Anti Aging Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

06 Şubat 2023

  Anti aging, kelimesini Türkçeye çevirdiğimizde yaşlanma karşıtı olarak karşımıza çıkar. Yaşlanma karşıtı dediğimiz konu ise yaşlanmayı yavaşlatmak veya daha genç bir görünüm elde etmektir. Yaş almaya başladıkça vücudumuzda bazı değişiklikler olmaya başlar. Yaş almamız ne kadar normalse cildimizde oluşan değişikliklerde o kadar normaldir. Özellikle yüzümüzde hatta yüzümüzde de göz çevremizde bazı ince çizgi veya kırışıklık görünümleri ortaya çıkmaya başlar.

  Cilt ilk başta sıkılığını ve dolgunluğunu kaybeder, bu durum 20’li yaşlarda ortaya çıkmaya meyillidir. Bu sebeple yaşlanma karşıtı bakım yapmak için 50’li yaşları beklemeye gerek yoktur. Erken yaşta önlem almaya başlayarak da anti age bakım yapılabilir. Böylelikle yaşlanma belirtilerini ortaya çıkması gecikir.

  Yaşlanma karşıtı dediğimiz bakım, cildin iyi bir şekilde nemlenmesi sağlamak, vücutta yaş almanın verdiği durumla azalan asitleri ve vitaminleri takviye ederek cildi canlandırmak. Bunun için en önemli nokta anti aging bakım ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken cilde fayda sağlayabilecek iyi bir bakım rutini oluşturmaktır.

Cilt Lekeleri İçin Serum

Anti Aging Güneş Koruyucuların Önemi

  Güneşin faydaları olduğu kadar cildimize zararı da bulunur. Güneşten gelen UV ışınları bunların başında gelir ve birçok cilt sorununa sebep olabilir. Bu sorunlardan biri de; erken yaşlanma.

  Erken yaşlanmanın önüne geçmek için düzenli olarak her gün yaz kış fark etmeden güneş koruyucu kullanmamız gerekir. Bu sayede uzun yıllar boyu daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm elde ederiz.

  Lierac Sunissime Yaşlanma Karşıtı BB Güneş Koruyucu, yağlı veya yapışkan bir bitiş olmadan parlaklık verir. İnce çizgiler yumuşatmaya yardımcı olur. Cilt sıkı bir görünüme kavuşur. Global Protect Energy teknolojisi sayesinde, bu koruyucu renkli sıvı, ultra geniş spektrumlu güneş koruması (UVA, UVB, görünür ışık, kızılötesi) sunar. Hyalüronik asit, bazen güneş tarafından kuruyan cildi nemlendirir ve dolgunlaştırırken, bronzlaşma aktive edici, parlak ve homojen bir bronzluk sağlamaya yardımcı olur. Vichy Capital Soleil UV Yaşlanma Karşıtı Güneş Kremi SPF 50, hava kirliliği karşıtı bakım sağlar. Yüz ve göz çevresinde kullanıma uygundur. Vichy volkanik suyu içerir. Vichy volkanik suyu, Probiyotik türevi peptitler ve Niasinamid ile zenginleştirilmiştir. Cildi UV kaynaklı oluşan yaşlanma belirtilerine karşı korur. Hafif, görünmez, yağlı his bırakmayan bir yapıya sahiptir. Tere karşı dayanıklıdır.

Anti Aging Bakım Ürünlerinin İçeriğin Önemi

  Yaşlanma karşıtı bakım yaparken dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta içeriktir. Çünkü içerik ne kadar zengin olursa ciltte o kadar gençleşir. Bu içeriklerden biri; Hyalüronik asit.

  Hyalüronik asit nem tutma özelliğiyle bilinir. Genellikle cilt yaş aldıkça nemini kaybeder ve solgunlaşır. Aslında vücudumuzda Hyalüronik asit bulunur fakat belli bir yaştan sonra yavaş yavaş azalmaya başlar. Bu sebeple daha sağlıklı ve genç cilt için Hyalüronik asit ile desteklemek gerekir. Hyalüronik asit cildin elastikiyetini arttırır böylece daha sıkı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

  Hyalüronik asit birçok farklı formda bulunur; serum, krem, mist ve buna benzer. Cilt yapınıza en uygun formda Hyalüronik asit içerikli ürünü seçerseniz cildinize maksimum derece katkı sağlar. Dermalogica Hyaluronic Ceramide Mist, nemsizlikten oluşan ince çizgilerin görünümünü Hyalüronik asit ve Seramid sayesinde yumuşatmaya ve cildin nemini arttırmaya yardımcı olur. Cildi besleyici, nem bakımından zengin bu tonik, cildin uzun süreli nemli kalmasını sağlamaya yardımcı olan dört farklı türde Hyalüronik asit içerir. Daha esnek bir cilt için nemi cilde hapseder. Antioksidan bakımından zengin aromatik Gül Suyu, cildim daha canlı görünmesine yardımcı olur. Besleyici formül ciltte pürüzsüz ve yumuşak bir his bırakır.

  Retinol, neredeyse her yaşlanma karşıtı ürünün içerisinde bulunan bir içeriktir. A vitaminin bir türevi olan Retinol, cildin aydınlanmasını sağlar. Leke görünümüne karşı savaşır. Yaşanmanın ilk belirtilerinden olan kırışıklık ve ince çizgi görünümünün azalmasına yardımcı olur. Anti age özelliği yüksek olan içeriklerinden biridir. The Purest Solutions %1 Retinol + Ceramide Rejuvenating Retinol Serum, yaşlanma belirtilerine karşı cildin korunmasına yardımcı olur. Cildin daha canlı, pürüzsüz ve genç görünüm kazanmasını hedefler. Ciltte kırışıklık oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Nem desteği sağlar. Vegan ve hayvan dostudur.

  C vitamini herkesin bildiği üzere antioksidan etkisi bulunur. Bu sayede canlandırıcı ve aydınlatıcı bir etkiye sahiptir. Ayraca koyu leke görünümünü açmaya yardımcı olur, cildin ışıl ışıl olmasını destekler. Babe Vitamin C Konsantre Bakım Ampul, cildi güçlendirmeyi ve aydınlatmayı hedefler aynı zamanda cildi sıkılaştırır. La Roche Posay Saf C Vitamini Işıltı Veren Antioksidan Serum, hassas cilde bakım sağlarken aynı zamanda cildin parlaklığını ortaya çıkarır. Leke görünümüne karşı savaşır.

The Purest Solutions %1 Retinol + Ceramide Rejuvenating Retinol Serum

The Purest Solutions %1 Retinol + Ceramide Rejuvenating Retinol Serum

Nem desteği sunar.

La Roche Posay Saf C Vitamini Işıltı Veren Antioksidan Serum

La Roche Posay Saf C Vitamini Işıltı Veren Antioksidan Serum

Kırışıklık oluşumunun engellemesine yardımcı.

Dermo Eczanem

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.