GÖZ MAKYAJINI DOĞRU YAP, GÖZ ALICI OL!

03 Aralık 2018

GÖZ MAKYAJINI DOĞRU YAP, GÖZ ALICI OL!

Günümüz makyaj trendleri genelde gözler üzerine kurulu. Bunda, insanın en dikkat çekici organı olmasının büyük payı olduğunu söylemek mümkün. İlk kez karşılaştığımız bir kişiyle göz göze geldiğimizde, ilk izlenimi her zaman gözler oluşturur. Göze ufak bir dokunuş ise yüzün tüm ifadesini değiştirebiliyor. Rutin olarak göz makyajı yapan bir kadının herhangi bir gün yapmaması durumunda “Hasta mısın, bir şey mi oldu?” sorusuna maruz kalması ise işten bile değil. Gözler; kadınlar ve kozmetik dünyası için bu kadar önemli. Peki, doğru göz makyajının sırları ve püf noktaları nelerdir? Gelin birlikte göz atalım…

GÖZ TİPİNE GÖRE DOĞRU GÖZ MAKYAJI SEÇ!

Gözler şairlerin olduğu kadar, kozmetik dünyasının da ilham kaynağı. Bir makyajı tamamlayan en önemli unsur da diyebiliriz. Doğru bir göz makyajı ise, göz tipine göre uygulanandır.

 • Çekik gözlü bir kadın, kirpik diplerini boyayarak gözlerini büyütebilir.
 • Göz kapağı düşük kadınlar ise, göz kenarlarına koyu renk makyaj yapmalı.
 • Çukur gözlere sahip kişiler ise, dumanlı göz makyajından kaçınmalı.
 • Badem gözlü dediğimiz gruba ait kadınlar ise gözlerine her tür makyajı uygulayabilirler.

Bu aşamada size, dermoeczanem.com’da yer alan Clinique All About Shadow Dörtlü Göz Farını, tavsiye edebiliriz. 

 

BULUNACAĞIN ORTAMA GÖRE GÖZ MAKYAJINI SEÇ!

Göze uygulanacak makyaj, mekâna göre değişiklik gösterir. Gece dışarı çıkarken yapılacak makyajı belirlemede muhattabınız çok önemli. Arkadaş grubunuzla gideceksiniz sevimli daha soft renk farlarla bir göz makyajı uygulayabilirsiniz. Eşiniz, nişanlınız, erkek arkadaşınızla gideceğiniz bir akşam yemeğinde dumanlı göz makyajını tercih edebilirsiniz. Göz şeklinize uygun eyeliner tercihi ise gözlerinizi belirginleştirir. Yine bir kaş kalemi, kiti yardımıyla kaşlarınızı doldurmanız da ifadenizi keskinleştirir. Bu aşamada köklü makyaj firması Clinique tercih edebilirsiniz. Kurucuları arasında ünlü estetisyenler ve dermatoloji uzmanları yer alan Clinique makyaj ve cilt bakım ürünleri; ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızda.

Buğulu göz makyajı ise şık bir davete, bir yakınınızın önemli günlerinde yanlarında bulunurken uygulayabilirsiniz. Buğulu göz makyajında; ten renginize göre uygulanacak far rengi tespit etmeniz yeterli. Sante Göz Farı Bazı Toz Pudra ise sade bir şıklık için makyajınızı tamamlamaya yardımcı olur. Gölgeli göz makyajını ise bir akşam eğlencesi için tercih edebilirsiniz.

 

TÜYOLARA KULAK VER!

 • Öncelikle yapacağınız göz makyajını gideceğiniz mekâna göre ayarlamalısınız.
 • Cildinizde istenmeyen görünümleri kapatmanız çok önemli. Bu noktada Physicians Formula Concealer Twins Cream Renkli Concealer yardımınıza koşuyor.
 • Yine göz altlarınızı kapatmak için Jane Iredale Circle Delete Göz Altı Kapatıcısından yardım alabilirsiniz. Kapatıcı özünde; avokado yağı, jojova esterleri yüksek oranda A,B,C,D ve E vitaminleri, içerir.
 • Maskara tercihiniz çok önemli. Kirpiklerinizi dolgunlaştıracak ürünler tercih etmelisiniz. Physicians Formula Eye Booster Instant Doll Lash Extension Kit, kirpiklerinizi dolgunlaştırır hoş bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.
 • Göz makyajını yaparken ten renginize, göz renginize gidecek doğru renkleri keşfetmelisiniz.
 • Kıyafet tercihi göz makyajınızı etkiler. Kıyafetinize yakışacak göz makyajını uygulamalısınız. Shiseido markası; cilt bakımı, makyaj, vücut, saç ve parfüm ürünleri olmak üzere çok geniş ürün yelpazesine sahip. Shiseido markası, kozmetik alanında kendini dünyaya ispat etmiş durumda. Shiseido ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
 • Kaşlar doğru ifadeyi tamamlamada yardımcı olacağı için kaşlarınız için kaş renginize göre mutlaka bir ürün kullanmalısınız. Bu işlemle birlikte ifadeniz keskinleşir.
 • Eyeliner sürüş şekli çok önemli!  Eyeliner’ı göz tipinize göre çekmelisiniz.
 • Göz makyajınız genel makyaj kombinine uymalı. Açıklayacak olursak; gözünüze sürdüğünüz farın rengiyle, ruj renginiz birbirini dengelemeli.
 • Genel bir makyaj tüyosu için söyleyecek olursak, primer kullanımı çok önemli. Makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız mutlaka primer kullanmalısınız.
 • Makyajınızı tamamladıktan sonra ise makyaj sabitleyiciyle sabitlemelisiniz.
 • Özel günlerde kullanacağınız takma kirpik tüm gözleri üstünüze toplamada yardımcı olabilir.
 • Gideceğiniz mekâna göre değişkenlik göstermeyen tek aparatınız ise kirpik kıvırıcınız olmalı. Günlük makyajda da, şık bir davette de kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz.

Bu tüyoları uyguladığınızda gireceğiniz ortamda göz kamaştırabilirsiniz. Bize güvenin :)

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.