Kil Maskelerinin Cilde Faydaları

04 Aralık 2019

Ciltte yüksek performans sergileyen kil maskeleri kadınların gözdesidir. Haftalık bakımda mutlaka kullanılan kil maskeleri, genelde yağlı ve karma cilt tiplerine sahip kişilerce çok tercih edilir.  Kil maskeleri; demir, magnezyum, kalsiyum, çinko ve silisyum açısından oldukça zengindir.  

Kil Maskeleri Nasıl Kullanılır?

Kleopatra’nın güzellik sırlarından biri olan kil maskeleri, Osmanlı zamanında da kadınların bakım rutinlerinde çok kullandığı malzemelerden biridir. Hem saça hem cilde uygulanan kil, kadınların güzelliklerini korumaya yardımcı olmuştur. Kolay uygulanabilir yapısıyla günümüzde de kadınların bakım rutinlerinin favorisidir. Su ve kili karıştırıp cilde uygulanabildiği gibi saçları yumuşatmak için de kullanılır.

Kil Maskelerinin Cilde Faydaları

Kil maskeleri:
• Gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur.
• Ciltteki sebum miktarını dengelemeye yardımcı olur.
• Ciltteki renk eşitsizliğine karşı bakım yapar.
• Düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur.
• Cilt leke görünümüne karşı bakım yapar. 
• Cilde ferah bir etki sunar ve ideal temizliğe ulaştırır.

Profesyonel markalar tarafından geliştirilen kil maskeleri ile cildinizin ihtiyacına uygun bakım yapabilirsiniz. Sitemizde yer alan kil maskeleri alanında uzman markalar tarafından geliştirilmiş yüksek performanslı ürünlerdir.

Loreal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske

Loreal Paris Saf Kil Eşitleyici Maskesi, kremsi yapısıyla cildin renk eşitsizliğine karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Ayrıca cilt ihtiyacına uygun bakım yapar ve cildi temiz bir görünüme ulaştırmaya yardımcı olur. Ciltte pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Cildi kurutmaz ve nemlendirir. Haftalık bakımınıza ekleyeceğiniz bu ürünü, dudak ve göz çevreniz haricinde uygulayabilirsiniz. 5-10 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Jowae Purifying Clay Mask

Jowae tarafından geliştirilen bu kil maskesi, cilde etkili bir şekilde bakım yapar. Cildi temizlemeye ve sıkı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Ciltte sebum miktarını dengelemeye yardımcı olur. Karma ve yağlı ciltler için geliştirilmiştir. Antioksidan içeriği ile cilde bakım yapar. Haftada bir bakım için cildinize uygulayabilirsiniz.

Organique Yağlı ve Akneye Eğilim Gösteren Ciltler için Kil Maskesi Seti

Çok nadir bulunan bir kille geliştirilen bu maske yağlı ve karma ciltler için uygundur. Düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapar. Yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur. Hem peeling hem maske formuyla ciltte uygulanabilir.

Bade Natural Doğal Kuşburnu Çekirdeği Tozu ve Bentonit Leke Karşıtı Kil Maskesi

Karma, kuru, normal, hassas ve yağlı cilt tipleri için geliştirilmiştir. Cilde faydalı içeriklere sahiptir. Haftalık bakımınızın vazgeçilmezi olabilir ayrıca yüzde yüz doğal ham maddelerle geliştirilmiştir. Doğa dostudur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Cilde ferah bir etki sunar, cildinizi temizler ve leke karşıtı bakım yapar. Cildin renk eşitsizliğine karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.