Kış İçin Cildinizi Rahatlatacak Öneriler

03 Aralık 2019

Her mevsimin cilt bakımı farklıdır, çünkü her mevsim cildin ihtiyaçları farklılık gösterir. Bu nedenle mevsimlere göre cilt bakım rutinindeki ürünler değişiklik gösterebilir. Cildinin mevsime göre ihtiyacı olan ürünleri cilt bakımına eklemeli ve etkili bir şekilde bakım yapmalısın. Mesela; “Kuru bir cilt kışın çok aşırı kuruduğu ve nemsiz kaldığı için bu cilt tipine sahip yetişkinler kışa hazırlık için bol nemlendirici ajan içeren ürünler kullanmalı ve cildine nem bakımı yapmalıdır.” gibi… Sonbaharın yerini kışa bıraktığı şu günlerde cildinizi kışa hazırlamalı ve kış ürünleri ile cildinizin ihtiyaçlarını gidermelisiniz. Peki, kışa özel bakım önerileri nelerdir?

Kışa Özel Bakım Önerileri Nelerdir?

Kışın olumsuz hava şartlarına ve iç ortamlarda sürekli klimaya maruz kalan ciltlerde kuruluk oluşabilir. Özellikle soğuk havanın etkisiyle ciltte kuruluk vb. gibi birçok durum ortaya çıkabilir. Kışın cildin ihtiyacı olan bakımı yapabilmek ve cildi bu olumsuz faktörlere karşı koruyabilmek için mutlaka kışa uygun ürün kullanmalı ve bazı bakım önerilerini bilmek gerekir.  

1. Kışa uygun ürünler alın

Kışın cilt bakımında soğuk havalara karşı cildinizde etkisi ve verimi yüksek ürünler kullanmalısınız. Ekstra nem kapasitesine sahip nemlendirici ürünler, dudaklarınızı kurumaya karşı koruyacak lip-balmlar ve cilt temizliğinizi kolaylıkla yapmanızı sağlayacak nem ajanlarına sahip cilt temizleme ürünleri gibi…

Yüzünüzü gün içinde en az iki kez nemlendirmeyi unutmayın

2. Yüzünüzü gün içinde en az iki kez nemlendirmeyi unutmayın

Yaptığınız bakımın verimini artırmak ve cildinizin ihtiyacını gidermek için seçeceğiniz ürünü cilt tipinize uygun tercih etmelisiniz. Özellikle kuru ve hassas bir cilde sahipseniz kış için yağlı nemlendirici yüz kremleri, cilt bakımınızın vazgeçilmezi olabilir. Karma, yağlı bir cilde sahip yetişkinler, aşırı soğuk günlerde tıpkı kuru ciltler gibi yoğun nemlendirici ajanlara sahip ürünler kullanabilir. Hangi cilt tipine sahip olursanız olun kışın cildiniz çok kuruyacağı için günde minimum iki kez cildinizi nemlendirmelisiniz. Her cilt tipine uygun ve yoğun nemlendirme kapasitesine sahip nemlendirici ürünlere sitemizden anında ulaşabilirsiniz.

3. Dudaklarınızı ve ellerinizi soğuğa karşı koruyun

Kışın özellikle soğuk havayla teması sonrası eller ve dudaklar kuruyabilir, nemini ve ışıltısını kaybedebilir. Kış bakımınızda ellerinizi ve dudaklarınızı koruyabilmek için el kremi ve lip-balm kullanmanız şarttır. Seçeceğiniz lip balmın mutlaka dudaklarınızın ihtiyacına uygun bakım yapabilme kapasitesine bakmalı, el kremini ise cilt tipinize uygun tercih etmelisiniz. Gün içinde el kremini ve lip balmı sürekli tazelemeyi unutmayın. Lip balm ve el kremi seçeneği noktasında geniş ürün yelpazesiyle göz dolduran dermoeczanem.com’dan dilediğiniz ürüne anında ulaşabilirsiniz. Ürünlere ulaşmak için linke tıklamanız yeterli.

4. Bol su için

Kışın ciltteki terleme oranı düşük olduğu için daha az susuz hissedilir. Ancak soğuk hava cildi ekstra kurutur ve cildi etkili bir şekilde nemlendirmek gerekir. Bu nedenle tıpkı diğer mevsimlerde olduğu gibi kışın su tüketimine özel ilgi göstermek gerekir. Günde minimum iki litre su içerek cildinizin nemine içten katkıda bulunabilir, ayrıca vücudunuzun günlük su ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

5. Cildinize nem maskesi uygulayın, vücudunuzu duştan sonra bol bol nemlendirin

Kışın cildin nem seviyesi düştüğü için, cildi nemlendirmek oldukça önemlidir. Bu noktada yapılması gereken cildin nem dengesini yükseltmeye yardımcı ürünler kullanmaktır. Nem maskeleri gibi… Haftalık bakımınıza nem maskelerini ekleyerek cildinizin nem seviyesini yükseltebilirsiniz. Ayrıca vücudunuzun ihtiyacı olan nemi takviye edebilmek için vücut nemlendirici losyon kullanmayı aksatmamalısınız. Özellikle duş sonrası vücudunuzu nemlendirmek için ideal olabilir. Sitemizde yer alan nem maskelerinin, ciltteki etkilerine hayran kalacaksınız. Temiz içeriklere ve ulaşılabilir fiyatlara sahip vücut losyonları da sitemizde sizleri bekliyor.

nem maskesi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.