Dermokozmetikler, kozmetik ürünler, makyaj ürünleri, anne bebek bakımı, sağlıklı yaşam ve güzellik ile ilgili bir çok bilgiyi, yeni ürünleri, ünlü markaların hikayelerini sizler için derleyip, bu sayfamızda Dermoeczanem Blog’da sizinle paylaşıyoruz.  Dermokozmetik ürünleri ve markaları buradan takip edin. 

Dermokozmetik Cilt Bakımı

Bentonit Kili ile Cildinizi Arındırın

30 Ocak 2020

Bentonit, bir çeşit volkanik kildir. Eski yanardağların külü yani Sodyum Bentonit’ ten elde edilir.  Negatif elektrik yüküne sahiptir ve bu özelliği korumak için iletken olmayan bir kap içerisinde muhafaza etmek gerekir.

Dudaklarınızı Soğuk Havalardan Koruyun

14 Ocak 2020

Dudak çatlaması ve dudaklarımızın kuruması birçoğumuzun kuru havalarda ve özellikle soğuk kış aylarında karşılaştığımız bir sorundur.

Cildim Çok Hassas Ne Yapmalıyım?

17 Aralık 2019

Hassas cilde sahip olmanın birçok zorluğu vardır. Kullandığınız ürünlerden, uyguladığınız bakımlara kadar her noktada dikkat gerektiren bir cilt tipidir.

C Vitaminin Cilde Faydaları

16 Aralık 2019

Anti aging ile ilgili hemen hemen her blog yazısında çıkıyor karşımıza C vitamini. Vücut açısından da cilt açısından da oldukça etkili olan bu vitamin cilt bakımında özellikle yaşlanma karşıtı bakımın olmazsa olmazı.

Cildinize Uyumadan Önce Son Dokunuşu Yapın

06 Aralık 2019

Şehrin koşuşturması, telaşı, uzun iş saatleri, olumsuz hava şartları yüzünden insan nasıl yoruluyorsa ciltte öyle yorulur. Bu nedenle cildin bakımına özen göstermek gerekir.

Kil Maskelerinin Cilde Faydaları

04 Aralık 2019

Ciltte yüksek performans sergileyen kil maskeleri kadınların gözdesidir. Haftalık bakımda mutlaka kullanılan kil maskeleri, genelde yağlı ve karma cilt tiplerine sahip kişilerce çok tercih edilir.  

Cilt Bakımında Sık Yapılan Hatalar

20 Kasım 2019

Kadınlar bazı zamanlarda bilmeden ciltlerine yanlış uygulamalar yaparak kötü sonuçlara sebep olabiliyorlar. Bu noktada bilinçli olmanız ve cildinizde kullandığınız her ürünün, uygulamanın farkında olmanız gerekir.

Akneye Eğilim Gösteren Ciltler Hangi Ürünleri Kullanmalı

11 Kasım 2019

Akneye eğilim gösteren cilt sorunu en çok yağlı ciltlerde görülür. Akneye eğilim gösterme sorununun en temel sebebi, cildin temizlenmemesi sonucu ciltteki yağın gözenekleri tıkamasıdır.  

40’lı Yaşların Cilt Bakımı

07 Kasım 2019

Cilt, zamanla birlikte dış faktörlere açık hale geliyor. Cildin savunma mekanizmasının düşmesi bunda önemli faktör oynuyor.

Cilt Temizliğinde Gelenekselliğin Adresi Sabunlar

24 Ekim 2019

Geleneksel sabunlarla cildi yıkamak terapi gibi eylemlerin başında gelir. Ama son yıllarda; “Cilt kesiklikle sabunla yıkanmaz.” gibi bir kesin algı oluşmadı değil.

1 2 3 .... 6 7 8
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.