Bentonit Kili ile Cildinizi Arındırın

30 Ocak 2020

Bentonit Kili ile Cildinizi Arındırın

Bentonit, bir çeşit volkanik kildir. Eski yanardağların külü yani Sodyum Bentonit’ ten elde edilir.  Negatif elektrik yüküne sahiptir ve bu özelliği korumak için iletken olmayan bir kap içerisinde muhafaza etmek gerekir. Bentonidin ön önemli özelliği, cildimizi gereksiz yağlardan arındırmak ve yatıştırmak için oldukça kuvvetli bir yardımcı olmasıdır. Bentonit kilinin bu özelliği onu kuvvetli bir detox ve peeling ürünü yapar. Bentonidi önemli kılan özelliklerin bir tanesi de tamamen doğal olmasıdır. Peki, Bentonit‘in faydaları nedir ve nasıl kullanılmalıdır?

Bentonit Kilinin Cilde Olan Faydaları

Birçok sebepten dolayı cildimizde tıkanıklıklar, akne problemleri, leke ve benzeri sorunlar ortaya çıkar. Vücudumuz buna engel olmaya çalışsa da bazı nedenlerden dolayı bunu başaramaz. Bentonit arındırıcı özelliği sayesinde bu sorunları çözmek için en önemli ve en sağlıklı araçlardan biridir.

Bentonit Kili Kullanım Alanı

Maskeleme Yöntemi

Bentonit birçok kullanım şekli vardır. En çok tercih edilen yöntemlerden biri Bentonit kilini yüzümüze maske olarak kullanmaktır. Kili maske şeklinde uyguladıktan, on ile on beş dakika sonrasına kadar iyice kurumasını bekliyoruz. Ardından yüzümüzü ılık su yardımı ile temizliyoruz. Bu uygulama hem cildimizde biriken yağları temizleyecek hem de yüzeysel akışı canlandıracaktır.

Krem Haline Getirme

Tamamen doğal ve zararsız olması sayesinde bentoniti lapa ya da krem olarak kullanabilirsiniz. Kullanacağımız kabın üçte biri bentonit, kalanı ise su ile karıştırılır. Elde edilen lapa, sürdüğümüz cilt bölgesini rahatlatır, ölü deriyi yumuşak bir şekilde temizler.

Diş Fırçası

Bentonit aynı zamanda çocuklarında kullanabileceği oldukça güvenilir bir diş macunudur. İçerisinde katkı maddesi içermez.

Bir diğer yolu ise küvete karıştırmaktır. Küvete karıştırılan bentonit bütün vücudumuzu temizler ve vücudun kendini yenilemesine yardım eder.

Bentonit evcil hayvanlarınız için de kullanılabilirsiniz. Onlarda tıpkı bizler gibi cilt bakımına ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacı karşılamak için en uygun ürün Bentonit olacaktır. Çünkü Bentonit tamamen doğal bir arındırıcıdır. Bir yan etkisi yoktur. Bentonit kili su ile birlikte aktif olur. Fakat su yerine gül suyu ya da aromalı bir sıvı ekleyerek de uygulayabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, Bentonit kiline, günümüzde özellikle, endüstriyel kentleşmenin insan üzerinde gözle görülür şekilde yıpratıcı etkilerinin olduğu bir dönemde farkında olmasak bile ihtiyaç duymaktayız. Kentlerde vücudumuz hepimizin bildiği sebeplerden dolayı, doğal dengesini kaybetti. Vücudumuza bu doğallığı tekrar kazandırmanın en pratik yöntemlerinden biri de Bentonit kili ile vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmaktır.

Bade Natural Bentonit ve Aktif Kömür İçeren Kil Maskesi

Dengeleyici ve gözenek sıkılaştırıcı etkili Bade Natural Bentonit ve aktif kömür içeren kil maskesi cildinizdeki sebumu dengelerken aynı zamanda derinlemesine bir temizlik sağlayacaktır. Gözenek karşıtı olan maskeyi daha pürüzsüz bir cilt için haftada bir uygulayarak kullanabilirsiniz.

Misbahçe Bentonit Kili

%100 doğal içerikli Misbahçe Sodyum Bentonit Kili cildi arındırarak gözenekleri temizlerken, içerdiği yararlı mineralleri cilde bırakır, gözeneklerin daha sıkı görünmesine yardımcı olur. Aydınlatıcı ve yumuşatıcı etkisi vardır. Doğal peeling özelliğiyle cildi nazikçe arındırmaya yardımcı olur. Yağlı ciltler için idealdir, karma ciltler T bölgesine uygulayabilir. Cilde maske olarak veya banyo suyuna atılarak kullanılabilir.

Bade Natural Çay Ağacı Yağı ve Bentonit İçeren Sabun

Akneye eğilimli ciltlerin günlük kullanımına uygun olan temizleyici Bade Natural çay ağacı yağı ve bentonit içeren sabun cildinizi nazikçe temizler ve ciltteki sebumu dengelemeye yardımcı olur. Bade Natural ürünleri %100 doğal hammaddelerle ve %100 saf uçucu yağlar ile formüle edilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.