Cilt Lekeleri Korkulu Rüyanız Olmasın

30 Eylül 2019

Ciltte leke görünümü, ciltte özellikle yaz sonu gibi belli zamanlarda yoğun bir şekilde görülür. Cilt görünümünü etkileyen leke görünümü, ciltteki melanin pigmentinin birleşmesi sonucu oluşur. Genel olarak yüz, boyun, kollarda sık rastlanan leke görünümü oluşma nedenleri arasında;

• Güneşin UV ışınları,
• Cildin yeterince temizlenmemesi,
• Cilt tipine uygun olmayan ürün kullanmak,
• Olumsuz hava şartları gibi nedenler sayılabilir.

Ciltte Leke Görünümüne Karşı Bakım İçin Ne Yapılmalıdır?

Ciltte leke görünümüne karşı bakım için internette evde oluşturulan birçok maske tarifi verilir. Ancak bu tarifler oldukça amatör bir şekilde gerçekleştirilir. Ciltte leke görünümüne karşıt bakım için yapmanız gereken;
• Cildinizi günlük olarak temizlemektir. Cilt temizliği dışında;
• 4 mevsim güneş kremi kullanmalısınız.
• Cilt tipinize uygun ürün kullanmalısınız.
• Leke görünümü karşıtı bakım ürünleri kullanmalısınız.
Leke görünümü karşıtı bakım ürünlerinin içinde en çok tercih edilenlerinden biri leke karşıtı kremlerdir. Leke karşıtı kremleri, kadınların bakım rutinlerinden vazgeçemediği ürünlerin başında gelir.

Leke Karşıtı Kremleri Nasıl Kullanılır?

Leke kremleri, cilde etkili bir şekilde bakım yapan ve ciltteki leke görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı ürünlerdir. Yüksek konsantrasyonlarla geliştirilen leke karşıtı kremleri oldukça başarılı ürünlerdir. Leke karşıtı bakım kremini kullanmak için, cildinizi temizlemeniz gerekir. Temizledikten sonra; ince bir tabaka halinde elinize bir miktar krem sıkın. Cildinizde uygulamak istediğiniz bölgelere masaj hareketliyle uygulayın. Bu işlemi günde iki kez uygulayarak işlemi destekleyin.

Bioderma Pigmentbio Daily Care

Leke görünümü için özel geliştirilen Bioderma Pigmentbio Daily Care, cilde etkili bir bakım yapar. Hassas ciltler için özel geliştirilmiştir. Ciltteki renk tonu eşitsizliğine bakım yapar ve ışıltılı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Ducray Melascreen Depigmentant

Ducray Melascreen Depigmentant

Ducray Melascreen Depigmentant, ciltte oluşan leke görünümüne karşıt bakım yapar. Cildi etkili bir şekilde bakım yapar. Ducray Melascreen Depigmentant, günlük bakım için uygundur. Cildi nemlendirmeye yardımcı yapısı, ciltte kolay yayılır.

Caudalie Vinoperfect Radiance Serum

Cilde kolay yayılan formülü, günlük bakım için uygundur. Ciltteki ton dengesizliğine, leke görünümüne karşı. İhtiyacınız olduğu her an kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.