2022'nin En Popüler Cilt Bakım Serumları

28 Nisan 2022

Cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmesi haline gelen cilt serumları yüksek konsantre olmasına rağmen hafif ve emilimi kolay ürünlerdir. Bu sebeple en çok tercih edilen cilt bakım formu arasında yer alır. Genellikle likit ve jel formlarında bulunur. Boyutu küçük olmasına rağmen yoğun içeriği sayesinde yüksek performans gösterir. Cilt bakım serumları her cilt tipine ve kullanıldığı alana göre çeşitlilik gösterir. Kuruluk, leke görünümünü, ince çizgi ve kırışıklık görünümü gibi sorunlara yönelik nemlendirme, temizleme, yaşlanma karşıtı gibi içerikler ile cilde ihtiyacı olanı verir.

Cilt bakım rutininde serum, cildi temizledikten sonra kullanılması gerekir ardından ise nemlendirme işlemi yapılmalıdır. Böylelikle kullanılan serumdan maksimum performans alınır. Her gün kullanılabilir hatta bazı serumlar günde 2 kereye kadar kullanılmaya müsaittir. Bu durum cilt tipine ve cilt ihtiyacına göre değişiklik gösterebildiği gibi serumun içeriğinin yoğunluğuna göre de değişiklik gösterir. Hyalüronik asit, C ve E Vitamini, Retinol, Ferulik asit ve bitkisel ekstreler genellikle sık tercih edilen içerikler arasındadır.

En Sık Tercih Edilen Serum İçerikleri

Hyalüronik asit cildin nemli kalmasını sağlayan asitlerden biridir. Kuru cilt tipine sahip olan kişilere oldukça fazla fayda sağlayacak olan bu asit normal ve karma ciltlere de su bazlı yapısıyla katkı sağlar. Hyalüronik asit kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutma özelliği bulunur. Bu sebeple cilde çok iyi gelir. Vücudumuzda da bulunan Hyalüronik asit dışarıdan da takviye şeklinde alınabilir, özellikle serum formunda karşımıza çıkar.

C vitamini vücudun tazelenmesini destekler aynı zamanda matlaşan ciltlerin parlaklığına kavuşmasını yardımcı olur. İnce çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasına karşı bakım yapar. Güneş lekelerinin görünümünü en aza indirmeye ve cilt üzerindeki renk farklılıklarına karşı bakım yapmaya yardımcı olur. E vitamini ise ciltte antioksidan etkisi verir ve cildi tazeler aynı zamanda yumuşatır.

Retinol, A vitamini ailesinin bir türevidir. İnce çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasında oldukça etkili bir maddedir. Ciltte daha genç bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Cildi aydınlatır aslında cilde doğal bir parlaklık verir.

Ferulik asit, yaşlanma karşıtı etkisi vardır, retinol gibi cildi gençleştirmeye yardımcı olur. Cildi dış faktörlere karşı korur. Cildi dışardan gelen etkenlere karşı korumaya yardımcı olur.

En Çok Tercih Edilen Cilt Bakım Serumları

The Purest Solutions Arbutin 2% + Hyaluronic Acid Brightening Serum

Cilt tonu eşitsizliklerinin giderilmesine yardımcı olur, düzenli kullanım ile daha parlak ve aydınlık bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı olur. Yaşlanma belirtilerine ve güneş lekelerininin görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

Bioderma Pigmentbio C-Concentrate

Lekeli hassas cilt tipleri için leke görünümünün azaltılmasına yardımcı olurken, aydınlatıcı ve peeling etkisi sağlar. Cildin korunmasına yardımcı olurken yaşlanma karşıtı bakım sağlar.

Herbaderm Hyaluronik 3D Serum

Cilde yoğun nemlendirme sağlar böylelikle cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olur. %13 farklı Hyalüronik asit içeriklerinden oluşur ve %98 oranında doğaldır.

SVR Ampoule Vitamin C Konsantre Serum

Kırışıklık karşıtı bakım sağlar ve cildin daha ışıltılı ve parlak bir görünmesine yardımcı olur. Yorgunluk belirtilerine karşı bakım sağlar.

Vichy Mineral 89 Hyalüronik Asit İçerikli Nemlendirici Serum

Cildi nemlendirir ve canlı bir görünüm kazandırır. İçeriğinde %89 oranındaki Vichy Mineralli Termal Suyu ve doğal kaynaklı Hyalüronik asit bulunur. Cildin günlük nem ihtiyacını karşılarken aynı zamanda güç kaynağıdır. Toplamda 212 yorum yapılmıştır ve 4.8/5 puan almıştır. Tüm cilt tipleri için uygundur.

La Roche Posay Hyalu B5 Dolgunlaştırıcı Serum

Kırışıklık ve ince çizgi görünümüne karşı bakım yaparak azaltmaya yardımcı olur. İçeriğinde iki çeşit Hyalüronik asit ve vitamin B5 bulunur. Hyalüronik asit sayesinde cildi neme doyururken vitamin B5 ile cildi tazelemeye yardımcı olur.

Skinceuticals C E Ferulic

Saf C vitamini içeren antioksidan serumdur. İnce çizgiler için % 15 saf C vitamini, kırışıklıklar için % 1 saf E vitamini sıkılık kaybı için % 0.5 Ferulik asit içeriğinde barındırır. Hayvansal katkı maddesi içermemektedir. Ciltte silinse veya yıkansa bile çıkmaz çünkü 4 gün kalıcı etkisi bulunur, içten cildi korumaya devam eder.

La Roche Posay Saf Vitamin C 10 Işıltı Veren Serum

En hassas cilde sahip olan kişilerin bile cilt parlaklığını ortaya çıkarır. Cildi bir yandan nemlendirirken antioksiodan etkisiyle yaşlanma karşıtı bakım sağlar. İçeriğinde %10 saf C vitamini, Salisilik asit ve La Roche Posay Termal Suyu bulunur. C vitamini ile leke görünümünü azaltmayı amaçlar. Salisilik asit ise ciltte oluşan fazla sebumu azaltmaya yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.