Sonbaharda Aşırı Kuruyan Cilde Dikkat!

07 Ekim 2019

Yaz sonu, sonbahar başlangıcı. Tam olarak birçok cilt ihtiyacının ayyuka çıktığı dönemdir. Yazın negatif etkileri cilt üzerinde görülmeye başlarken, mevsim geçişiyle birlikte cilt yeni mevsime ve değişime alışmaya çalışır. Tam olarak bu dönemde cildin ve saçın üzerinden bu negatifliğin giderilmesi ve doğal yapısının korunabilmesi için bakım yapmak gerekir. Özellikle sonbaharda aşırı kuruyan cilde karşı kompleks bir bakım yapmak şarttır. Peki, nasıl?

Sonbahara Özel Cilt Bakımı

Sonbaharda görülen kurulup problemine karşı cildinize nem bakımı yapmalısınız. Nasıl mı?

Nemlendirici tonikleri keşfedin

Cildi nemlendirmeye yardımcı tonikler, geçiş dönemini cildi nemlendirmek için oldukça başarılıdır. Cilt temizliğinde nemlendirici içerikli tonikleri kullanarak mevsim geçişine karşı bakımınızı yapabilirsiniz.

Vücut bakımında yoğun nemlendirici kremler

Bu dönemde vücutta oluşan aşırı kuruluğa karşı mutlaka nemlendirici kremlerle bakım yapmanız gerekir. Bu bakımı yapabilmek için yoğun nemlendirici kremlerden yardım alabilirsiniz.

Sonbaharın vazgeçilmezi el peelingleri

Eller mevsim geçişlerinden en çok etkilenen organlardan biridir. Sonbaharda el peelingleri ile cildinizdeki olumsuzluğu giderebilir ve ellerinizi nemlendirebilirsiniz. Peelingden sonra el kremleri ile ellerinizi iyice ovmayı unutmayın.

Dudak kuruluğuna karşı lip-balmlar

Sonbaharda dudaklar kurur ve istenmeyen bir görünüme ulaşabilir. Dudak kurumalarına karşı geliştirilen lip balmlar ile dudaklarınızı etkili bir şekilde nemlendirebilirsiniz. Sitemizde yer alan dudak bakımı kategorisinde yer alan ürünlerle sonbaharda dudaklarınızı dış faktörlerin etkisinden koruyabilirsiniz. 

Sonbahara Kuru Cilt Bakımı

Nem bakımı dışında sonbaharda kişisel bakım düzensiz cilt görünümü, leke görünümü bakımı ve saç dökülmesi üzerine odaklanabilir. Leke görünümü; yaz boyu UV ışınlarından kaynaklı bu dönemde sıklıkla görülebilen bir durumdur. Leke görünümüne ilkbahara kadar sürebilir. Cildinize bu dönemde bakımınıza eklemek istediğiniz ürünlerin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Bioderma Pigmentbio Serisi kompleks ve kaliteli bir cilt bakımı için son derece uygundur.

Karma ve yağlı ciltler için bu dönemde aşırı yağlanma ve düzensiz cilt görünümünün artması olağandır. Çünkü yağ ve nem aynı şey değildir. Bir cilt yağlı olduğu kadar nemsiz kalabilir. Bu nemsizlik sonucu cilt fazla yağ üretmeye başlar ve düzensiz cilt görünümünde artış görülebilir. Sonbahar döneminde bu sorunla karşılaşmamak için, La Roche Posay Effaclar serisine göz atabilirsiniz.

Mevsim değişikliğine bağlı saç dökülmesine de sıklıkla rastlanabilir. Bu dönemde görülen dökülmeye karşı bakım için saç dökülmesi karşıtı şampuan kullanılmalı, dengeli ve sağlıklı beslenilmelidir. Haftalık bakımda mutlaka saç dökülmesine karşı geliştirilen ürünlerle bakımınızı yapmalısınız. Sitemizde yer alan Ducray ve Hair 360 sonbaharda saç dökülmesi karşıtı bakım için son derece uygundur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.