Bioderma

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 4 5
Markanın Çok Satanları
Markanın Tüm Ürünleri
Toplam 149 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Bioderma Ürünleri

Bioderma, Fransız Eczacı Jean Noel Thorel tarafından 1970’li yıllarda kurulan ve cildi doğru bir şekilde korumayı amaç olarak edinen dermokozmetik alanında adından söz ettirmiş dünyaca ünlü bir markadır. Kurulduğu ilk günden itibaren Dermatolojik Güvenlik ilkelerine taviz vermeden çeşitli ürünlerini hazırlayan Bioderma markası 2011 yılında Fondation de France sponsorluğunda, dünya çapında dermatolojinin gelişmesini ve desteklenmesini misyonu haline getirmiştir. Bundan dolayı Bioderma tüm ürünleri sistematik bir şekilde dermatologlar tarafından cilt yapısına göre çeşitli testlere ve klinik çalışmalara tabi tutmakta ve bunun neticesinde ürünlerini piyasaya sunmaktadır.

Bioderma cilt düzensizliklerini çözüme ulaştırmak amacıyla ciltte meydana gelen sorunları gözlemleyerek Bioderma Laboratuvarında çalışmalarını daima sürdürmekte ve çözümler aramaktadır. Ürün inovasyonunu laboratuvar ve klinik çalışmalarına göre belirlemekte olan Bioderma markası etkili formülleri bu yönde oldukça gelişim göstermektedir.

Bioderma, geniş ürün yelpazesi ile tüm cilt tiplerine özel ayrı ayrı özel olarak geliştirdiği formüller sayesinde geniş kitlelere ulaştı. Şu an ki dönemde de adından oldukça söz ettiren ve çok tercih edilen ürünlerinden biri olan ilk misel suyun yaratıcısı olmaları Bioderma Laboratuvarının inovasyon gelişiminin en büyük göstergesi olmuştur.

Atoderm, Pigmentbio, Photoderm, Hydrabio, Sensibio, Sebium ve daha çok birçok serisi ile beğeni toplayan Bioderma’nın gelin birde cilt üzerinde ki etkilerini birlikte inceleyelim.

Nemini Kaybetmiş Ciltler İçin Bioderma Hydrabio Bakım Serisi

Her cilt tipi (kuru, karma ve yağlı, normal, hassas) nemsizlik yaşayabilir. Ciltte nem kaybı genetik faktörlerden kaynaklanabileceği gibi daha çok çevresel etkenlerden dolayı ortaya çıkar. Cilt düzenli olarak nemlendirildiğinde ise çevresel etkenlerin olumsuz etkileri büyük oranda yavaşlatılmış olur. Her cilt tipinde nemsizlik etkileri farklılık gösterse de genel olarak nemsizlik ciltte rahatsızlık ve gerginlik hissi gösterebilir. Cilt nemini kaybettiğinde öncelikle ışıltısını kaybederek sönük bir görünüm ve bunun beraberinde yeterince nem sağlanmadığında zamanla elastikiyetini kaybederek kırışıklık görünümünü belirginleştirebilir. Bu nedenle ciltteki nemin korunması için önlemler almak oldukça önemlidir.

Bioderma Hydrabio serisi nemini kaybetmiş ciltler için hazırlanmış ve nemini kaybetmiş ciltler için kaybedilen nemi geri kazanmayı hedeflemiştir. Çeşitli ürünlerden oluşan serinin içerisinde, nemlendiriciler, temizleyiciler ve güneş koruma faktörü içeren ürünler bulunmaktadır. Hydrabio serisi ürünleri cildin su tutma kapasitesini artırarak uzun süreli nemlendirilmesini ve korunmasını sağlamaya yardımcı olur. Aynı zaman da cildi derinlemesine nemlendirerek kaybettiği esneklik, parlaklık görünümünü geri kazandırmaya destek sağlar.

Nem kaybı yaşayan ciltler Bioderma Hydrabio serisi ürünlerini tercih ederek cildin daima parlak görünümde kalmasını sağlayabilir.

Hassas Ciltler İçin Bioderma Sensibio Bakım Serisi

Hassas bir cilde sahip olan kişiler normal ciltlere oranla iç ve dış faktörlere karşı aşırı duyarlıdır. Hassas ve toleransı düşük bir cilt genellikle yüzlerinde kızarıklık görünümü olsun ya da olmasın ciltlerinde rahatsızlık hissi uyandıran birçok semptomla kendini belli eder. İç ve dış tetikleyici faktörlere karşı önlem almamak, hassas cildin verdiği tepkilerin artmasına ve etkilerinin kötüleşmesine neden olabilir.

Bioderma Sensibio serisi hassas ciltler için hazırlanmış, hassas cilt yapısına sahip kişiler için Bioderma Laboratuvarında yaptığı testler ve çalışmalarla hassas ciltlerin birden fazla sorunlarına çözüm bulmaya destek sağlamıştır. Bu seri kendi içerisinde kategorilere ayrılan temizleyici, misel solüsyon, nemlendirici, göz kremi gibi geniş ürün yelpazesinden oluşmaktadır.

Bioderma Sensibio serisi ürünleri güçlü bileşimindeki Toleridine kompleksi ile cildi dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olurken aynı zamanda söz konusu cilt de tolerans seviyesini yükseltmeye, nemlendirmeye, rahatlık ve ferahlık hissi kazandırmaya destek sağlar.

Serinin en bilindik ürün ise şüphesiz Bioderma Sensibio H2O’dur. Dermatologlar ile geliştirilmiş ve hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiştir. Bioderma kullananlar arasından en çok tercih edilen ürün olarak kabul edilebilir. Bioderma Sensibio H2O hassas ve toleransı düşük ciltler için geliştirilen durulama gerektirmeyen hassas formlu misel solüsyondur. Cildi derinlemesine temizlerken nazik formülü ve etkili bileşenleri ile cilt yüzeyini korumaya, cildi tüm kir ve makyajdan arındırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda kuruluğa karşı bakım yaparak cildin doğal dengesinin korunmasına destek sağlar.

Sende hassas ve toleransı düşük cilde sahibim diyorsan tercih Bioderma Sensibio serisi ürünlerinden yana olabilir.

Karma ve Yağlı Ciltler İçin Bioderma Sebium serisi

Karma ve yağlı cilde sahip kişilerde sebum üretiminin düzensiz olduğu bilinmektedir. Karma cilde sahip kişilerde yağlanma sadece T bölgesinde görülürken, yağlı cilde sahip kişilerde bu tüm yüz bölgesinde görülür. Yağlı cilde sahip olan kişilerin ciltleri daha kalın, geniş ve belirgin gözeneklere, yağlı ve parlak bir görünüme sahiptirler. Karma ciltlerde ise cilt görünümü kusurları ve yağlanma genellikle alın, burun ve çeneyi kapsayan T bölgesinde görülürken yüzün ve vücudun geri kalan bölgeleri normal hatta kuru ve gergin bir cilt yapısına dahi sahip olabilir. Bundan dolayı her cilt tipinde yapılması gerekildiği gibi rutin cilt temizliğine özen gösterilmelidir. Özellikle cildin derinlemesine temizlenebilmesi ve cildin rahat nefes alabilmesi için makyaj temizliği ihmal edilmemelidir.

Bioderma Sebium serisi karma ve yağlı cilt yapısına sahip olanlar için hazırlanmıştır. Temizleyiciler ve nemlendiriciler serinin temelini oluşturmaktadır. Bunun için karma ve yağlı ciltler için özel formülü ile geliştirilmiş cildi derinlemesine temizleyen Bioderma Sebium Foaming Gel ile rutin cilt temizliğinizi sağlayabilir ve ardından Bioderma Sebium nemlendirici krem ile bakım rutininize destek sağlayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Bioderma Atoderm Serisi

Her cildin neme ihtiyacı vardır. Ancak kuru ve hassas ciltler neme diğer cilt tiplerine oranla daha çok ihtiyaç duyar. Cilt, ihtiyacı olan nem takviyesini karşılayamadığı takdirde yıpranmaya ve yaşlanma belirtilerine karşı daha savunmasız bir hale gelir. Bundan dolayı kuru cilt bakımı yaparken nemlendirme etkisi oldukça yüksek olan ürünler tercih edilmeye özen gösterilmelidir. Kuru ciltte genellikle gerginlik hissi belirgindir bundan dolayı yapılması gereken cildin yapısına uygun nemlendirici ürünleri rutin bir şekilde kullanmaktır.

Bioderma Atoderm serisi kuru ciltlere bakım yapan içeriğindeki formülleri ile geliştirilmiş yüz ve vücut için temizleyiciler, nemlendiriciler, lip balm ve el kremi ürünleri ile cildi uzun süreli nemlendirmeye ve korumaya destek sağlar. Bioderma Atoderm serinin en çok tercih edilenlerinden biri olan Bioderma Atoderm nemlendirici krem ile cildin derinlemesine nemlendirilmesine ve cildi dış etkenlere karşı korunmasına yardımcı olabilirsin.

Güneş Koruması İçin Bioderma Photoderm Serisi

Pırıl pırıl güneş altında dışarıda ve kumsalda vakit geçirmek, cildimizin bronzlaşması bizi her daim daha iyi hissettirir. Vücudumuza D vitaminini de en iyi şekilde güneşten alırız. Ancak güneşin yararlarının yanı sıra, güneşin UV ışınlarından dolayı zararlı etkileri de vardır.

Bioderma Photoderm güneş koruması içeren krem ve spreylerden oluşan serisi ile cildin güneşi zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olur. Güneş koruması, sağlıklı bronzluk ve güneş sonrası bakım sağlayan seçenekleri ile Photoderm serisi cilt tipine uygun güneş koruyucu ürünleri ile cilde destek sağlar. Tüm cilt tipleri için özel olarak geliştirilen güneş koruyucu serisi Photoderm, leke görünümüne eğilimli, karma ve yağlı ciltler, hassas ciltler, kuru ciltler için uygundur. Ancak unutulmamalıdır ki güneş koruyucu ürünler yalnızca yazın ya da güneş olduğu zamanlar değil her mevsim tercih edilmelidir.

Bebek ve Çocuklar İçin Bioderma Abcderm Serisi

Bioderma Abcderm serisi dermatolojik güvenlik ilkeleri esas alınarak formüle edilmiş hassas bebek ciltleri için üretilmiş özel ürünler içermektedir. Bioderma Abcderm serisi özel bakım gerektiren bebek ve çocuk ciltleri, normal ve kuru cilde sahip bebek ve çocuk cildi, durulama gerektirmeyen temizleyici gibi serileri ile geniş ürün yelpazesine sahiptir. Doğumdan itibaren bir bebeğin hassas cildi, yeni çevresindeki tüm dış faktörlere maruz kalır. Bundan dolayı bebek ciltlerinin bakımı için tercihiniz Bioderma Abcderm serisinden yana olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.