Sonbaharda Aşırı Kuruyan Cilde Dikkat!

07 Ekim 2019

Sonbaharda Aşırı Kuruyan Cilde Dikkat!

Yaz sonu, sonbahar başlangıcı. Tam olarak cilt sorunlarının ayyuka çıktığı dönemdir. Yazın negatif etkileri cilt üzerinde görülmeye başlarken, mevsim geçişiyle birlikte cilt yeniliğe ve değişime alışmaya çalışır. Tam olarak bu dönemde cildin ve saçın üzerinden bu negatifliğin giderilmesi ve doğal yapısının korunabilmesi için bakım yapmak gerekir. Özellikle sonbaharda aşırı kuruyan cilde karşı kompleks bir bakım yapmak şarttır. Peki, nasıl?

Sonbahara Özel Cilt Bakımı

Sonbaharda görülen kurulup problemine karşı cildinize nem bakımı yapmalısınız. Nasıl mı?

Nemlendirici tonikleri keşfedin

Cildi nemlendirmeye yardımcı tonikler, geçiş dönemini desteklemede oldukça başarılıdır. Cilt temizliğinde nemlendirici içerikli tonikleri kullanarak mevsim geçişine karşı önleminizi alabilirsiniz.

Vücut bakımında yoğun nemlendirici kremler

Bu dönemde vücutta oluşan sertleşme, aşırı kuruluk gibi problemlere karşı mutlaka nemlendirici kremlerle bakım yapmanız gerekir. Bu bakımı yapabilmek için yoğun nemlendirici kremlerden yardım alabilirsiniz.

Sonbaharın vazgeçilmezi el peelingleri

Eller mevsim geçişlerinden en çok etkilenen organlardan biridir. Sonbaharda el peelingleri ile cildinizdeki olumsuzluğu giderebilir ve ellerinizi nemlendirebilirsiniz. Peelingden sonra el kremleri ile ellerinizi iyice ovmayı unutmayın.

Dudak çatlaklarına karşı lip-balmlar

Sonbaharda dudaklar çatlar, sertleşir ve aşırı kuru bir görünüme ulaşabilir. Dudak çatlaklarına karşı geliştirilen lip balmlar ile dudaklarınızın nemini takviye edebilirsiniz. Sitemizde yer alan dudak bakımı kategorisinde yer alan ürünlerle sonbaharda dudaklarınızı dış faktörlerin etkisinden koruyabilirsiniz. 

Sonbahara Kuru Cilt Bakımı

Nem bakımı dışında sonbaharda kişisel bakımı leke, akneye eğilim gösteren cilt bakımı ve saç dökülmesi üzerine odaklanabilir. Leke; yaz boyu UV ışınlarından kaynaklı bu dönemde en sık bakımı yapılan sorunlardan biridir. Leke bakımı ilkbahara kadar sürebilir. Cildinizde hassasiyet oluşturmamak adına bu dönemde bakımınıza eklemek istediğiniz ürünlerin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Bioderma Pigmentbio Serisi kompleks ve kaliteli bir cilt bakımı için son derece uygundur.

Akneye eğilim gösteren ciltlerin bu dönemde aşırı yağ salgılaması ve akne eğilim gösterme sorununun artması olağandır. Çünkü yağ ve nem aynı şey değildir. Bir cilt yağlı olduğu kadar nemsiz kalabilir. Bu nemsizlik sonucu cilt fazla yağ üretmeye başlar ve akneye eğilim sorununda artış görülebilir. Sonbahar döneminde bu sorunla karşılaşmamak için, La Roche Posay Effaclar serisine göz atabilirsiniz.

Mevsim değişikliğine bağlı saç dökülmesine sık rastlanır. Bu dönemde görülen dökülmeye karşı bakım için saç dökülmesi karşıtı şampuan kullanılmalı, dengeli ve sağlıklı beslenilmelidir. Haftalık bakımda mutlaka saç dökülmesine karşı geliştirilen ürünlerle bakımınızı desteklemelisiniz. Sitemizde yer alan Ducray ve Hair 360 sonbaharda saç dökülmesi karşıtı bakım için son derece uygundur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.