Doğal-Organik Kozmetik Ürün Nedir?

09 Kasım 2020

İçerisinde sentetik madde bulunmayan ürünleri doğal-organik kozmetik olarak tanımlayabiliriz. Güzel olmak ve güzel kalmak, dikkat çekmek, beğenilmek insanlara özgü hissi bir davranış şeklidir. İnsanları özellikle kadınları kozmetiksiz düşünmek mümkün değildir. Kadınlar için kozmetik kullanımı yemek, içmek, ilaç gibi hayati bir önem kazanmış, hayatın olmazsa olmazları arasında yer almıştır. Kozmetikte cilt için kullanılan bazı ürünler, emilerek vücudumuza karışmaktadır. İçeriği doğal organik olmayan ürünlerin içerisinde bulunan tüm zararlı maddeler vücudumuza karışır ve vücutta atılması süreci oldukça uzundur. Sağlıklı olmak için sadece yediklerimize değil kullandığımız kozmetik ürünlerine de dikkat etmeliyiz. Bu sebeple içeriği doğal-organik olan kozmetik ürünlerini tercih ederek cildimizi doğal-organik ürünlerle beslemeliyiz.

Doğal-Organik Kozmetik Bakım

Cildiniz için en sağlıklı ve doğal ürünler organik bakım ürünleridir. İçeriğinde petrol türevi zararlı madde bulundurmayan doğal-organik bakım ürünlerini güvenle cildiniz için tercih edebilirsiniz.

Organik bakım ürünlerinin cilt, saç ve makyaj için özenle hazırlanmış çeşitleri bulunmaktadır. Dermoeczanem.com da birden fazla organik içerikli markanın ürününe ulaşabilirsiniz.

 

Doğal-Organik Kozmetik Ürün Markaları

misbahçe ürünleri

Misbahçe

2012’de Serra Göney (Tasarımcı) ve annesi Ufuk Göney (Kimya Mühendisi) tarafından, Ayvalık’ta ailenin doğaya olan sevgisi ile 1997’de bahçelerine zeytin ağacı dikmeleriyle bugün ki "Misbahçe" kuruluyor.

Kimyasal ve sentetik maddeler içermeyen, doğal kaynaklı içerikleri ile cildimiz için doğal-organik kozmetik ürünler üretmeyi vaat etmiştir.

Misbahçe de aromatik uçucu yağlar, gıda saflığında soğuk sıkım bitkisel yağlar, esansiyel yağı ayrıştırılmamış buhar-distile hidroseller ve biyoaktifler kullanılırken, mümkün olduğunca yerel ve organik kaynaklar tercih ediliyor.

 bade natural

Bade Natural

Eczacı Sinem Kapar Şahindere’nin çocukluk anılarından yola çıkarak çiçek ve meyve bahçelerinden aldığı ilham ile profesyonellik alanı olan kozmetik kimyası ve eczacılık alanları ile de bütünleştirerek "Bade Natural" kuruluyor.

Doğal olmayan, zararlı kimyasal ve sentetiklerden uzak durmayı daima hedeflemiştir. Aromaterapi uçucu yağları, soğuk sıkım bitkisel yağları ve daha birçok kimyasal ve sentetik madde içermeyen ürünleri ile cildimiz için doğal ve organik üretimi sağlamıştır.

florame

Florame

Doğal-organik kozmetikte öncü bir aromaterapi markası olan "Florame" tarafından seçilen doğal-organik esansiyel yağlar ile bedenin ve zihnin mutluluk ve huzur hissi kazanmasını sağlamaya yardımcı olmayı hedeflemiştir. İçeriğinde sentetik madde barındırmayan formülleri ile doğal-organik ürünler üretmiştir.

the organic pharmacy

The Organic Pharmacy

İlk mağazası 2002 yılında Londra Kings Road’da açılmıştır. The Organic Pharmacy Müşterilerin tüm sağlık ve cilt bakım ihtiyaçlarını daha sağlıklı bir şekilde karşılayabilmek için daima doğal-organik ürünler üretmeyi hedeflemiştir.

homemade aromaterapi

Homemade Aromaterapi

Homemade Aromaterapi ürünleri içerisinde hiçbir kimyasal madde bulundurmayan, elde edilme sürecinde hiçbir kimyasal süreçten geçmemiş soğuk sıkım sabit yağlar, saf uçucu yağlar, hidrolatlar (bitki suları), bitkiler kullanarak cilt ve insan sağlığı açısından doğal-organik ürünler üretmeyi hedef almıştır ve 2012’den bu yana doğal-organik ürünler üretimi yapmaya devam etmektedir.

 

Hem Sağlık Hem Kozmetik!

Güzel görünmek, dikkat çekmek, cilt bakımını düzenli yapmak istiyorsun ancak kullandığım kozmetik ürünler sağlığımı kötü etkilemesin mi diyorsun?

Yukarıda bahsedilen ve daha birçok doğal-organik kozmetik markaların ürünleri için Dermoeczanem.com sitemizdeki markaları inceleyebilir ve ürünlerini kullanarak daima bakımlı kalabilirsiniz.

GÜZEL VE BAKIMLI GÜNLER :)

Büşra Yavuz

Kimya Mühendisi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.