Cildim Çok Hassas Ne Yapmalıyım?

17 Aralık 2019

Hassas cilde sahip olmanın birçok zorluğu vardır. Kullandığınız ürünlerden, uyguladığınız bakımlara kadar her noktada dikkat gerektiren bir cilt tipidir. Çünkü hassas cilt tipi diğer ciltlere oranla oldukça narin bir cilt tipidir. Hassas cilt tipinin oluşumunun en temel nedeni; cilt dış faktörlere karşı kendini etkili bir şekilde koruyamamasıdır. Bu cilt tipi her faktörden olumsuz etkilenebilir. Ayrıca hassas cilt tipine yapılan yanlış bakımlar sonucu, bu cilt tipine ait durumlar da oluşabilir. Bu nedenle hassas bir cilde sahip kişilerin bakımını, cilt tipine göre özel şekillendirmesi gerekir.

Hassas Cilt Tipini Olumsuz Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Hassas ciltleri oldukça etkileyen durumlar arasında rüzgârlı hava, güneş, ısıl işlemler, hatalı ürün kullanımı gibi birçok sebep gösterilebilir. Hassas cilde sahip yetişkinler, bakımını yaşam tarzına adapte etmelidir.

Hassas Ciltlerin Bakım Önerileri Nelerdir?

Hassas cilde sahipseniz cildinizin özelliklerine hâkim olmanız gerekir. Böylelikle cildinizi dış faktörlerin etkisinden koruyabilirsiniz.

hassas cilt bakımı yapan kadın

1. Hava şartlarına karşı cildinizi koruyun

Hassas cilt tipleri güneşten fazla etkilenir ve cildi güneşten gelen UV ışınlarına karşı etkili bir şekilde korunmaz ise istenmeyen bazı görünüm değişiklikleri oluşabilir. Cildinizi her zaman mutlaka korumalı ve güneş kremini çantanızdan ayırmamalısınız. Yine soğuk havalarda cildinize dışarı çıkmadan önce nemlendirici krem sürmeli ve cildinizi soğuktan koruyacak kıyafetler giymelisiniz.

2. Kullandığınız ürünlerin içeriğine dikkat edin

Cildinize uyguladığınız ürünlerin formülleri de oldukça önemlidir. Çünkü hassas ciltler , formüllerde kullanılan bir içerik ciltlerini kötü etkileyebilir. Özellikle parfüm, alkol, sabun gibi maddeler içeren ürünler cildinizde istenmeyen değişimlere neden olabilir. Bu doğrultuda yapmanız gereken cildinize uyguladığınız ürünlerin içeriğine dikkat etmektir. Bunun için cildinize neyin kötü geldiğini bilmeniz oldukça önemlidir. Bu maddeleri içeren ürünleri kullanmamalısınız.

3. Ani ısı değişikliğinden cildinizi uzak tutun

Ani ısı değişikliği hassas ciltleri oldukça fazla etkileyebilmektedir. Örnek verecek olursak girdiğiniz ortamda klima çalışıyorsa, cildinizin klimayla temasını en aza indirmeye çalışmalısınız. Ya da sıcak bir ortamdan soğuk bir ortama geçmeniz gerekiyorsa mutlaka uygun kıyafetlerle tedbir almalısınız.

4. Standart bir cilt bakımı oluşturun

Kullanacağınız ürünleri sık sık değiştirmek yerine cildinize iyi gelen ürünlerle, düzenli olarak cilt bakımınızı yapmalısınız. Cildinize bu ürünleri uygularken cildinizi kurularken bile sert hareketlerden kaçınmalısınız.Cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygun ürünlere örnek verecek olursak bakımınızın vazgeçilmezi termal sular ve gül suları olabilir. Bu ürünler hassas ciltlerin bakımında öne çıkar. Cildinizi temizlerken ya da gün içinde ihtiyaç duyduğunuzda cildinize termal suları ve gül sularını uygulayarak cildinizin ferahlamasına karşı etkili bir bakım yapabilirsiniz.

standart cilt bakımı yapan kadın

5. Mineral makyajı keşfedin

Mineral makyaj ürünleri, diğer makyaj ürünlerine göre daha temiz ve daha sade içeriklere sahiptir. Hassas cilde sahip yetişkinler; mineral makyaj ürünleri tercih edebilir. Böylelikle temiz içeriklere sahip ürünlerle makyajını yapabilir.

Hassas Ciltlere Özel Geliştirilen Dermokozmetikler

Birçok dermokozmetik markası hassas ciltlere özel geliştirdiği serilerle, bu cilt tipine sahip kişilerin hayatını kolaylaştırır. Yüksek aktif ham maddelerle geliştirilen bu ürünler, cilde etkili bir şekilde bakım yapar ve cildi ferahlatmaya yardımcı olur.

Avene Antirougeurs Serisi

Hassas ciltler için geliştirilen özel bir seridir. Antirougurs Serisi; bakım maskesi, temizleme losyonu,hassas ciltler için geliştirilen bakım kremleri gibi dermokozmetik ürünlere sahiptir. Serinin ürünlerinin içeriğinde yer alan termal su cildi ferahlatmaya yardımcı olur.

La Roche Posay Toleriane Serisi

Hassas cilt ihtiyaçlarına karşı geliştirilen La Roche Posay Toleriane Serisi, hassas ciltlere etkili bir şekilde özel bakım yapar. Cildinizin günlük ihtiyaçlarını gidermek için serinin ürünlerini kullanabilirsiniz. Toleriane nemlendiricileri, temizleyicileri, güneş kremleri ve makyaj malzemeleri gibi seriye ait birçok ürünle, cildinizin ferahladığını hissedeceksiniz.

Bioderma Sensibio Serisi

Bioderma Sensibio Serisi, cildinize derinlemesine bir bakım için son derece uygundur. Seri, cildinizin hijyen ve bakım ihtiyacını karşılarken, vücudunuzun günlük temizlik ihtiyacını da gidermeye yardımcı olur. Sensibio Serisine ait dermokozmetik kremlerin cildiniz üzerindeki etkisine hayran kalacaksınız.

Noreva Psoriane Serisi

Tıpkı diğer markaların serileri gibi hassas cilt tipi için özel geliştirilmiştir. Cilde rahatlık kazandırmaya çalışır ve cilde derinlemesine bakım yapar. Yoğun bakım şampuanı, günlük bakım şampuanı, yatıştırıcı bakım kremi, yatıştırıcı temizleme jeli gibi birçok Noreva Psoriane serisi ürünleri sitemizde sizleri bekliyor.

Topicrem'in; iki ürünü Sensitive and Dry Skin Gentle Cleansing Gel ile Ultra Hydratante Ultra Moisturizing Cream Legere hassas ciltler için özel geliştirilmiştir. Cildi temizleme ve nemlendirmeye yardımcı olan bu ürünler, yediden yetmişe tüm aile fertlerinin kullanımına uygundur. Topicrem’in ürünleri; cildin günlük ihtiyaçlarını giderirken, cilde nem kazandırmaya yardımcı olur.

Aşamalı bir cilt bakım keyfi sunan bu dermokozmetik markalara ait ürünlerle hassas cildinizin gün içinde ihtiyacını duyduğu tüm bakımı kolaylıkla yapabilirsiniz ve cildinizin ihtiyaçlarına etkili bir şekilde bakım yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.