la roche posay effaclar

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Yağlı Ciltlere Özel: La Roche Posay Effaclar Serisi

Yağlı ciltler normal cilt tipine göre daha fazla sebum üretilirler. Sebum, vücudu dış etkenlerden korur ve cildin nemli kalması sağlar. Cilt nemli kaldığında esnekliğini de korumuş olur. Yağlı cilt tipine sahip kişilerde genellikle siyah nokta görünümü, geniş gözenek görünümü ve ciltte parlamalar meydana gelebilir. Gözeneklerin geniş olması sebebiyle gün içerisinde kir, yağ ve makyaj kalıntıları ile dolabilir. Bu durum da cilt sorunlarını beraberinde getirebilir. Yağlı cilt tipine sahip kişiler cildin daha fazla sebum üretmemesini ve nem dengesini sağlayacak ürünler kullanmalıdır. Losyon, jel ve su gibi hafif formda ürünler tercih edilmelidir. Böylece ürünler ciltte ağırlık yapmaz. Yağlı ciltlerin cilt bakım rutininde cildi arındıracak ve temizleyecek ürünler tercih etmelidir çünkü ciltte fazla sebum bulunur. Bu sebumu ciltten atmanın en kolay yolu da cildi temizleyen ürünleri kullanmaktan geçer. La Roche Posay Effaclar Serisi, yağlı ciltler için özel olarak geliştirilmiş bir seridir. Effaclar serisinde temizleyici ve nemlendirici ürünler yer alır. Yağlı ciltlerin en sık karşılaştığı sorunları çözmeye yardımcı olur.

La Roche Posay Effaclar Jel

Cilt bakımının ilk adımı her zaman temizleyici olmalıdır. Cilt temizlendiğinde fazla sebumdan arınmış olur. Temizlenen cilt diğer bakım adımlarına hazırlanmış hale gelir. La Roche Posay Effaclar Jel ile cilt kirden ve fazla sebumdan arındıran bir yüz temizleyicisidir. Effaclar Jel kullanmadan önce cildi su ile nemlendirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise yüze sürülebilir fakat göze temasından kaçınılmalıdır. Effaclar Jel cilt için uyumlu pH değerine sahip olduğu için cildi kurutmadan temizler bu da en önemli özelliklerinden biridir. İçeriğinde Çinko ve Pidolate bulunur bu da yağ üretimini azaltmaya yardımcı olur.

La Roche Posay Effaclar Tonik

Temizleme işlemi aslında iki bölümden oluşur. Birincisi cildi jel veya buna benzer bir ürünle temizlemek, ikincisi ise tonik uygulamak. La Roche Posay Effaclar Tonik özellikle yağlı hissedilen ciltte parlama yapan bölgelere tampon yaparak yani dokunup çekerek sürülür. İçeriğinde LHA ve Sitrik Asit bulunur bu sayede mikro soyma özelliğine sahiptir. Gözeneklerin tıkanmaması için biriken kirlerin ve fazla sebumun temizlenmesine yardımcı olur. Cildin tamamen arınmasını destekler.

La Roche Posay’den Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici: Effaclar Duo(+)

Cildi temizlemedikten sonra bir sonraki adım olan nemlendirici bakım gelmektedir. Düzensiz cilt görünüme karşı bakım yapan La Roche Posay Effaclar Duo (+) Cilt Bakım Kremi bir fındık kadar sürülmesi yeterli olur. Göz çevresi hariç tüm yüze sürülmeye uygundur. Effaclar Duo (+) Unifiant, Effaclar Duo (+) Spf 30 ve Effaclar Duo olmak üzere iç çeşidi vardır. Effaclar Duo (+) formülünde bulunan Procerad leke görünüme karşı savaşır. Monnose maddesi ise şeker formundadır ve ciltteki suyu tutma ve cildin nemli kalmasını sağlayan bir içeriktir. APF ile cildin dengelenmesini sağlar. Piroctone olamine cilt kusurlarının azalmasını sağlamaya yardımcı olur. İçeriğinde ki bir diğer madde ise Zinc PCA ciltte bulunan fazla yağın azalmasını destekler. Effaclar Duo makyaj bazı olarak da kullanılmaya uygundur.

La Roche Posay Effaclar Peeling

Peeling etkili serum leke görünümünün azalmasına yardımcı olur. La Roche Posay Effaclar Peeling Etkili Serum tıkanmış gözeneklere etki eden bir serumdur. İçeriğinde Glikolik Asit, Salistik Asit LHA Niacinamide ve La Roche Posay termal suyu bulunur. Niacinamide ciltte rahatlatıcı bir etki sağlar.

Salisilik Asit özellikle yağlı cilt tipine sahip olan kişiler için çok faydalı bir içeriktir. Son yıllarda öne çıkan Salisilik Asit gözeneklere nüfus eder ve tıkanmış gözenek görünümü yok etmeyi amaçlar. Salisilik Asit yağda ve suda çözülebilir. Gözenek görünümünü azalttığı için siyah nokta görünümünün azalmasına yardımcı olur. Kısacası cildi arındırır. Leke görünümüne karşı bakım yapar, leke görünümünün azalmasını hedefler. Eğer düzenli kullanılırsa anti aging etkisi yaratır. Kırışıklık ve ince çizgi görünümü azaltmaya yardımcı olur. Salisilik serum kullanırken cildi güneşten korumak önemli bir noktadır çünkü mikro düzeyde soyarak peeling yapma etkisine sahiptir.

Glikolik Asit ise ciltte ki kuruma oranını dengeler ve meyve asitlerinden biridir. Özellikle leke ve ciltte bulunan renk eşitsizliği konusunda oldukça etkilidir. La Roche Posay Effaclar Peeling Etkili Serumu özellikle siyah nokta ve gözenek görünümü olan bölgelere yoğun uygulanabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.