Cildiniz Bahara Hazır Mı?

15 Nisan 2024

  Baharın ışıltısını cildinize yansıtın! Baharın gelmesi ile doğa hareketlenmeye başlar ve bize en güzel halini sunar. Siz de baharın gelmesi ile cildinize en güzel ve ışıltılı bakımları yaparak şımartabilirsiniz. Çünkü kış ayları hem sizin hem de cildiniz için zorlu geçen bir mevsimdir. Bunun nedeni ise kış mevsiminin cilde birçok olumsuz etkisinin bulunmasıdır. Bu şartlar arasında sert ve soğuk hava koşulları, nemsizlik, kapalı ortamlarda uzun süre vakit geçirilmesi vb. gibi durumlar başta gelmektedir.

  Bu gibi durumlardan etkilenen cilde baharın gelmesi ile kış mevsiminin etkilerini cildimizden temizlemeliyiz. Bunun için de etkili ve ışıltılı bir şekilde bakım yapılmalıdır. Baharın gelişi ile cildinizden hem kışın sert etkilerini temizlemeli hem de ışıltılı bir görünüm kazanması için etkili bir şekilde bakım yapılmalıdır. Cildinize baharın güzelliklerini ve cıvıltısını yansıtmak için bakım rutinlerinizde birkaç değişiklik yapmalısınız. Cildiniz her zaman en iyisini ve güzelini hak eder. Baharın rengarenk, güzellikler ile dolu havasını cildinize yansıtmak için bahara özel bakım rutini önerileri ve ürünleri için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz! Cildiniz için en iyi ve etkili bakım ürünü seçeneklerine Dermoeczanem.com’dan ulaşabilirsiniz.

Serum

Bahar Mevsiminde Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

 • Cildinizde kış mevsiminin olumsuz etkilerinden etkili bir şekilde temizlemelisiniz.
 • Cildinizi ve vücudunuzu nemlendirmelisiniz.
 • Göz çevrenize uygun bakım ürünleri ile göz çevrenize bakım yapmalısınız.
 • Güneş kreminizi bakım rutinlerinizden eksik etmemelisiniz.
 • Mevsim Değişikliklerine Göre Cilt Bakım Rutini Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Bakım rutini oluştururken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cilt tipine ve ihtiyacına uygun ürünler seçmektir.
 • Cilt bakım rutinine eklenen ürünlerin içerikleri dikkatli bir şekilde okunmalı ve araştırılmalıdır.
 • Bakım ürünlerini doğru sıralama ve doğru bir şekilde uygulanması gerekir.
 • Bakım rutininizi mevsim koşullarına uygun olarak düzenlemelisiniz. (Örneğin: kışın kuru ciltlerde daha çok kuruluk oluşabileceği için yoğun nemlendirici özelliği olan ürünleri tercih etmesi gerekmesi gibi.)
 • Güneş kremini mevsim fark etmeksizin bakım rutininizden çıkarmamalısınız. Çünkü güneş her mevsim cildimize zararlı UV ışınlarını göndermeye devam etmektedir.
 • Baharın Işıltısını Cildinize Yansıtabileceğiniz Bakım Ürünü Önerileri

  Cildinizden Kışın Olumsuz Şartlarını Temizleyebileceğiniz Ürün Önerileri:

  İdea Derma Glikolik Asit Yüz Yıkama Köpüğü:

  %5 Glikolik Asit içeren cildi kir, yağ ve makyajdan temizlemeye yardımcı yıkama köpüğü. Aloe Vera, Pro-vitamin B5 ve Kafein içeriği ile cildinize etkili bir şekilde bakım yapmaya yardımcıdır. Cildinizi nemlendirmeye ve dışarıdan gelen faktörlere karşı korumaya yardımcı olur. Cildinizde ışıltılı ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Aloe Vera içeriği ile ferahlatırken aynı zamanda Kafein içeriği ile cildinize yaşlanma karşıtı bakım yapar. Glikolik Asit leke görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olurken aynı zamanda kırışıklık karşıtı bakım yapar. Ayrıca Glikolik Asit içeriği gözenek görünümüne karşı bakım yapmaya da yardımcı olur.

  From Natura Gül Aloe Temizleme Jeli:

  Normal ve kuru ciltler için Gül & Aloe Vera içerikli yüz temizleme jeli. Cildinizi nazik bir şekilde temizlerken aynı zamanda bakım yapmaya yardımcı olur. İçeriğinde bulunan Gül ve Aloe Vera ile cildinizi nemlendirirken aynı zamanda ferahlatmaya yardımcı olur. Gül & Aloe Vera temizleme jeli cildinizde parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. İçerisinde bulunan Gül ve Aloe Vera antioksidan açısından zengindir. Bu sayede cildinizde erken yaşlanma belirtilerine karşı bakım yapar. Ciltteki sebum miktarını dengelemeye ve eşit bir ton görünümü oluşmasına yardımcı olur.

  The Purest Solutions Exfoliating Fruit Enzyme Powder Peeling:

  Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun vegan ve hayvan dostu yüz peelingi. İçerdiği meyve asidi parçacıkları sayesinde cildinizi nazik bir şekilde temizlerken bakım yapmaya yardımcı olur. Ciltte ton eşitsizliklerine karşı bakım yaparken aynı zamanda peeling etkisi sunar. Gözenek görünümüne karşıt bakım yapar. Ciltte parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

  La Roche Posay Effaclar Jel:

  Yağlı ve düzensiz ciltlerin kullanımına uygundur. Cildinizi nazik bir şekilde temizlerken aynı zamanda tazelik sağlar. Gözeneklerinizden ve cildinizden etkili bir şekilde kiri, yağı, makyajı temizlemeye yardımcı olur. Ciltte ışıltılı ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

  Cream Co AHA BHA Vitamin C Daily Toner:

  İçerdiği Glikolik Asit, Salisilik Asit, Laktik Asit ve Azelaik Asit ile cildinizde aydınlık, pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Güçlü bir antioksidan olan C Vitamini, beyaz söğüt kabuğu ekstresi ve Sodyum PCA ile cildi etkili bir şekilde temizlerken aynı zamanda nem ve yağ miktarını dengelemeye yardımcı olur. Leke görünümüne karşı bakım yaparken aynı zamanda eşit bir cilt tonu görünümü oluşmasına yardımcı olan peeling etkili bakım toniği.

  From Natura Premium Gül Suyu:

  Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun tam gül yağından ayrıştırılmadan elde edilmiş doğal gül suyu. Tam mevsiminde toplanmış gül yapraklarından geleneksel yöntemler ile elde edilmiş gül suyu ile cildinizi etkili bir şekilde temizlerken aynı zamanda nemlendirebilirsiniz. Ayrıca cildinizde ferah bir his oluşmasına yardımcı olur. Tonik olarak kullanıma uygundur. Cildinize gözenek görünümü karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur.

  Cildinizi Etkili Bir Şekilde Nemlendirebileceğiniz Bakım Ürünü Önerileri:

  CeraVe Nemlendirici Krem:

  Kuru ve çok kuru ciltlerin kullanımına uygundur. Yüz ve vücut için kullanıma uygun yağsız yapısı ile etkili bir nemlendirme sunar. Koku içermeyen formüle sahiptir. 3 Temel Seramid ve Hyaluronik Asit içeren bu zengin nemlendirici krem gün boyu cildinizi etkili bir şekilde nemlendirir. Cildinizde günden güne daha yumuşak ve güzel bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

  La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Krem:

  Bebek, çocuk ve yetişkinlerin kullanıma uygundur. Yüzü, vücudu ve dudağı etkili bir şekilde nemlendirirken bakım yapmaya yardımcı krem. Kuru ve hassas cilde bakım yapmaya yardımcı çok amaçlı krem. 3 güçlü bileşenin kombinasyonuyla zenginleştirilmiştir. Cildinizi beslemeye ve kuruluk karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur.

  İdea Derma Hyaluronic Acid Provitamin B5 Hydration Serum:

  Centella Ekstresi, farklı boyutlarda Hyaluronik Asit, Provitamin B5 ve Aslanpençesi Ekstresi ile cildinizi etkili bir şekilde nemlendirirken aynı zamanda bakım yapmaya yardımcı serum. Cildinizin elastikiyet görünümünü artırmaya yardımcı olur. Cildinizde hoş ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Cildinize yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur. İçeriğinde bulunan İnulin ve Fruktoz ile prebiyotik özellikler gösterir. Yani düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Genişlemiş gözenek görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

  Göz Çevrenize Nazik Bir Şekilde Bakım Yapabileceğiniz Bakım Ürünü Önerileri:

  From Natura Yenileyici ve Aydınlatıcı Göz Çevresi Serum:

  Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun Kahve Çekirdeği Yağı, At kestanesi Yağı ve Kuşburnu Çekirdeği Yağı içerir. İçerdiği yüksek miktarda E Vitamini ile göz çevrenizi etkili bir şekilde nemlendirirken aynı zamanda antioksidan özelliği ile yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur. Göz çevrenizde kırışıklık ve ince çizgi görünümüne karşı bakım yapar. Göz çevrenizde daha aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Yoğun bitkisel formülü ile göz çevrenize bakım yapar.

  Vichy Liftactiv Collagen Specialist Yaşlanma Belirtilerine Karşı Göz Bakım Kremi:

  Pro-Kolajen kompleks içeriği ile göz çevrenize etkili bir şekilde bakım yapmaya yardımcı olur. Göz çevrenizde daha sıkı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Göz çevrenize yaşlanma karşıtı bakım yapar.

  La Roche Posay Hyalu B5 Göz Çevresi Kremi:

  Hassas göz çevresine nazik bir şekilde bakım yapmaya yardımcı olur. İçeriğinde bulunan çift moleküllü Hyaluronik Asit ve Provitamin B5 sayesinde göz çevresini etkili bir şekilde nemlendirirken aynı zamanda dolgun bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Göz çevrenizde yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur. İnce çizgi görünümüne karşı bakım yapar.

  Bahar Mevsiminin Cıvıltısında Yüzünüzü Aydınlatabileceğiniz Güneş Kremi Önerileri:

  La Roche Posay Anthelios XL SPF 50 Dry Touch Parfümsüz Jel Krem:

  Yağlı ve hassas ciltler için yüksek güneş koruyucu. Cildinizdeki sebum miktarını dengelemeye yardımcı olur. Cildinizden hızlı bir şekilde emilirken aynı zamanda yapışkan bir his bırakmaz. Cildinize parlama karşıtı bakım yaparken aynı zamanda mat bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Suya, kuma ve tere karşı dayanıklı formüle sahiptir.

  Bioderma Photoderm Aquafluid SPF50+ :

  Su kadar akışkan bir dokuya sahip tüm cilt tiplerinin kullanıma uygun güneş koruyucu. Cildinizde mat bir görünüm oluşmasına yardımcı olan çok yüksek koruma sağlar. Kullanım sonrası ciltte yağlı bir his ya da beyaz leke bırakmaz. Cildinizde erken yaşlanma belirtilerine karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Makyaj bazı olarak kullanıma uygundur.

  Avene Solaire SPF50+ Fluid Ultra Light:

  Normal ve karma ciltlerin kullanıma uygun çok yüksek koruma faktörlü güneş kremi. Güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı etkili bir koruma sağlamaya yardımcı olur. Hafif yapısı sayesinde cildinize hızlı bir şekilde nüfuz eder. Parlak olmayan yapısı sayesinde makyaj bazı olarak kullanıma uygundur. Suya dayanıklı formüle sahiptir. Cildinize yaşlanma karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur.

  Dermo Eczanem

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.