Maskeler

Maskeler

Yüz maskeleri, cildi besleyen, dış faktörlerin etkisinden arındıran, temizleyen, canlı bir görünüme ulaştıran, ipeksi bir yumuşaklık kazandıran cilt bakım ürünleridir. Maskeler, diğer bakım ürünlerine göre daha yoğun konsantrelere sahiptir ve ciltlerine daha kısa sürede daha özel bir bakım yapmak isteyen kullanıcılar tarafından yoğun olarak kullanılır.
Her cildin ihtiyacı farklıdır, maskeler çok farklı çeşitlere sahiptir ve genellikle cilt ihtiyaçlarını gidermek için kullanılır. Yani;
Yağlı ciltler; akneye eğilim, gözenek genişlemesi, aşırı parlamaya karşı,
Kuru ciltler; aşırı kuruluğa karşı,
Karma ciltler; T bölgesindeki parlamaya ve siyah nokta sorununa karşı,
Normal ciltler; sürekli görülen genel cilt sorunlarına karşı,
Hassas ciltler; kızarıklığa eğilim sorununa karşı bakım için cilt maskesini kullanılır.

Cilt tipinin genel ihtiyaçları dışında;
• Yaşlanma etkisini yavaşlatıcı,
• Aydınlatıcı,
• Leke oluşumunu azaltıcı
• Ton dengesizliğini giderici maskelerde, kadınların cilt ihtiyaçlarına göre hazırlanır ve kullanımına sunulur.

Yüz maskeleri nasıl kullanılır?
Maskeler, diğer cilt bakım ürünlerine göre daha yüksek performansa sahip olduklarından ve daha çabuk sonuca ulaştırdığından özellikle kadınlar tarafından çok kullanılır.
Bu cilt bakım ürünlerinin, haftalık maksimum iki kez kullanılması önerilir. Maskeler, fazla yüksek performansa sahip olduklarından dolayı çok kullanıldığında cilt hassasiyetini artırabilir ve cildin kendi dengesini bozabilir. Haftalık bakımınıza eklediğiniz cilt maskelerini önerilen sıklıkta kullanmayı ihmal etmeyin.
Maskeler, temiz bir cilde uygulanmalıdır ve devamında mutlaka nemlendirici krem kullanılmalıdır. Yani cildinizin ihtiyacına uygun geliştirilen maskeleri, iyice temizlenmiş cilde uygulamalısınız. Böylelikle hem ürünün performansı aratacak hem de sorununuz daha kolay sonuca ulaşacaktır. Cildinize maske uyguladıktan sonra ise cildinizi yatıştırmak için mutlaka serum ya da nemlendirici krem kullanmalısınız.

Maskeleri diğer bakım ürünlerinden ayıran özellikler nelerdir?
Maskeleri diğer bakım ürünlerinden ayıran birçok özellik bulunur. Bunlar;
Diğer bakım ürünlerine göre maskeler, daha yüksek performansa sahiptir
Maskeler diğer bakım ürünlerine göre daha yoğun ve üst düzey performansa sahip olduklarından dolayı cilt sorunlarını çözme konusunda oldukça başarılıdır.
Diğer bakım ürünlerine göre, daha farklı yetilere sahiptir
Maskeler çok ayrı cilt sorunlarını çözmeye odaklı ürünlerdir. Yani cildi temizlemek, yatıştırmak, parlaklık kazandırmak, ton dengesizliğini gidermek, rahatlatmak gibi farklı yetilerle donatılmıştır.
Diğer bakım ürünlerine geniş ürün gamına sahiptir
Dermokozmetik markaları tarafından farklı cilt sorunlarına özel geliştirilen maskeler çok geniş ürün gamına sahiptir.

Yağlı ciltlere özel maskeler
Yağlı cilt tipinin kendine özgü birçok sorunu vardır. Özellikle;
• Sivilceye eğilim,
• Gözenek genişlemesi,
• T bölgesinde görülen yapay parlaklık,
• Cildin sürekli yağlı ve kirli bir görünümde olması,
• Gözeneklerin tıkanması ve siyah noktalar yağlı cilt tipinde sık görülen sorunlardır.

Maskelerin, özellikle yağlı cilt tipinde kullanımının amacı; cildi derinlemesine temizlemek, sebum salgısını dengelemek, tıkanmış gözenekleri arındırmak ve sorunlarını gidermektir.
Sivilceye eğilim, aşırı üretilen sebum yağının gözenekleri tıkaması sonucu oluşur. Sitemizde yer alan ve sivilceye eğilim için özel geliştirilen Avene Cleanance Mask sahip olduğu ulaşılabilir fiyatlarla kullanıcılarını bekliyor.

Avene Cleanance Mask
İlk amacı cildi derinlemesine temizlik olan Avene Cleanance Mask, sebumu dengeleyerek cilt yüzeyine fazla yağ salgılamasının önüne geçmeye çalışır. Maskede yer alan matlaştırıcı bileşenler, T bölgesindeki yapay parlamanın engellemeye yardımcı olur. Cildinizde Avene termal suyunun ferahlığını hissetmek isterseniz, Avene Cleanance Maskı, sitemizden hemen sipariş verebilirsiniz.

Babe Stop-Akn Sebum-Regulating Mask
Yağlı ciltlere özel geliştirilen Babe Stop-Akn Sebum-Regulating Mask, sebumu dengelemeye çalışır. Cildi nitelikli bir şekilde temizleyen formülü ile Babe Stop-Akn Sebum-Regulating Mask dermoeczanem.com’da…
Gözenek genişlemesi kadınlarda çok görülen cilt sorunlarından biridir. Maskeler genişleme problemine karşı oldukça yetkin formüllere sahip olduklarından dolayı bakım için çok kullanılırlar.
Gözenek sıkılaştırıcı maskelere Uriage Hyseac Purifying Mask örnek verilebilir.

Uriage Hyseac Purifying Mask
Yeşil kille zenginleştirilmiş dokusu, gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur. Ayrıca yüzeyde bulunan aşırı yağlanmaya karşı da bakım yapar formülü ile geniş bir kullanım alanına sahiptir. İçeriğindeki termal suyun etkisiyle cildi ferahlatmayı da amaçlayan Uriage Hyseac Purifying Maskı, dermoeczanem.com’dan sitemizden hemen sipariş verebilirsiniz.
Yağlı cilt tipinde aşırı yağlanma problemine karşı geliştirilen maskelerden biri olan BioNike Defence Mask Insant Pure, sahip olduğu matlaştırıcı bileşenler sayesinde cildi matlaştırır ve doğal bir görünüme ulaştırır.

BioNike Defence Mask Insant Pure
Karma ve yağlı cilt tipi için özel geliştirilen yapısıyla, cilt yüzeyindeki yağı temizler. Kremsi dokusuyla oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.

Sans Soucis Yağlı Ciltler İçin Maske
Yağlı ciltlerin çok yaşadığı diğer sorunlardan biri olan cilt üzerindeki parlamayı gidermede oldukça etkilidir. Kolay bir şekilde cildinize uygulayarak cildinizi yağlı görünümden de uzaklaştırabilirsiniz.

Procsin EGG Detoks Yüz Maskesi
Yağlı bir cilde sahipseniz, gözenekleriniz belli sıklıkta tıkanıyorsa Procsin EGG Detoks Yüz Maskesini, cildinize uygulayabilirsiniz. Procsin EGG Detoks Yüz Maskesi, akne oluşumuna karşı bakım yaparken, cildi ferahlatmaya ve arındırmaya yardımcı olur.

Kuru ciltlere özel maskeler
Her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır, ancak kuru ciltlerin nem isteği her zaman daha fazladır. Sitemizde her cilt tipinin sorununu çözmeye yardımcı ürünler bulunmaktadır. Kuru bir cilde sahipseniz ve haftalık bakım rutininize nem maskelerini eklemek isterseniz; Cosmed Day To Day Vanilyalı Nem Maskesi, kullanabilirsiniz.

Cosmed Day To Day Vanilyalı Nem Maskesi
Cildinizin sahip olduğu nemi korumak ve nem ihtiyacını takviye etmek için Cosmed Day To Day Vanilyalı Nem Maskesini kullanabilirsiniz.

Dermalogica Skin Hydrating Masque
Dermokozmetik piyasasının önemli markası Dermalogica, Skin Hydrating Masque ile cildin nem ihtiyacına yönelik kompleks bir bakım imkanı sunuyor. Ayrıca ciltte oluşabilecek ince kırışıklıkların da önüne geçmeye çalışır. İnce bir tabaka halinde uygulayıp, 10 dakika sonra bol suda durulayabilir ve derinlemesine nemlenmiş bir cilde kavuşabilirsiniz.

Hassas ciltlere özel maskeler
Hassas cilt tipinde kızarıklığa eğilim sorunu çok görülür. Bu cilt tipinin parfüm içermeyen ürünleri kullanması, ciltlerine bakım yaparken son derece nazik davranması önerilir. Ayrıca hassas cilt tipinin çok yaşadığı kızarıklığa eğilim sorununu azaltıcı maskeler bu cilt tipine sahip yetişkinler tarafından kullanılır.

Bioderma Sensibio Mask
Hassas bir cilde sahipseniz cildinizin kızarıklığa eğilimli olduğunu fark etmişsinizdir. Bu aşamadan sonra kullanacağınız tüm ürünler kızarıklığa eğilim sorununa bakım yapabilmelidir. Bioderma Sensibio Mask, cilt yüzeyindeki oluşan kızarıklığa eğilim sorununa karşı bakımda oldukça etkili içeriğe sahiptir. Bioderma Sensibio Maska sitemizden hemen ulaşabilirsiniz.

Yaşlanma etkisini yavaşlatıcı maskeler
Cilt tiplerine özel olması dışında, diğer bağımsız cilt sorunlarına karşı geliştirilen cilt maskeleri çok tercih edilir.
Bu sorunlardan biri kuşkusuz, yüzde ve vücutta görülen yaşlanama etkisidir. Daha çok kırışıklık oluşumu, sıkılık azalması, elastikiyet kaybı, ışıltı azalması gibi yaşlanma etkilerine karşı geliştirilen birçok maske bulunmaktadır.

Neutrogena Ageless Boost Kırışıklık Karşıtı Hidrojel Gençlik Maskesi
Yaşlanma etkisi görülmeye başlanan bir cilde sahipseniz Neutrogena Ageless Boost Kırışıklık Karşıtı Hidrojel Gençlik Maskesi rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Hiyalüronik Asit içeren formülüyle cildi derin bir şekilde nemlendirir.

Aydınlatıcı cilt maskesi
Kuru bir cilde sahip olmak, yaşlanma etkisi, hatalı ürün kullanımı cildin ışıltısını azaltabilir. Aydınlatıcı maskeler, cilde doğal ışıltı kazandırmayı amaçlar.

The Organic Pharmacy Collagen Boost Mask
The Organic Pharmacy Collagen Boost Mask, cilde aydınlatmaya yardımcı formülü ile dikkat çeker. Cildinize doğal bir ışıltı kazandırmak isterseniz The Organic Pharmacy Collagen Boost Mask bir tık uzağınızda….
Tüm maskelere dermoeczanem.com’dan ulaşabilir, uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Maskeler

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 .... 18 19 20
Saf Resveratrol ve Probiyotik Türev İçeriği ile Cildinin Gece Boyunca Oksijen Almasını Sağlayan Detoks Etkili Gece Bakım Kremi
(0)
Vichy Slow Age Night Yaşlanma Karşıtı Gece Bakım Kremi ve Maske 50 ml
229,90 TL
195,41 TL
Vichy Mineralli Termal Suyu, Hyalüronik Asit ve Maya Özü içeren yüz maskesi cildin esnekliğini ve nemini korumaya yardımcı maske.
(0)
Vichy Liftactiv Hyalu Mask Hyalüronik Asit İçeren Cilt Bakım Maskesi 50 ml
395,00 TL
335,75 TL
Hydragenist Creme (Kuru ve çok kuru ciltler için) 50ml + Hydragenist Mask 75ml
(0)
Lierac Christmas Hydragenist Creme Set - Çantalı
493,00 TL
295,80 TL
Babe Stop-Akn Sebum-Regulating Mask 50ml Babe Stop-Akn Mattifying Moisturiser 50ml Babe Stop-Akn Yüz Temizleme Jeli 200 ml
(0)
Babe Gözenek Problemine Karşı SET
367,50 TL
294,00 TL
Yağlı ve sivilceye eğilimli ciltler
(0)
Avene Cleanance Arındırıcı Maske 50 ml
109,90 TL
87,92 TL
Koyu Leke Görünümü eşitleyici Maske
(0)
Nuxe Expert Anti Taches Masque Anti-Dark Spot Perfecting Mask 6x21ml
180,00 TL
144,00 TL
Toplam 540 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 18 19 20
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.