüksek olmasıdır. Emiş gücü yüksek bebek bezleri, bebeğiniz tuvaletini yaptıktan sonra mevcut sıvıyı hızlı bir şekilde emer. Bu sayede bebeğinizin altı daha uzun süre kuru kalır. Bebeğinizin ıslaklık hissetmemesi de huzurlu ve kesintisiz bir uyku çekmesine yardımcı olur.

Bebek bezinin dokusunun yumuşak olması gerekir. Bebekleriniz doğdukları andan itibaren oldukça narin ve hassas bir cilde sahiptir. Bu sebeple bezlerin narin cildine herhangi bir kötü duruma sebebiyet vermemesi için yumuşak dokulu olanlar tercih edilmelidir.

Bebek bezleri hava aldıran kaliteli ürünler olmalıdır. Piyasada bulunan bazı bebek bezleri sentetik ve naylondan üretilir. Bu da bebeğin poposunun hava alamamasına sebebiyet verir. Havasız kalan bebek poposu ise terler ve bezin bakteri üretmesine sebebiyet verebilir. Bu da bebeğinizin narin cildinde kötü bir duruma sebebiyet verebilir.

Bebek Bezi Numaraları

Bebek bezleri numaraları şu şekilde sıralanmaktadır:
1 numara bebek bezleri: 2-5 kilo arası bebeklerin kullanımına uygundur.
2 numaralı bebek bezleri: 3-6 kilo arası bebeklerin kullanımına uygundur.
3 numaralı bebek bezleri: 4-9 kilo arası bebeklerin kullanımına uygundur.
4 numaralı bebek bezleri: 7-14 kilo arası bebeklerin kullanımına uygundur.
5 numaralı bebek bezleri: 11 ila 18 kilo arası bebeklerin kullanımına uygundur.
6 numaralı bebek bezleri: 15+ kilo bebeklerin kullanımına uygundur.

Beden 1 2 3 4 5 6
Kilo  2-5 kg 3-6 kg 4-9 kg 7-14 kg 11-18 kg 15+ kg
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.