Temiz Güzellik: Cilt Temizleme Ürünleri ile Etkili Bakım!

20 Haziran 2024

  Cildimizin güzelliğini temizlik adımı ile arttıralım! Bakım rutini düşkünleri olarak biliyoruz ki; cilde yapılan bakımın etkilerini en iyi şekilde görebilmemiz için temizlik adımına çok dikkat etmemiz gerekiyor. Temizlik adımı her zaman bakım rutinlerinin en önemli ve etkili adımı oluyor. Nedeni ise cildimizi daha ferah, güzel ve parlak göstermesi oluyor. Aynı zamanda bakım rutinlerinde kendinden sonra gelen ürünlerin etkilerini arttırmaya da yardımcı oluyor. Böylece cilt bakımını daha etkili bir hale getiriyor ve daha güzel hissetmemize neden oluyor. Ayrıca cildimizin en iyi halini gösteren arkadaşlarımız ve dış faktörleri, makyajı, kiri de cildimizden etkili bir şekilde temizliyor. Bu adımın kesinlikle bakım rutinlerinde atlanmaması ve etkili bir şekilde cildin temizlenmesi gerekiyor.

Cilt Nasıl Temizlenmeli?

  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi cilt bakımı sever dostlarım cilt temizliği oldukça önemli bir konu. Cildimizi etkili ve doğru bir şekilde temizlemek en önemli, etkili bir adım. Peki, cildimizi etkili bir şekilde temizlemek için nelere dikkat etmeli ve neler yapmalıyız? Etkili bir cilt temizliği için ilk adım her zaman cilt tipimize, ihtiyacımıza uygun temizleme ürününü seçmek ve içeriklerine dikkat etmek ile başlıyor. Cilt tipimize ve ihtiyacımıza uygun temizleme ürününün seçmenin ne gibi bir önemi olduğunu merak ediyorsunuz değil mi? Önemi şurada başlıyor: her cilt ve ihtiyacı kendine has oluyor. Cilt tipimizi bilmemiz ve ihtiyacına uygun olarak bir ürün seçmemiz de yaptığımız bakımın etkilerini ve değerini arttırıyor. Aynı zamanda da cilt tipimize ve ihtiyacımıza uygun olmayan bir temizleme ürünü kullanımı da istenmeyen görünüm değişimlerine neden olabiliyor. Temizlik adımında cilt tipimize ve ihtiyacımıza uygun temizleme ürününü seçtiğimize göre sıra geldi nasıl kullanılması gerekiyor bu ürünler sorusunu cevaplayabiliriz. Bu sorunun birden farklı cevabı olduğunu belirtmek ile başlayalım. Çünkü birçok farklı cilt temizleme ürünü formu bulunuyor. Cilt temizleme ürünleri; yüz temizleme köpüğü, yüz temizleme jeli, temizleme sütü, cilt temizleme toniği, peeling, maske, misel sular, yağ bazlı temizleyiciler, balm ve krem gibi ürünler bulunuyor. Bu ürünlerin nasıl kullanılması gerektiğinden bahsedelim:

 • Yüz Temizleme Köpüğü: İlk olarak ılık su ile cildinizi yıkayın. Daha sonra köpüğü avuç içinize yeterli miktarda sıkınız. (Genellikle iki pompa yeterli oluyor.). Cildinize nazik bir şekilde masaj yaparak, dairesel hareketler ile uygulayın. Son olarak ılık su ile cildinizden nazik bir şekilde temizleyin. Cilt temizleme köpükleri hassas formülasyona sahip oluyor. Böylece yağı, kiri ve makyajı nazik bir şekilde cildinizi kurutmadan temizliyor. Günlük cilt bakım rutinlerinizde sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Tüm cilt tiplerine ve ihtiyacına uygun içerikte cilt temizleme köpüğü bulunuyor. Yüz temizleme köpükleri ile cildinizi etkili bir şekilde temizleyebilir ve bakım yapabilirsiniz.
 • Yüz Temizleme Jeli: Yüz temizleme köpüğü gibi kullanılması gerekiyor. Yani ilk olarak cildinizi ılık su ile yıkıyorsunuz. Daha sonra yüz temizleme jelini nazik bir şekilde cildinize masaj yaparak, dairesel hareketler ile uyguluyorsunuz. Son olarak da ciltten ılık su yardımı ile temizlemeniz gerekiyor. Yüz temizleme jelleri günlük cilt bakım rutinlerinde sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Nazik formülasyonları ile cildinizden yağı, kiri ve makyajı etkili bir şekilde temizler. Tüm cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına uygun en iyi yüz temizleme jellerine Dermoeczanem.com'dan ulaşabilirsiniz.
 • Peeling: Peeling ürünleri kimyasal ve mekanik peelingler olarak ikiye ayrılırlar. Peelingler diğer cilt temizleme ürünlerine kıyasla haftada 1 ya da 2 kere kullanılması gerekiyor. Eğer cilt tipiniz kuru ya da hassas ise haftada en fazla 1 kere kullanabilirsiniz. Diğer ciltler ise haftada 2 kere kullanıma uygun oluyor. Peeling ürününüzü kullanmadan önce yüzünüzü temizlemeniz gerekiyor. Herhangi bir yüz temizleme ürünü ile cildinizdeki yağı, kiri ve makyajı temizleyiniz. Ardından peeling ürününü yüzünüze eşit miktarda sürünüz. Ürünün üzerinde belirtilen süre kadar cildinizde bekletiniz ve ılık su ile nazikçe cildinizden temizleyin.
 • Maske: Maskelerin birçok farklı çeşidi ve kullanım alanı vardır. Biz şimdilik cildinizi temizlemeye yardımcı olan maskelerin kullanım şeklinden bahsedelim. Cildinize eşit bir miktarda sürüyor ve 5 ila 10 dakika boyunca bekletiyoruz. Ardından cildinizden ılık su ile nazik bir şekilde masaj yaparak çıkarıyoruz.
 • Cilt Temizleme Sütü: Ciltten nazik bir şekilde kiri ve makyajı temizler. Süt formu ile cildinizi temizlerken aynı zamanda nemlendirir, besler ve yumuşatır. Bu nedenle kuru ciltler için etkili bakım ürünleri arasında bulunuyor. Tüm cilt tiplerine uygun içerikte cilt temizleme sütü bulunur. Kullanımı: ellerinize yeterli miktarda temizleme sütü alınız. Cildinize nazik bir şekilde dairesel hareketler ile uygulayınız. Ardından ılık su ile cildinizden nazik bir şekilde temizleyiniz. Günlük cilt bakım rutinlerinde sabah ve akşam kullanabilirsiniz.
 • Yağ Bazlı Temizleyiciler: Son zamanlarda cilt bakım rutinlerinin etkili ve popüler ürünleri. Cildinizden etkili bir şekilde güneş koruyucu, kir, yağ ve makyajı temizler. Suya dayanıklı makyaj ürünlerini ve güneş koruyucuları da etkili bir şekilde cildinizden temizler. Cildinizi temizlerken aynı zamanda nemlendirir, besler ve bakım yapar. Bu nedenle kuru ciltler için oldukça etkili yüz temizleme ürünleri arasında gelir. Yüz temizleme yağının kullanımı: kuru cilde nazik bir şekilde masaj yaparak, dairesel hareketler ile uygulanır. Daha sonra su ile ciltten nazik bir şekilde temizlenir. Çift aşamalı temizlik yapacaksanız ise yağ bazlı temizleyiciden sonra su bazlı bir temizleme ürünü ile cildinizi tekrar yıkamalısınız.
 • Yüz Temizleme Toniği: Tonikler, genellikle temizleme adımından sonra cildi etkili bir şekilde temizlemek ve genişlemiş gözeneklere karşı bakım yapmak için kullanılır. Cilt temizleme toniklerinin kullanımı: pamuğa yeterli miktarda toniği dökünüz. Ardından cildinize nazik bir şekilde pamuğu uygulayınız. Temizleme tonikleri aynı zamanda cildi ferahlatır. Tüm cilt tiplerine ve ihtiyacına uygun yüz temizleme ürünü bulunur. Günlük cilt bakım rutininde sabah ve akşam olmak üzere iki kere kullanabilirsiniz. Cildinizi etkili bir şekilde temizleyerek daha parlak, temiz ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Cilt Temizleme Sırası

 • 1. Miseller Su, Yüz Temizleme Sütü: : Her gün makyaj yapan biriyseniz ilk olarak cilt temizleme adımınız miseller sular ile başlaması gerekiyor. Ciltten kiri, makyajı, yağı ve dış faktörleri temizleyerek başlayın.
 • 2. Yağ Bazlı Temizleyici: : Suya dayanıklı güneş koruyucu ürün ya da suya dayanıklı makyaj ürünleri kullanıyorsanız günlük cilt temizleme rutinlerinde yağ bazlı temizleyici kullanmanız gerekiyor.
 • 3. Su Bazlı Temizleme Ürünleri: Yağ bazlı temizleyici ürünlerden sonra cildinizi mutlaka su bazlı bir temizleme ürünü ile temizlemelisiniz. Böylece cildinizde kalan yağı ve temizleme ürününü etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz.
 • 4. Peeling: Haftada 1 ya da 2 defa cilt temizleme rutinlerinde peeling ürünlerini kullanabilirsiniz. Böylece cildi etkili bir şekilde temizlerken aynı zamanda parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.
 • 5. Tonik: Günlük cilt temizleme rutinlerinin sonunda mutlaka tonik kullanılması gerekiyor. Tonikler ile cildinizi ve gözeneklerinizi etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ayrıca tonikler sayesinde genişlemiş gözenek görünümüne karşı bakım yapabilir, cildinizde daha güzel ve ferah bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Etkili Cilt Temizleme Ürünleri

La Roche Posay Effacler Jel:

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli. Aynı zamanda karma ve düzensiz ciltlerin kullanabileceği etkili temizleme jeli. La Roche Posay yüz temizleme jeli ile cildinizi etkili ve nazik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Cildinizden nazik bir şekilde yağı, kiri ve makyajı temizler. Ciltte temiz ve tazelik oluşmasına yardımcı olur. Alkol içermeyen formüllü bulunur. Ciltte pürüzsüz ve hoş bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapar.

Cerave Nemlendiren Temizleyici:

Kuru ve çok kuru ciltler için yüz temizleme jeli. Hem yüz hem de vücut için kullanabilirsiniz. İçeriğinde bulunan 3 Temel Seramid ve Hyaluronik Asit ile cildinizi etkili bir şekilde temizlerken aynı zamanda nemlendirir. Cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. Kuruluk karşıtı bakım yapar. Koku içermeyen formülü ile hassas ciltler de kullanabilir. Ciltte köpürmeden nazik bir şekilde temizler.

İdea Derma Glikolik Asit Yüz Yıkama Köpüğü:

%5 Glikolik Asit, Aloe Vera, Provitamin B5 ve Kafein içeren yüz temizleme köpüğü ile cildinizi nazik bir şekilde temizlerken aynı zamanda bakım yapabilirsiniz. Cildinizi nemlendirmeye, beslemeye ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Ciltten nazik bir şekilde kiri, yağı ve makyajı temizler. Cildi dış faktörlere karşı korur. İçeriğinde bulunan Kafein ile cildinize yaşlanma karşıtı bakım yapabilirsiniz. Ciltte daha sıkı ve parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Gözenekleri etkili bir şekilde temizlemeye ve genişlemiş gözenek görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

Bioderma Sensibio Cilt Temizleme Jeli:

Hassas ve kuru ciltler için yüz temizleme jeli. Ciltten nazik bir şekilde kiri, yağı ve makyajı temizler. Cildi nemlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Patentli D.A.F Teknolojisi ile cildi dışarıdan gelen faktörlere karşı korumaya yardımcı olur. Bioderma, patentli D.A.F Kompleksi sayesinde, cilt tipi fark etmeksizin cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. Yüz ve göz çevresinde kullanıma uygundur. Kullanım sonrasında ciltte temiz, parlak, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Cosmed Atopia Temizleme Yağı:

Kuru ve çok kuru ciltler için temizleme yağı. Bitkisel yağlardan elde edilen zengin formülü ile cildin gün boyu maruz kaldığı çevresel faktörleri nazik bir şekilde temizler. Cildi etkili bir şekilde temizlerken aynı zamanda nemlendirir ve besler. Ciltte pürüzsüz ve parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Alkolsüz formüllü.

Avene Cleanance Yüz Temizleme Jeli:

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli. Ciltten etkili bir şekilde yağı, kiri ve makyajı temizler. Ciltte sebum miktarını dengelemeye yardımcı olur. Ciltte pürüzsüz ve mat bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Göz çevresinde kullanıma uygun değil. Sabun içermez. İçeriğinde bulunan Avene Termal su ile cildi ferahlatır.

Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici:

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun, göz yakmayan formüle sahip yağ bazlı temizleyici. Ciltten etkili bir şekilde kiri, yağı, makyajı ve dış faktörleri temizlemeye yardımcı olur. Cildi nemlendirir ve besler.

Bepanthol Derma Arındırıcı ve Canlandırıcı Yüz Temizleme Jeli:

Kuru ciltler için yüz temizleme jeli, sabun içermeyen formülü ile cildi nazik bir şekilde temizler. Cildin doğal nem dengesini korumaya yardımcı olurken aynı zamanda yağı, kiri ve makyajı nazik bir şekilde temizler. Hassas ciltler de kullanabilir. İçeriğinde bulunan Provitamin B5 ve Niacinamide ile cildinizi etkili bir şekilde nemlendirir, pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Doğal Cilt Temizleme Ürünleri

From Natura Çay Ağacı ve Salisilik Asit Yıkama Köpüğü:

Yağlı, karma ve düzensiz ciltlerin kullanımına uygun. Cildi etkili ve nazik bir şekilde temizleyen yüz yıkama köpüğü. İçeriğinde bulunan Çay Ağacı ve Salisilik Asit ile genişlemiş gözenek görünümüne karşı etkili bir şekilde bakım yapar. Ciltten kiri, yağı ve makyajı nazik bir şekilde temizler. Sebum miktarını dengelemeye ve fazla sebumu temizlemeye yardımcı olur. Ciltte parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan Kafein ile cildinize yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur. Lavanta Suyu ve Aloe Vera ise cildinizi nemlendirirken aynı zamanda ferahlatmaya yardımcı olur.

From Natura Premium Gül Suyu:

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun premium gül suyu ile cildinize doğadan gelen etkili temizleme. Tonik olarak kullanıldığında gül suyu cildinizi etkili bir şekilde temizler. Gül suyu, ciltte bulunan makyajı, kiri ve yağı nazik bir şekilde temizler. Genişlemiş gözenek görünümüne karşı bakım yaparken, ciltte parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Doğal içerikli gül suyu ile cildinize yaşlanma karşıtı bakım yapabilirsiniz. Gül yağından ayrıştırılmadan elde edilen gül suyunun içeriğinde bulunan E vitamini, cildinizi nemlendirir ve kuruluk karşıtı bakım yapar.

From Natura Gül Aloe Temizleme Jeli:

Normal ve kuru ciltler için yüz temizleme jeli. Ciltten nazik bir şekilde kiri, yağı ve makyajı temizler. İçeriğinde bulunan Gül suyu ve Aloe Vera ile cildi ferahlatmaya yardımcı olur. Ciltte parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan Gül Suyu ve Aloe Vera sayesinde antioksidanlar açısından zengin yapısı bulunur. Böylece ciltte erken yaşlanma belirtilerine karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Cilt tonunu eşitlemeye ve leke görünümüne karşı bakım yapar.

Celenes By Sweden Thermal Yüz Yıkama Jeli:

Yağlı ve karma ciltlerin kullanımına uygun yüz temizleme jeli. Ciltten nazik bir şekilde kiri, yağı ve makyajı temizler. Termal su içeriği ile cildinizi ferahlatır ve besler. Papatya ve Kamelya Çiçeği Özleri ile cildinizi ferahlatır ve nemlendirir. Salatalık Özleri ile kırışıklık karşıtı bakım yapar. Temiz içerik felsefesi ile üretilen doğal cilt bakım ürünü olan Thermal Yüz Yıkama jeli parfüm ve alkol içermez.

Dermo Eczanem

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.