Çocukların Hassas Ciltlerini Güneşin Etkilerinden Koruyalım

03 Temmuz 2024

  Çocuklarımıza doğanın güzelliklerini göstermek isterken narin cildini güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korumayı unutmayalım! Çocuklarımızın dışarıda eğlenmesi, oyun oynaması ya da doğanın büyüleyici ve güzel dünyasını keşfetmesini izlemek biz ebeveynleri her zaman mutlu ediyor. Ancak onlar kendi hallerinde eğlenirken ebeveynleri olarak bizim dikkat etmemiz gereken birçok çevresel faktörler bulunuyor. Bu çevresel faktörler arasında ise bizim için en önemli kısım narin ve hassas cildini güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı korumak geliyor. Çocuklarımızın cildini güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı korumak için biz ebeveynlere çok fazla görev düşüyor. Çocuklarımızın ciltleri için en iyi güneş koruyucu ürünü bulmalı, içeriğini kontrol etmeli ve dikkatli bir şekilde cildine uygulamalıyız. Peki, çocuklarımızın cildi için güneş koruyucu ürün seçerken neye dikkat etmemiz gerektiğini biliyor muyuz? Bu blog yazımızda çocukların narin ve hassas ciltleri için güneş koruyucu seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor bunlardan bahsedeceğiz.

Çocuklar İçin Güneş Koruyucu Ürün Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

  • Çocukların Ciltlerine Özel Olarak Üretilmiş Güneş Koruyucu Ürünler : Yetişkinlerin cildine oranla çocukların ciltleri daha hassas ve narindir. Bu nedenle her güneş koruyucu ürünü çocukların cildinde kullanmamak gerekiyor. Bu nedenle birçok marka çocukların cildine özel olarak güneş koruyucu ürünler üretiyor. Ebeveynlerin de çocuklarının ciltlerine güneş koruyucu ürün alırken bu noktaya çok fazla dikkat etmeleri gerekiyor.
  • Geniş Spektrumlu Güneş Koruyucu Ürünler : Güneşten gelen UVA ve UVB ışınlarına karşı çocukların cildini etkili bir şekilde koruyan geniş spektrumlu ürünler seçmeye özen gösterilmelidir. Geniş spektrumlu güneş koruyucu ürünler ile güneşten gelen zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı ciltlerini etkili bir şekilde koruyabilirsiniz.
  • Yüksek SPF Değeri Olan Ürünler : Çocuklar için güneş koruyucu ürün seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da 30+ SPF veya daha yüksek SPF değerine sahip ürünleri tercih etmek. Bebeklerin cildini güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı etkili bir şekilde korumak istiyorsak eğer yüksek SPF değerine sahip ürünler tercih etmemiz gerekiyor.
  • Suya ve Tere Karşı Koruma Sağlayan Ürünler : Çocuklar gün boyu oyun oynarken, koşarken terleyebilir ya da denize ve havuza girdikten sonra güneş koruyucularının etkileri azalabilir. Bu nedenle çocuklarınız için güneş koruyucu ürün alırken suya ve tere karşı dayanıklı olanları tercih etmek gerekiyor. Böylece çocuklarımızı terledikten sonra veya denize, havuza girdikten sonra da güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı koruyabilirsiniz. Ancak en fazla iki saatte bir güneş koruyucu ürününü tazelemeyi unutmamalısınız.
  • Hipoalerjenik ve Güvenilir İçerik : Çocukların cildi hassas oldukları için parfüm içermeyen, hipoalerjenik formüle sahip güneş koruyucu ürünler tercih edilmesi gerekiyor. Hipoalerjenik ve güvenilir içeriğe sahip ürünler ile çocuklarımızın narin ciltlerini hem güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı etkili bir şekilde koruyabilir hem de ciltlerinde istenmeyen bir duruma da neden olmasına karşı bakım yapabiliriz.
  • Mineral Filtreli Güneş Koruyucu Ürünler : Mineral filtreli güneş koruyucu ürünler Çinko Oksit ve Titanyum Dioksit içeriyor. Mineral filtreli güneş koruyucu ürünler güneşten gelen zararlı UV ışınlarını ciltten yansıtarak çalışıyor. Mineral filtreli güneş koruyucu ürünler içeriği ve yapıları ile çocuğunuzun cildini güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı etkili bir şekilde korurken aynı zamanda istenmeyen bir durum oluşmasına karşı bakım yapıyor.

Çocukların Narin Cildine Özel Güneş Koruyucu Önerileri

Mustela SPF 50+ Çok Yüksek Koruma Faktörlü Güneş Losyonu :

Tüm ailenin kullanımına uygun güneş koruyucu losyon. Cildi etkili bir şekilde güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı korur. Yoğun E Vitamini içeriği ile cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur. Kolay uygulanan yapısı, suya ve kuma dayanıklı formüle sahip. Hawaii Mercan Koruma Yasası’na uygun UV filtrelerine sahiptir.

Avene SPF 50+ Çocuk Güneş Spreyi :

Çocukların hassas cildi için özel olarak formüle edilmiş çok yüksek güneş koruyucu sprey. Çocukların cildini güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı etkili bir şekilde korur. İçeriğinde bulunan Avene Termal Su ile çocukların cildini ferahlatmaya ve bakım yapmaya yardımcı olur. Çocukların cildini nemlendiren ve besleyen güneş koruyucu parfümsüz formülü bulunuyor.

Babe Pediatrik Güneş Koruyucu SPF 50 Losyon 100 ml - Banyo Jeli HEDİYE :

Hassas bebek ve çocukların kullanımına uygun güneşe karşı çok yüksek koruma faktörlü losyon. Hem yüz hem de vücut için kullanıma uygun. İçeriğindeki E Vitamini sayesinde çocukların cildini beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı oluyor. Hafif yapısı ile ciltten hızlı bir şekilde emilir.

La Roche Posay Anthelios SPF 50 Bebekler için Güneş Koruyucu Losyon :

Hassas bebek ve çocuk cildine özel olarak üretilen güneş koruyucu losyon. Doğal yöntemler ile elde edilen Shea Yağı ile zenginleştirilmiş içeriği sayesinde bebeklerin ve çocukların cildini nemlendirir. Yumuşak ve kadifemsi yapıya sahip. Yüz ve vücut için kullanıma uygun.

Vichy Capital Soleil SPF 50+ Çocuklar İçin Yüz ve Vücut Güneş Sütü :

Çocuklar için yüz ve vücut sütü. Narin çocuk cildini güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı etkili bir şekilde korur. Bebek ve çocuklar için Mexoryl mineraller içeren güneş sütü. Suya dayanıklıdır. İçeriğinde bulunan Vichy Termal Su’yu ile bebeklerin ve çocukların cildine narin bir şekilde bakım yapar.

Bioderma Photoderm Pediatrics Serisi :

Cilt ve vücut bakım ürünleri denilince akıllara ilk gelen markalar arasında bulunan Bioderma da geliyor. Bioderma markası güneş ürünlerini içeren Photoderm serisinde çocukların narin ciltlerine özel olarak geliştirilen Pediatrics ürünleri bulunuyor. Pediatrics serisinde bulunan ürünler ile çocukların ve bebeklerin cildini etkili bir şekilde güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı koruyabilirsiniz. Suya ve kuma dayanıklı formülleri ile çocuklarınızın cildini güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı koruyabilirsiniz.

Sebamed Bebekler İçin Çok Yönlü Koruyucu Güneş Spreyi SPF 50 :

Hassas bebek ve çocuk cildi için özel olarak geliştirilmiş. UVA ve UVB korumasına sahip etkili güneş koruyucu sprey. Suya ve kuma dayanıklı formüle sahip. E Vitamini ve Provitamin B5 ile bebeğinizin cildini etkili bir şekilde nemlendirir.

Solante Kids SPF 50+ Losyon :

Hassas ciltler dahil tüm ciltlerin kullanımına uygun. Cildi etkili bir şekilde nemlendirir, besler, taze ve parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Modern ve stabil filtreleri ile cildi güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı korur.

Dermo Eczanem

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.