Kızarık ve Hassas Ciltler İçin Bakım Ürünleri

Kızarık ve Hassas Ciltler İçin Bakım Ürünleri

Kızarıklığa eğilimli hassas ciltlerin bakımı oldukça zordur. Kızarıklığa eğilimli hassas cilt tipi; ısıl işlemlerden, olumsuz hava şartlarından, nemden, hava kirliliğinden çok fazla etkilenir.
Hassas cilt tipine sahip yetişkinler, kullandığı cilt bakım ürününe ve içeriğine; karma, yağlı, normal ve kuru cilt tipine göre daha fazla dikkat etmelidir. Çünkü hassas cilt tipinde sık görülen kızarıklığa eğilim sorunu, genelde kullanılan üründen ya da içeriğindeki maddeden dolayı oluşur. Sabun, içeriğinde parfüm yer alan cilt temizleyiciler bu ürünlere örnek verilebilir.
Birçok dermokozmetik cilt bakım markası, hassas cilt tipine özel seri geliştirir. Bu serilerde yer alan ürünlerle günlük cilt bakımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu markalara ve serilere; La Roche Posay Rosailac Serisi, Bioderma Sensibio Serisi, Noreva Psoriane Serisi, Avene Antirougeurs Serisi örnek gösterilebilir. Markaların siz ve cilt tipiniz için özel geliştirdiği serilerde, günlük bakımda ihtiyacınız olan tüm ürünler düşünülmüştür. Cildinize ve sorununuza yönelik bir bakım için yukarıdaki serilere göz atabilirsiniz.

Kızarıklığa Eğilimli Ciltler İçin Nemlendirici
Hassas cilt tipinde, kullanılan ürünlerin ham maddeleri ve pH seviyesi çok önemlidir. Toleransı azalan bir cilt tipi olduğundan seçilen ürünlerin içerikleri ve pH’ı, hassas ve kızarıklığa eğilim sorununa uygun olmalıdır. Yine bu cilt tipine sahip yetişkinler özellikle günlük olarak nemlendirici krem kullanmalıdır.
Darphin Intral Redness Relief Recovery Cream çok fazla tavsiye edilen günlük kullanım kremlerinin başında gelir. Kusurları gizleyici formülü ile kızarıklığa eğilimli hassas ciltlerin bakımında ön plana çıkar. Taşınabilir boyutuyla seyahatlerinizde kolaylıkla yanınızda taşıyabilir, bakımızı yapabilirsiniz.
Yine çok tavsiye edilen diğer ürünlerden biri olan, La Roche Posay Toleriane Sensitive Rich Nemlendirici, cilt yüzeyinde görülen kızarıklığa eğilimi azaltmaya çalışır. 48 saat nemlendirme kapasitesi cildin ihtiyacı olan nemi takviye eder.

Kızarıklığa Eğilimli Ciltler İçin Serum
Serumlar diğer bakım ürünlerine göre daha nitelikli ve kapsamlı bakım yapar. Özellikle kızarıklığa eğilimli ciltlerin yaşadığı ciddi sorunlara karşı hedefe yönelik etkin bakım şansı sunar. Kızarıklığa eğilimli ciltler için geliştirilen Ida Kew Lavandula Yüz Serumu, cilt gerginliğini gidermeye, nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur. Çok tercih edilen ürünlerden biri olan Bioderma Atoderm SOS Spray ise; cildi nemlendirmeye yardımcı olur, ferah bir hisse kavuşturur.

Hassas ve Kızarıklığa Eğilimli Ciltler İçin Temizleyici
Hassas cilt tipine sahip kişiler ciltlerini temizlerken kullanacakları ürünleri özenle seçmeliler ve nazik hareketlerle ciltlerine uygulamalılar. Özellikle makyajı temizlerken sert hareketler uygulanması durumunda cildin hassasiyeti artacaktır.
Cildinize tam uyumlu temizleme sıvısını, pamuğa dökerek cildinize dairesel, yavaş hareketlerle uygulayabilirsiniz. Son zamanların trendlerden düşmeyen ürünü Bioderma Sensibio H2O ile etkin bir cilt temizliğine kavuşabilirsiniz. Cildi yüksek performansla temizleyen Bioderma Sensibio H2O sonrası cildinize nemlendirici kreminizi uygulayarak bakımızı destekleyebilirsiniz.

Kızarıklığa Eğilimli Ciltler İçin Güneş Kremi
Vücutlarında kızarıklığa eğilim sorunuyla karşılaşan insanlar, güneşin zararlı UV ışınlarından çok etkileneceği için, ciltlerini korumak için önlem almaları şarttır. Kızarıklığa eğilim sorununa sahipseniz Avene Güneş Spreyi ya da Solante Telerubor Tinted Spf50 Losyonu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Güneş kremlerinin içeriğinde yer alan üst düzey formüller sorununuza yönelik bakım yaparken, sizi UV ışınlarına karşı korumayı ihmal etmeyecektir.
Kızarıklığa eğilimli ciltlere özel geliştirilen nemlendirici kremler, temizleme sıvıları, güneş kremleri, cilt ampulleri gibi tüm bakım ürünlerine dermoeczanem.com’dan ulaşabilir, uygun fiyatlar ve özel kampanyalarla satın alabilirsiniz.

Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 .... 14 15 16
Toplam 494 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 14 15 16
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.