Dudak Bakımı

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 4 5 6
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 165 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Dudak Bakımı

Dudak bakımı, yüz ve vücut bakımı kadar önemlidir. Ancak dudak bakımı birçok kişi tarafından çok fazla önemsenmemektedir. Hatta çoğu zaman dudaklar aşırı kuruduğunda nemlendirici ürünler sürülmektedir. Fakat bu yanlış ve geçici bir durumdur. Dudak daha kurumadan nemlendirmek ve beslemek önemlidir. Hatta mevsim geçişlerine ve dudak tipine göre daha fazla nemlendirme gerekebilir. Dudak, yüzün en hassas, ince yapılı ve en çok dikkat çeken bölgelerinden biridir. Dudağın ihtiyacı olan bakım yapıldığında daha pürüzsüz, parlak ve canlı bir görünüm oluşur. Hatta dudağa ihtiyacı olan bakım yapıldığı zaman yüz de daha canlı ve sağlıklı bir görünüm oluşur. Dudak bakımı oldukça kolay ve meşakkatsizdir. Bakım rutinine eklenen birkaç dudak bakım ürünü ile daha dolgun ve pürüzsüz bir görünüm oluşur.

“Dudak bakımı nasıl yapılır?” sorusu akıllara geldiyse cevabı oldukça basittir! Bakım rutinlerinin değişmez ilk kuralı temizleme adımıdır. Bunun nedeni ise etkili bir şekilde cildi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırılmazsa bakım hiçbir anlam ifade etmez. Ayrıca bakım rutininde kullanılan hiçbir ürün etkili olmaz. Dudak temizlendikten sonra sıra nemlendirici dudak kremi ya da dudak balsamı sürülür. Dudak bakımı için birçok farklı ürün şekli bulunur. Bunlar arasında dudak bakım kremi, dudak koruyucu, doğal dudak bakım ürünleri, lip balmlar, dudak bakım maskesi vb. ürünlerdir. Daha birçok farklı dudak bakım ürünü için Dermoeczanem.com’a bakabilirsiniz.

Kuru ve Hassas Dudaklara Özel Bakım

Dudaklar ince yapılı ve hassastır. Gün içinde soğuk, rüzgârlı ya da sıcak hava, yeterli düzeyde su tüketmemek vb. sebeplerle dudak kurur. Dudak kuruduğu zaman neme ihtiyaç duyar. İhtiyacı olan nem karşılanmaz ise dudakta kurumaya bağlı çatlak görünümü oluşabilir. Hatta kurumaya bağlı olarak dudak çevresinde yaşlanma belirtileri de oluşabilir. Bu sebeple hassas ve kuruyan dudağına bakım yapmak çok önemlidir. Hassas ve kuru dudakların ihtiyaç duydukları anlarda (özellikle güneşe, rüzgâra ve soğuğa çıkmadan önce) bol miktarda uygulayabileceği dudak bakım kremlerini DermoEczanem’de bulabilirsiniz..

Kurumuş dudakların bakımı için Blistex MedPlus Nemlendirici kullanılabilir. Blistex MedPlus Dudak Koruyucu, zarar görmüş dudakları hızlıca rahatlatmaya ve korumaya yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. İçeriğindeki okaliptus, menthol ve camphor, kurumuş ve çatlamış dudakları yatıştırmayı ve dudakların kaybettiği nemi geri kazandırmayı destekler.

Çok kuru dudaklar için besleyici ve yoğun nemlendirici Bioderma Atoderm Lip Balm dudakların yumuşak ve esnek olmasını sağlar. Besleyici, nemlendirici ve koruyucu özellikleriyle bilinen shea yağı ve tazeleyici etki sağlayan avokado yağı sayesinde dudak bakımına yardımcı olur.

Dudak Bakımı için Doğal Öneriler

Dudaklara, doğal içerikli ürünler ile ihtiyacı olan bakım yapılabilir. Ayrıca doğal yağ içeren bakım ürünleri dudakları nemlendirme de oldukça etkili ürünlerdir. Dudak bakımı için doğal yöntemler arasında beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı doğal yağ bakım ürünlerinde shea yağı, jojoba yağı, hindistan cevizi yağı, kakao yağı gibi içerikler tercih edilir. Ayrıca dudak bakımı doğal ürünlerinde petrol bazlı ürünler, parabenler, yapay tatlandırıcılar ve renklendiriciler gibi kimyasallar içermez. Böylece hassas dudakların kullanımına uygundur. Dudağın daha pürüzsüz, nemli ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı doğal yağ içerikli dudak bakım ürün önerisi:

Gülsha Güllü Dudak Bakımı: Gül esansiyel yağı ile güçlendirilmiş özel formülü ile dudağın nemlenmesine yardımcıdır. Shea yağı, kakao çekirdeği, tatlı badem yağı ve jojoba yağı içeren %100 doğal kaynaklı formülü sayesinde gün boyunca dudağı nemlendirmeye, pürüzsüz, yumuşak bir görünüm kazanmasına yardımcıdır. Doğal kaynaklı pigmentler içerir.

Nuxe Reve De Miel Dudak Bakımı: Zengin bitkisel içeriğe sahiptir. Tüm ciltlerin kullanımına uygun olarak geliştirilen besleyici ve nemlendirici, bal içerikli dudak kremi ihtiyaç duyulan bakımı dudağa sağlamaya yardımcıdır. Çok kuru dudağı nemlendirmeye ve nemini korumasına yardımcı olur. İçerdiği bal, propolis ve değerli yağlar ile dudağı nemlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcıdır. Tatlı badem ve shea yağı ile kurumuş dudağı nemlendirmeye, beslemeye ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.