Bentonit Kili ile Cildinizi Arındırın

30 Ocak 2020

Bentonit, bir çeşit volkanik kildir. Eski yanardağların külü yani Sodyum Bentonit’ ten elde edilir.  Negatif elektrik yüküne sahiptir ve bu özelliği korumak için iletken olmayan bir kap içerisinde muhafaza etmek gerekir. Bentonidin ön önemli özelliği, cildimizdeki yağı ve kiri etkili bir şekilde temizlemektir. Bentonit kilinin bu özelliği onu kuvvetli bir detox ve peeling ürünü yapar. Bentonidi önemli kılan özelliklerin bir tanesi de tamamen doğal olmasıdır. Peki, Bentonit‘in faydaları nedir ve nasıl kullanılmalıdır?

Bentonit Kilinin Cilde Olan Faydaları

Birçok sebepten dolayı cildimizde tıkanıklıklar, düzensiz cilt görünümü, leke ve benzeri durumlar ortaya çıkabilir. Vücudumuz buna engel olmaya çalışsa da bazı nedenlerden dolayı bunu başaramaz. Bentonit arındırıcı özelliği sayesinde bu durumlara karşı bakım yapmak için en önemli ve en etkili araçlardan biridir.

Bentonit Kili Kullanım Alanı

Maskeleme Yöntemi

Bentonit birçok kullanım şekli vardır. En çok tercih edilen yöntemlerden biri Bentonit kilini yüzümüze maske olarak kullanmaktır. Kili maske şeklinde uyguladıktan, on ile on beş dakika sonrasına kadar iyice kurumasını bekliyoruz. Ardından yüzümüzü ılık su yardımı ile temizliyoruz. Bu uygulama cildimizde biriken yağları temizler.

Krem Haline Getirme

Tamamen doğal ve zararsız olması sayesinde bentoniti lapa ya da krem olarak kullanabilirsiniz. Kullanacağımız kabın üçte biri bentonit, kalanı ise su ile karıştırılır. Elde edilen lapa, sürdüğümüz cilt bölgesini ferahlatmaya ve yumuşak bir şekilde temizlemeye yardımcı olur.

Diş Fırçası

Bentonit aynı zamanda çocuklarında kullanabileceği oldukça güvenilir bir diş macunudur. İçerisinde katkı maddesi içermez.

Bir diğer yolu ise küvete karıştırmaktır. Küvete karıştırılan bentonit bütün vücudumuzu temizler.

Bentonit evcil hayvanlarınız için de kullanılabilirsiniz. Onlarda tıpkı bizler gibi cilt bakımına ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacı karşılamak için en uygun ürün Bentonit olacaktır. Çünkü Bentonit tamamen doğal bir arındırıcıdır. Bir yan etkisi yoktur. Bentonit kili su ile birlikte aktif olur. Fakat su yerine gül suyu ya da aromalı bir sıvı ekleyerek de uygulayabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, Bentonit kiline, günümüzde özellikle, endüstriyel kentleşmenin insan üzerinde gözle görülür şekilde kötü etkilerinin olduğu bir dönemde farkında olmasak bile ihtiyaç duymaktayız. Kentlerde vücudumuz hepimizin bildiği sebeplerden dolayı, doğal dengesini kaybetti. Vücudumuza bu doğallığı tekrar kazandırmanın en pratik yöntemlerinden biri de Bentonit kili ile vücudumuzu etkili bir şekilde temizlemektir.

Aztec Indian Healing Clay Bentonit Kili Yüz Maskesi

İçeriğinde 50 çeşidin üzerinde mineral bulunur. %100 doğal kalsiyum bentonit kilidir. Detox etkisi ile cildinizden kiri ve yağı temizlemeye yardımcı olur. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

Misbahçe Bentonit Kili

%100 doğal içerikli Misbahçe Sodyum Bentonit Kili cildi arındırarak gözenekleri temizlerken, içerdiği yararlı mineralleri cilde bırakır, gözeneklerin daha sıkı görünmesine yardımcı olur. Aydınlatıcı ve yumuşatıcı etkisi vardır. Doğal peeling özelliğiyle cildi nazikçe arındırmaya yardımcı olur. Yağlı ciltler için idealdir, karma ciltler T bölgesine uygulayabilir. Cilde maske olarak veya banyo suyuna atılarak kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.