Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

04 Mart 2019

TIRNAK BAKIMININ PÜF NOKTALARI

Bakımlı eller ve bakımlı tırnaklar her zaman dikkat çeker. Bu yazımızda tırnak bakımının püf noktaları için bilinmesi gerekenleri araştırdık. Yazımıza göz atarak ve öğrendiklerini uygulayarak güzel görünen ellere ve tırnaklara kavuşabilirsin. Peki, tırnak bakımının püf noktaları nelerdir?

  • Tırnak temizliğine önem göster!

Güzel görünen tırnakların ilk aşaması temiz görünen tırnaklardır. Temiz tırnaklar kişisel bakımın en önemli parçalarından biridir. Özellikle duş sonrası tırnakların bakımına özen göstermelisin. Temiz bir fırçaya sabun koyup nazikçe tırnaklarını temizleyip akabinde tırnak makasıyla tırnaklarına şekil verebilirsin. Böylelikle temiz tırnaklara kavuşabilirsin.

Trim Silk Ayak El Tırnak Makası kullanım konforu açısından oldukça pratik bir üründür.

  • Tırnaklarında ojeyi 3 günden fazla tutma!

Ojeli tırnaklar her zaman daha şık görünür. Ancak tırnaklarının nefes alması için sürdüğün ojeyi üç günden fazla tutmaman gerekir. Ojeyi sildikten sonra ise yeni ojeyi sürmek için bir iki gün beklemek tırnaklarının dinlenmesi için yeterli olacaktır.

Rosense Yumuşak Formül Aseton tırnaklarındaki ojeyi nazikçe temizler.  

tırnak bakımı

  • Manikürü ihmal etme!

Tırnak bakımında manikürün önemi büyük. Kuaföre gidip manikür yaptırma imkânın yoksa kendine evde kullanabilir bir manikür seti alabilirsin. Bu setle tırnak bakımını aksatma. Özellikle duş sonrası tırnak bakımı için ideal vakitlerdir. Güzel bir duş sonrası tırnaklarına bir on beş dakika ayır ve şık tırnaklara kavuş.

MAVALA Manikür Çubukları tırnak etlerini nazikçe iterek biçimlendirir.

  • Tırnaklarını doğru törpüle!

Doğru törpü kullanımı, tırnak bakımının en önemli püf noktasıdır. Doğru törpü kullanımı için etkili bir törpü seçmek gerekiyor. Törpüyü seçebilmek için ise tırnak yapını bilmen gerekiyor, tırnak yapını keşfet ve törpünü seç.

Alessandro Nail Spa Control Proffesional Manicure File bu törpüyle birlikte yumuşak tırnaklara kavuşabilirsin.

  • Bakım rutininde tırnaklara yer aç!

Güzel görünen tırnaklar için haftalık bakım rutininde yer aç. Böylelikle ışıl ışıl tırnaklara kavuşabilirsin.

Alessandro Maniqure Hand & Nail Cream içerdiği doğal özler ile daha bakımlı el ve tırnaklara sahip olabilirsin. Bir tık ötende.

renkli-ojeler

  • Ojelerin, renkli dünyasını keşfet!

Renkli renkli ojeler enerjini yansıtır. Ojeler kategorisiyle kendine en çok yakışan ojeyi keşfedip, muhteşem enerjini herkese hissettirebilirsin.

  • Doğru el kremini seç!

Kullandığın el kremi, tırnak bakımında da çok önemlidir. El bakımı kategorisinden seçeceğin cildine en uygun el kremiyle el bakımını aksatma. Böylelikle hem güzel görünen ellere hem de güzel görünen tırnaklara kavuşabilirsin, bizden söylemesi. :)

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.