dermobottestebasla

Lekeli Ciltler İçin Güneş Kremi

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 92 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Lekeli Ciltler için Güneş Kremi

Uzun süre güneşe maruz kalındığında ciltte bazı lekeler ortaya çıkabilir. Çünkü güneşe maruz kalındığında cilt melanin pigmenti üretimini arttırır. Böylece leke görünümü meydana gelir. Cilt yapınız lekeli ise veya leke görünümüne meyilli ise lekeli ciltler için geliştirilmiş özel güneş kremleri kullanılmalıdır. Güneş kremi kullanmak cildi güneşten gelen zararlı UVA ve UVB ışınlarından korumaya yardımcı olur. Böylece melanin üretimi azalır ve leke görünümü ortaya çıkmasını engellemeye yardımcı olur.

Ciltte oluşan leke görünümünün birçok sebebi vardır; yaşlanma, hormonal değişiklikler ve genetik faktörler gibi. Ciltte oluşan lekelerin nedenleri farklılık gösterse de genellikle güneş ışınlarına maruz kalmanın etkileri ciltteki lekelerin oluşmasında en büyük faktördür. Güneş koruyucu kullanımı, ciltteki leke görünümünün oluşmasını önleyebilir ve var olan leke görünümünün koyulaşmasını engelleyebilir.

Lekeli Ciltlere Faydalı İçerikler

Lekeli ciltlerin bakımı için faydalı birçok içerik vardır. Bu içerikler cildin rengini açabilir, leke görünümünü azaltabilir ve cildin daha aydınlık görünmesini sağlayabilir. Özellikle güneş kremleri lekeli cilt bakımında önemli rol oynağı için içeriğini dikkatli inceleyerek almalısınız. C vitamini, AHA /BHA asitleri, Niasinamid, Yeşil çay özü ve Arbutin içeren güneş kremleri leke görünümü üzerinde büyük ölçüde etkisi vardır.

C vitaminin Ciltte Bulunan Leke Görünümüne Karşı Etkisi

C vitamini cilt sağlığı için önemli bir yere sahiptir. Ciltte çeşitli nedenlerle oluşan leke görünümlerini azaltmaya yardımcı olur. C vitamini içeriği sayesinde antioksidan etki sağlar. Antioksidan etkisi sayesinde serbest radikallerden korunur. Ayrıca C vitamini kolajen sentezini arttırmaya yardımcı olur. Kolajen cildin yapı taşlarından biridir. Cildin esnekliğini arttır ve sıkılığını korur. Bunlara ek olarak C vitamini melanin üretiminin azalmasına da destek olur böylece koyu leke görünümünü ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Lekeli Ciltlere Özel Güneş Kremi Kullanmanın Faydaları

Lekeli ciltler için özel olarak geliştirilmiş güneş kremleri vardır ve lekeli cilde sahip kişiler bu ürünleri tercih ederse mevcut leke görünümünü azaltmaya yardımcı olurken aynı zamanda yeni leke oluşumunun da önüne geçmiş olurlar. Bu güneş kremleri mümkün olduğunca erken kullanılmaya başlanmalıdır ne kadar erken başlanırsa o kadar cilt için etkili olur. C vitamini cildin hasar almasını engellemeye çalışır. Tüm bunlar dışında ciltte eşit renk dağılımı sağlar.

Lekeli Ciltlere Özel Güneş Kremleri

La Roche Posay Anthelios Pigment Correct Güneş Koruyucu SPF50+ - Light, güneşe maruz kalmaya bağlı oluşan etkilere karşı günlük koruma sağlar. Formülündeki özel bileşenler sayesinde leke görünümünü düzenlemeye yardımcı olur. Renkli yapısı ile cilt tonunu eşitlemeye destek olurken aynı zamanda yüksek koruma sağlayan SPF50+ faktörü ile güneşin zararlı etkilerine karşı cildinizi korur.

Bioderma Pigmentbio Daily Care SPF 50+, LumiRevealTM Teknolojisi sayesinde cildin doğal parlaklığını geri kazandırmayı ve aynı zamanda ciltte leke oluşumunu azaltmaya yardımcı olan bir güneş koruyucu bakım kremidir. Etkili UVA ve UVB filtreleriyle antioksidan özellikli C ve E vitaminleri, cildin aydınlatılmasına destek olmak için güçlü bir bileşenlerdir.

Dermalogica Prisma Protect SPF 30, ışıkla aktive olan ve birden fazla fayda sağlayan bir nemlendirici güneş koruyucudur. Ciltte meydana gelebilecek gelecekteki leke görünümü problemlerine karşı geniş spektrumlu koruma sağlarken, akıllı dron teknolojisi ışıkla aktive olarak cildin doğal parlaklığını arttırmaya yardımcı olur. Gelişmiş antioksidan teknolojisi, cildi hava kirliliğinin olumsuz etkilerine karşı korurken, geniş spektrumlu SPF 30 UV hasarına karşı koruma sağlar. Gelişmiş nem mıknatısları, cildi gün boyu nemlendirir ve pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.