Cilt Bakım Serumları Nasıl Kullanılır?

05 Temmuz 2022

Cilt bakım rutinin vazgeçilmez anahtarlarından biri cilt serumlarıdır. Cilt serumları konsantre bir yapıya sahiptir. Bu sebeple içeriğinde hangi özellik baskınsa onu yoğun bir şekilde uygular. Bu kadar yoğun olmasına karşılık cilt serumlarının yapısı hafiftir ve ciltte ağırlık yapmaz. Cilt bakım serumları en etkili cilt bakım ürünlerinden biridir. Cilde ihtiyacını doğrudan vererek bakım yapar. Böylece cilt daha aydınlık ve taze bir görünüme kavuşur. Cilt serumlarının düzenli olarak kullanılması gerekir. Çünkğ cilt serumlarının etkisi zaman geçtikçe görülmeye başlar. Cilt bakım serumlarının birçok çeşidi bulunur ve siz cildinizin en çok neye ihtiyacı var ise ona uygun bir içeriğe sahip olan cilt bakım ürününü seçmelisiniz.

Cilt bakım serumları; nemlendirici, tazeleyici, canlandırıcı, aydınlatıcı, leke karşıtı ve göz çevresine özel gibi birçok seçeneğe sahiptir. En çok tercih edilen cilt bakım serum markalarını ise The Purest Solutions, Vichy, Skinceuticals, Instıtut Esthederm, La Roche Posay, Herbaderm,The NewLab olarak sıralayabiliriz.

Cilt bakım serumlarında en önemli nokta serumun içeriğidir. En çok tercih edilen içerikler; C vitamini, Hyalüronik asit, Niacinamide, Seramid, E vitamini, Ferulic asit, Kolajen, Retinol ve bitkisel içeriklerdir. Hyalüronik asit, Niacinamide ve Seramid içerikli yüz serumları cilde nem verirken C ve E vitamini antioksidan içeriğine sahip serumlar cilde parlaklık verir. Ayrıca Kolajen ve Retinol serumları cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur ve yaşlanma karşıtı etki sunar.

Serumlar cilt yapısındaki sorunlara; kuruluk, nemsizlik, ince çizgi ve kırışıklık görünümü, leke görünümünü, yaşlanmaya bağlık olarak esneklik kaybı gibi çözüm üretmeyi hedefler. Cilt bakım serumları bu sorunlara özel bakım yapar ve cilde güç verir. Cildin iyi görünmesini amaçlar.

Cilt Bakım Serumları Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakım Serumları Ne Zaman Kullanılmalı?

Serum kullanmaya 20’li yaşlarda başlamak yeterlidir ve serum kullanmaya başlamak için ciltte bir sorun olmasına gerek yoktur. Cilt bakım serumlarını cildin iyi görünmesini korumak için de kullanabilirsiniz. Bu şekilde cilt olduğundan daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmuş olur. Eğer cilt leke görünümünün oluşmasına meyilliyse veya çok kuru olduğu için kırışık görünümüne meyilliyse erken yaşta başlamak çok daha faydalı olacaktır. Bu şekilde ciltte daha sonradan meydana gelebilecek sorunların önüne geçmiş olursunuz.

Cilt bakım serumlarını kullanmadan önce mutlaka cildin temizlenmiş kirden ve yağdan arınmış olması gerekir. Eğer kirden ve yağdan arınmayan bir cilde uygularsanız istediğin etkiye ve maksimum performansa ulaşamayabilirsiniz. Cilt bakım serumlarını hem sabah hem akşam günde iki kez uygulamaya müsaittir. Hatta bu şekilde daha etkili bir sonuç alabilirsiniz. Üründe belirtilen miktarda parmak uçlarınıza alıp tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Cilt bakım serumları nemlendiriciden önce kullanılmalıdır. En çok karıştırılan konu yüz serumlarının nemlendirici yerine geçip geçmediğidir. Cilt bakım serumlarının nemlendirici özelliği olsa da geleneksel nemlendiricilerin yerini tutamaz. Yüz serumlarının içerisinde Seramid, Niacinamide ve Hyalüronik asit gibi bileşenler nem verir fakat nemlendiricilerinin içeriği bu noktada daha zengindir.

En Popüler Cilt Bakım Serumları

The Purest Solutions Hyaluronic Acid %2 + B5 Intensive Hydration Serum 30 ml

Cilt bakım serumları son yıllarda etkili yapısıyla popülerleşen ürünler arasındadır. En çok tercih edilen ürünlerden biri olan The Purest Solutions Hyaluronic Acid %2 + B5 Intensive Hydration Serum, yaşlanma karşıtı etkisiyle cildi nemlendirir. Cilde kaybettiği nemi geri verir. Cildin ışıltılı ve yumuşak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kuru ciltler için uygun olan bu cilt serumu vegan ve hayvan dostudur.

The NewLab. Niacinamide 10% + Zinc 1% Cilt Bakım Serumu 30 ml

The NewLab Niacinamide 10% + Zinc 1% Cilt Bakım Serumu, gözenekleri geniş olan kişiler için uygun bir serumdur. Niacinamide B3 vitaminin bir formudur ve cildin nemini korumaya yardımcı olur. Leke görünümünü azalmasını destekler. Cildi ultraviyole ışınlara karşı korur.

Skinceuticals C E Ferulic 30ml

En çok tercih edilen cilt bakım serumlarından biri olan Skinceuticals C E Ferulic Serumu ile cilde birçok fayda sağlar. İçeriğinde Ferulik asit, C ve E vitamini bulunur. İnce çizgi, kırışıklık görünümü ve sıkılık kaybını azaltmaya yardımcı olur. C ve E vitamini ile antioksidan etkisi verir.

La Roche Posay Saf C Vitamini Işıltı Veren Antioksidan Serum

La Roche Posay Saf Vitamin C 10 Işıltı Veren Serum, hassas ciltlerin bile parlaklığını ortaya çıkarır. İçeriğinde Salisilik asit bulunur; gözenekleri açar ve fazla sebumu azaltmaya yardımcı olur. Cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar ve cildi yumuşatır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.