Uçucu Yağlar

Sıralama seçin
Katalog Görünümü Liste Görünümü
1 2 3 4 ... 7 ... 12
Kategorinin Çok Satanları
Kategorinin Tüm Ürünleri
Toplam 354 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 12

Uçucu Yağlar

Bitkiler ve bitkilerin yaprak, çiçek, meyve, kök, kabuk gibi kısımlarından çeşitli metotlarından elde edilen yağlara uçucu yağ denir. Uçucu yağlar diğer yağlardan farklı olarak açıkta bırakıldığında oda sıcaklığı ile çok hızlı buharlaşabilirler. Uçucu yağlar sıvı halde bulunup çok yoğun ve kendine has koku özelliği bulunan yağlardır.

Neden Uçucu Yağ Kullanmalıyız?

Uçucu yağlar aromaterapide kullanılan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Kokuların ruh halimiz ve duygularımıza olan etkilerini olumlu şekilde kontrol etmek için insanlar binlerce yıldır aromaterapiye başvurdu. Uçucu yağlar da çok hızlı bir şekilde buharlaşmaları ve belirgin bir şekilde koku yaymaları sayesinde aromaterapide sıkça kullanılır. Zamanla birçok özel bitkiden elde edilen yağlar, hoş kokuları sayesinde insanlara rahatlama, huzur ve ferahlık gibi hisler vermek için kullanılmıştır.

Uçucu Yağ Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Uçucu yağlar genellikle çok konstre oldukları için cilt ile direk temas ettirilmemeli ve seyreltilmeden kullanılmamalıdır. Bilindiği üzere yağlar su ile çözünmediğinden dolayı kullanacağımız uçucu yağı bazı sabit yağlarla belli oranlarda seyreltik hale getirerek kullanılabiliriz. Uçucu yağlar güneş ışığından etkilendiği için koyu renk şişe de olmasına dikkat edilmelidir aksi takdirde koyu renk şişede değil ise karanlık ortamda saklamaya özen gösterilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.