%100 Bitkisel Aktifler

1100'den fazla doğal içerik

Ekolojik ambalaj sayesinde 62 ton daha az plastik kullanımı

Ürünlerimizin %100ü eko tasarıma uygun olarak geliştirilmektedir.

Sürdürülebilir ormanlardan elde edilen ambalaj

Yves Rocher

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3
Markanın Tüm Ürünleri
Toplam 75 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Yves Rocher Ürünleri

Yves Rocher 60 yılı aşan bir süredir hem üretici hem yetiştirici hem fikir öncüsü hem de perakendeci olarak kozmetik ve güzellik alanında kendini kanıtlamış bir markadır. Yves Rocher, 1959 yılında Fransa’da kurulmuştur. İlhamını doğadan alan Yves Rocher, bitkilerin mucizevi etkilerini en iyi şekilde sunmayı amaçlamıştır.

Yves Rocher, ürün çeşitliliği açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir; cilt bakımı, saç bakımı, makyaj, parfüm, vücut bakım ve güneş bakım. Her kategori kendi içerisinde birçok farklı dallara ayrılır. Yves Rocher, her zaman bitkisel içeriklerden faydalanarak yenilikçi formüller ortaya koymayı amaçlar.

Organik ve sürdürülebilir tarım anlayışına sahip olan Yves Rocher, sahip olduğu 60 hektarlık tarlaları 1999 yılından beri organik sertifikalıdır. Yves Rocher her zaman doğaya olan saygısıyla hareket etmiştir. Romen papatyası, papatya, mavi kantaron, aynısefa, yaşam bitkisi, edülis, latin çiçeği, nane ve arnika: Yves Rocher’ın La Gacilly’deki tarlalarında yetişen 9 imza bitki, 2021’den beri UEBT (Etik Biyo Ticaret Birliği) sertifikasına sahiptir. Bunlar dışında Britanya’daki çalışmaları sayesinde %1 for the Planet üyesi olmuştur. Yves Rocher, senelik cirosunun %1'ini çevre için derneklere bağışlamaktadır.

Yves Rocher ile Cilt ve Vücut Bakım

Yves Rocher ile cilt bakımı yapmanın birçok farklı yolu bulunur; ihtiyaca göre, cilt tipine göre veya seriye göre olarak sıralanabilir. Cilt bakımında; makyaj temizleyiciler, peelingler, maskeler, gündüz ve gece kremleri, cilt serumları ve güneş koruyucuları gibi birçok bakım ürünü bulunur. Matlaştırıcı, nemlendirme, dolgunlaştırıcı gibi etkiler için önce cildin neye ihtiyacı olduğunu belirlemek gerekir ve buna uygun olarak ihtiyaca göre ürün seçilir. Cilt tipini bilmek, cilt bakım rutininin anahtarıdır. Bu sebeple kesinlikle bakım ürünü almaya başlamadan önce cilt tipini ve cildinizin ihtiyaçlarını öğrenip Cilt bakım ürünleri ona göre alınmalıdır.

Yves Rocher’nin vücut sütleri, peelingleri, parfümlü vücut ve saç spreyleri, vücut yağları, el ve ayak bakımı gibi kategorilere ayrılan geniş bir vücut bakım bölümüne sahiptir.  

Yves Rocher ile Saç Bakım

Yves Rocher saç bakım ürünlerini ihtiyaca göre ve saç tipine göre ayırarak sınıflandırmak mümkündür. Saç bakım kategorisinde saç kremleri, saç maskeleri, saç sirkeleri, katı şampuanlar gibi birçok ürün bulunur. İhtiyaca göre incelendiğinde besleyici, parlaklık veren, hacim veren, kepek önleyici ve dökülme karşıtı özelliklerine bakılarak satın alınabilir. Bir diğer saç bakım ürünü alırken dikkate alınması gereken ölçüt; saç tipidir. Normal saçlar, ince telli saçlar, kuru saçlar, yağlı saçlar, yıpranmış saçlar, boyalı saçlar, cansız saçlar, kıvırcık saçlar gibi birçok saç tipine uygun saç bakım ürünü bulunur.

Yves Rocher Botanik Uzmanlığı

Yves Rocher, La Gacilly'deki tarım sahalarında, %100 bitkisel kaynaklı ürünleri bizlere sunma amacıyla çalışmaktadır. Bu sahalarda yetiştirilen imza bitkiler, doğal kaynaklara saygı gösterilmesi ve biyolojik çeşitliliğin korunması için agroekolojik yöntemlerle yetiştirilmektedir. Aynı zamanda pozitif tarımı teşvik etmek amaçlanmıştır.

Mavi Kantaron, Aynısefa, Nane, Alman Papatyası, Romen Sarı Papatyası, Edülis, Latin Çiçeği, Arnika ve Yaşam Bitkisi gibi değerli bitkiler, bu tarlalarda özenle yetiştirilmekte ve Organik Etik Ticaret Birliği (UEBT) sertifikasıyla onaylanmaktadır. Bu sertifika, bitkisel hammaddelerin doğal kaynaklara zarar vermeden ve adil ticaret prensipleriyle tedarik edildiğini garanti etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.