Seramid nedir? Seramid İçeren En Popüler Ürünler

18 Ocak 2023

  Son dönemin parlayan yıldızı: Seramid, cilt için çok faydalı olan içeriklerden biridir. Seramidler cildi bir koruma kalkanı gibi dışardan gelebilecek etkilere karşı korur. Cildimiz için önemli bir yere sahiptir. Aslında Seramidler cildin kendisinde de var olan bir moleküldür fakat yaş aldıkça ciltte oluşan Seramid üretimi azalır. Ciltte bulunan Seramid vücut tarafından üretilir. Yaş almanın yanında Seramidler, dışardan gelen faktörlerden dolayı da azalabilir; soğuk ve kuru hava, sıcak su, sert yapıda sabun kullanımı gibi. Bu sebeplerin yanında cilt bakımında yanlış ürün kullanımı ve pH seviyesine uygun olmayan ürünler kullanılması da Seramid dengesini etkiler. Seramidler azaldığında cildimiz kurumaya başlar ve nemlendirme ihtiyacı doğar. Cilt daha savunmasız hale gelir ve dış etkenlerden daha çabuk etkilenir. Ciltte çatlak görünümü ortaya çıkar.

Seramidin Cilde Faydaları

  Seramidler cildi güçlendirmeyi hedefler. Cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Ayrıca nem kaybetmesini önlediği için aynı zamanda nem dengesini de sağlamış olur. Cilt sağlıklı ve güçlü hale gelir. Yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Cildi yumuşatır ve pürüzsüzleştirir. Cildi elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur. Çatlak görünümünün önüne geçmeyi hedefler.

Seramid İçeren Ürünleri Kimler Kullanmalı?

  Seramid içeren ürünleri, cildi neme ihtiyacı olan herkes kullanabilir, cilt yapısını güçlendirmek isteyen kişiler kullanabilir. Genellikle kuru ve çok kuru cilt yapısına sahip olan kişiler tarafından tercih edilir. Yaşlanma karşıtı ürünlerin içeriğinde de bulunduğu için anti age etki isteyen kişilerde Seramid içeren ürünler kullanabilir.

Seramid İçeren En Popüler Ürünler

  The NewLab. Leke Karşıtı Spf50+ Güneş Kremi, yeni leke görünümünü en aza indirir. Spf 50+ ile güneşin güçlü ve şiddetli ışınlarına karşı koruma oluşturur. Niacinamide, Seramid ve Hyalüronik asit ile güneşin neden olabileceği hassasiyeti en aza indirir. Cildi besler ve nemlendirir. %100 vegan ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

  CeraVe Nemlendirici Krem, cildi nemlendirir, cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır ve anında emilen hafif yapısı ile kadifemsi bir his oluşturur. Normal, kuru ve çok kuru ciltler için uygun yağlı his bırakmayan yüz ve vücut nemlendiricisidir. Cildin sağlıklı bir cilt görünümü sağlar. Çok fazlı yapıya sahip Kontrollü Salınım Teknolojisi, aktif bileşenlerin uzun süre cilt üzerinde kalmasını sağlar, böylece nemlendirme etkisi gün boyu devam eder. Seramid ve Hyalüronik asit içeren bu nemlendirici cilt için oldukça zengin bir yapıya sahiptir.

  Dermalogica Hyaluronic Ceramide Mist, cildi uzun süre nemlendiren Hyalüronik asit ve Seramid içeren bu sprey, nemsizlikten oluşan ince çizgilerin görünümünü yumuşatmaya ve cildin nemini arttırmaya yardımcı olur. Cildi besleyici, nem bakımından zengin bu tonik, cildin uzun süreli nemli kalmasını sağlamaya yardımcı olan dört farklı türde Hyalüronik asit içerir. Daha esnek bir cilt için nemi cilde hapseder. Antioksidan bakımından zengin polifenoller ve flavonoidler içeren aromatik Gül Suyu, cildin daha canlı görünmesine yardımcı olur. Besleyici formül ciltte pürüzsüz ve yumuşak bir his bırakır.

  La Roche Posay Toleriane Sensitive Prebiyotik Nemlendirici Krem, koruyucu Aktifler Gliserin içerikli formülü nemlendirme sağlar. Seramid içerikli formülü cildi korumaya yardımcı olur. B3 Vitamini içerikli formülü cildi yoğun bir şekilde tazelemeye yardımcı olur. Alkol ve parfüm içermez.

Dermo Eczanem

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.