Peeling

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 4 5
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 138 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Peeling

Yüz bakım rutini tamamlandığında daha pürüzsüz, temiz ve canlı bir görünüm oluşması hoşuna gidenlere ve yüzü etkili bir şekilde temizlemek isteyenlere özel bakım adımından bahsedelim. Yüz bakımında en etkili temizlik adımlarından biri peelingdir. Peelingler yüz temizliğinde oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir adımdır. Bunun birçok farklı nedeni vardır. Bu nedenler arasında cilt tipi ve ihtiyaçları ilk sırada gelmektedir. Cilt tipi ve ihtiyaçları bakım rutininin temel yapı taşlarındandır. Bunun nedeni ise cilde bakım yapmadan önce onu tanımamız ve ihtiyaçlarını bilmemiz daha etkili bir bakım yapmamızı sağlar. Peelinglerde de durum böyledir. Peeling ürünü kullanmadan önce yüzün ihtiyacını ve tipini bilmek gerekir. Peki, cilt tipine ve ihtiyacına uygun peeling ürününü nasıl seçebilirim diye düşünüyorsanız yazımızı okumanız yeterli. Cilt tiplerine özel peeling ürünlerini anlatacağız.

Cilt Tiplerine Uygun Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Cilt tipine uygun peeling nasıl seçilmeli ve en iyi peeling hangisi gibi akıllara sık gelen sorulara cevap vermek gerekirse. Peeling seçerken önemli olan cildin tipi ve ihtiyacıdır. En iyi peeling olarak bahsedilecek tek bir ürün seçeneği yoktur. Hangi peelingin daha iyi olduğu konusu cilt tipine ve ihtiyacına göre değişim gösterir. Peeling seçerken cilt tipi ve ihtiyacı ön planda tutulmalıdır. Cilt tipine uygun peeling seçildiği ve doğru bir şekilde kullanıldığı zaman her cilde peeling uygulanabilir. Cildin ihtiyaçlarına uygun farklı peeling çeşitleri bulunmaktadır. Peeling çeşitleri ana hatları ile 2’ye ayrılmaktadır. Bunlar:

  1. Mekanik Peelingler: Bu peeling çeşidi içeriğinde mikro tanecikler bulunur. İçeriğinde bulunan mikro tanecikler ile yüzü etkili bir şekilde temizlemeyi amaçlar. Tanecikli yapısı ile gözeneklerin içinde biriken yağ, kir ve makyaj kalıntılarından yüzü arındırmaya yardımcı olur. Yüzü etkili bir şekilde temizlemeye ve eşit bir ton görünümü oluşmasına yardımcı olur. Yüzün daha temiz, parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Mekanik peelingler kullanım sonrası durulanması gerekir. Mekanik peelinglerin haftada 1 veya 2 defa kullanılması gerekir. Nedeni ise mekanik peelinglerin yüzü ovuşturarak dairesel hareketler ile masaj yaparak durulanması gerektiği içindir. Normal, karma ve yağlı ciltler mekanik peeling kullanabilir.
  2. Kimyasal Peelingler: Adından da anlaşılacağı üzere kimyasal içerikler bulunan peeling türüdür. Kimyasal peelingler içerdikleri aktif bileşenlere ve etki seviyesine göre farklı çeşitlere ayrılırlar. Kimyasal peelingler de AHA, BHA, retinol gibi çeşitleri bulunur. Kimyasallar ile ciltte ve gözeneklerde biriken yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırmaya yardımcı olur. Cildin daha eşit bir tonda görünmesine yardımcı olur. Cilt lekelerinin görünümünü en aza indirmeye yardımcıdır. Kimyasal Peelingler yağlı, karma, normal ciltlerin kullanımına uygundur. Kuru ciltlerin ihtiyaca göre hafif AHA içeren peeling kullanabilir. Ayrıca enzim Peelingler de kimyasal peelinglerin bir çeşididir. Enzim Peelingler içeriğinde meyve veya bitki asitlerinden elde edilen enzimlerden üretilmektedir. Kimyasal peelinglerin aksine daha nazik içeriklidir ve hassas ciltler de enzim peeling kullanabilir. Enzim Peelingler içeriğindeki meyve veya bitki asitleri ile ciltte bulunan yağ, kir ve makyaj kalıntılarını temizlemeye yardımcı olur. Enzim Peelingleri kuru ve hassas ciltler kullanabilir. 

Peelingler Nasıl Kullanılır?

Yazımızda bahsettiğimiz gibi peeling ürünü cilt tipine ve ihtiyacına uygun seçildiyse diğer adımlara geçebiliriz. Diğer adımlar da peeling ürünü nasıl uygulanmalı, ne kadar sıklıkla kullanılmalı ve cilt bakımında hangi adımdan sonra kullanılması gerektiği gibi sorulara cevap bulmakla başlar. Peelingler, bakım rutininde temizleme adımından sonra ıslak cilde uygulanması gerekir. Yüz temizleme ürünleri veya makyaj temizleme ürünlerinden sonra kullanılmasının nedeni bu ürünlerin cildi tam olarak etkili bir şekilde temizlemediği içindir. Peeling gözenekleri ve cildi etkili bir şekilde temizlemeye yardımcı olur. Ciltte daha temiz, parlak ve canlı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.  Ayrıca ciltte daha eşit bir ton görünümü oluşmasına yardımcıdır. Peeling ürünlerini kullanırken daha yağlı (burun kenarları ve üstü, çene, alın gibi) bölgelere yoğunlaşılması (daha fazla masaj yapmak) gerekmektedir. Nedeni ise o bölgelerin diğer bölgelere oranla daha yağlı olmasıdır. Peelingler cilt tiplerine göre kullanım sıklığı değişmektedir. Karma ve yağlı ciltler haftada iki kere kullanabilirken, kuru ve hassas ciltlerin haftada bir kere kullanması gerekmektedir. Bakım rutininde peeling kullandıktan sonra ciltten durulanması gerekmektedir. Ciltten durulanan peeling sonrası cildi nemlendirmek oldukça önemlidir. Peki, gelelim peelinglerin kaç dakika bekletilmesi gerektiği sorusuna cevap bulmaya. Cilt tipine uygun peeling ürününü seçtikten sonra ürünün üzerindeki kullanım önerisini okuyunuz. Aksi yazmıyor ise peeling maskeleri ciltte 15 dakika bekletilmesi gerekir. 15 dakika dolduktan sonra ciltten nazik bir şekilde masaj yaparak durulayınız.

Etkili Temizlik İçin Popüler Peeling Önerileri

Cilt bakım rutinine peeling eklemek isteyenler ancak hangi peeling markasını ve hangi peeling ürününü seçeceğini bilemeyenler için popüler peeling önerileri şunlardır:

  • The Purest Solutions Exfoliating Fruit Enzyme Powder Peeling: Tüm cilt tipleri için kullanıma uygun enzim peeling. İçeriğinde bulunan meyve asidi parçacıkları sayesinde cildi nazikçe temizler. Cilt tonu farklılıklarını en aza indirmeye yardımcı olur. Ciltte daha parlak ve canlı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.
  • Cosmed Alight Enzyme Peeling Powder: Günlük kullanıma uygun enzim peeling özellikli toz temizleyici. Papaya meyvesinden elde edilen doğal enzim karışımı papain cildi ve gözenekleri etkili bir şekilde temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca cildi nemlendirir. Gün boyu maruz kalınan dış etkenlerden cildi arındırmaya yardımcı olur.
  • Bioderma Sebium Night Peel: Karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygundur. Cilt lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Glikolik asit içeriği ile cildi aydınlatmaya ve etkili bir şekilde arındırmaya yardımcı olur. İçeriğinde bulunan D-Panthenol ile ciltte sebum kalitesini ve sebum dengesini sağlamaya yardımcıdır. Gözeneklerin tıkanması karşıtı bakım yapmaya yardımcıdır. Sebium night peel kullanıldığı zaman güneş ışınlarına maruz kalınmamalı ve güneş kremi kullanılmalıdır.
  • She Vec AHA + BHA Yüz Peelingi: Tüm ciltlerin kullanımına uygundur. Cilde mikro peeling etkisi yaparak, arındırmaya ve daha canlı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Güçlü antioksidan koruyucu ekstraktlar sayesinde nazik bir şekilde ciltte daha pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. AHA + BHA peeling sebum dengesini düzenlemeye yardımcıdır. Cilt ile uyumlu bileşenleri sayesinde cilde nemi hapseder.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.