Yaz Sıcaklarına Özel Saçlara Yoğun Nem Bakımı

24 Haziran 2024

  Yaz aylarının ışıltısı, güzelliği ve parlaklığını saçlarımıza yansıtmaya ne dersiniz? Ben bu soruya evet diyorum ve sizin de evet diyeceğinizi düşünüyorum. Çünkü saçlarında ışıl ışıl ve güzel bir görünümü herkesin çok seveceğine eminiz. Saçlarımızın deniz gibi pürüzsüz, güneş gibi parlak görünmesi için yaz mevsimi ile gelen birçok çevresel faktörden korumamız gerekir. Peki, yaz mevsiminin saçlarımıza ne gibi etkileri olduğunu biliyor muyuz? Sıcaklığın artması, terleme, güneşten gelen zararlı UV ışınları, deniz, havuz ve nemsiz hava saçlarımızı etkiliyor. Klor, tuz, güneşten gelen UV ışınları saçlarımızın kurumasına, mat ve donuk görünmesine neden olabiliyor. Bu nedenle de yaz aylarında saç bakım rutinimizi değiştirmemiz gerekiyor. Yaz aylarına özel saç bakım rutinimize daha çok nemlendirici özelliği olan ürünler eklemeliyiz. Böylece saçlarımız kabarmadan, elektriklenmeden, parlak ve güzel görünebilir.

Saçların Nemli Görünmesi için Bakım Önerileri

  • Saçlarımızdan kiri, yağı ve çevresel faktörleri etkili bir şekilde temizlemeliyiz.
  • Saçlarımızı temizlerken kullanacağımız ürünlerin içeriğine dikkat etmeliyiz. Ürünün içeriği cilt tipimize ve ihtiyacımıza uygun olurken aynı zamanda nemlendirme özelliği de olması gerekiyor.
  • Saçlarımıza yoğun nemlendirme özelliği olan saç bakım kremi ve saç bakım yağı kullanmalıyız.
  • Hyalüronik Asit serumları ile saçlarımıza nemlendirici ve dolgun bir görünüm oluşması için bakım yapabiliriz.
  • Saçlarımıza doğal ve organik içeriğe sahip ürünler tercih edebiliriz. Böylece doğadan gelen ışıltılı bakımı saçlarımıza yansıtabiliriz.
  • Saçlarımıza haftada 1 ya da 2 kere nem maskeleri yapabiliriz. Böylece saçlarımız daha nemli, parlak ve dolgun bir görünüm oluşabilir.
  • Saçlarımızı güneşten gelen zararlı UV ışınlarından şapka, bere ya da eşarp takarak koruyabiliriz.

Saçlarda Dolgun ve Nemli Görünüm için Ürün Önerileri

Alls Biocosmetics Prebiyotik Kolay Tarama Saç Açıcı Sprey :

Organik tarımdan elde edilen içeriği ile Tüm saç tiplerinin kullanımına uygun kolay tarama spreyi. Uzun süreli etkisi ile saçlara etkili bir şekilde bakım yapar. Saç tellerinin daha canlı, parlak ve dolgun görünmesine yardımcı olur. Saçlarda doğal bukle görünümü oluşmasına yardımcı olur. Elektriklenmeye ve kabarmaya karşı bakım yapar. Prebiyotik içeriklidir. Çalkala kullan formüle sahiptir.

Alls Biocosmetics Organik Besleyici Prebiyotik Saç Kremi :

Etko Cosmos Organik Sertifikasına sahip prebiyotik saç bakım kremi. İçeriğinde bulunan At Kuyruğu, Kafein, Duvar Sarmaşığı, Papatya ve Isırgan içerikli özel formülü ile saçlara etkili bir şekilde bakım yapar. Organik içeriği ile saçları beslemeye, nemlendirmeye ve dolgun görünmesine yardımcı olur. %99.37 doğal kökenlidir. İçeriğinde bulunan Hindistan Cevizi Yağı ve Jojoba Yağı ile saçları besler, parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Saçların daha kolay taranmasını sağlar. Dolgun ve güzel görünmesine yardımcı olur.

İdea Derma Hyaluronik Asit Şampuan :

Hyalüronik Asit içeren formülü ile saçları nazik bir şekilde temizlerken aynı zamanda dolgun bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Saçları etkili bir şekilde nemlendirirken, besler ve parlak görünüm oluşmasına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan Hyalüronik Asit, Niacinamide, Provitamin B5 ve Aloe Vera ile saçlara nazik bir şekilde bakım yapar.

Marc Anthony Strictly Curls Yoğun Nemlendirici Maske :

Çok kuru ve kuru saçlar için yoğun nemlendirici özellikli maske. E Vitamini, Soya Fasulyesi, Avokado Yağı, Shea Yağı ile saçı etkili bir şekilde nemlendirmeye, beslemeye ve dolgun bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Nuxe Sun Moisturising Protective Milky Oil For Hair :

Tüm saç tiplerinin kullanımına uygun. Saçları çevresel faktörlere ve güneşten gelen zararlı etkilerine karşı korumaya yardımcı olur. Saçlarınızı tuz ve klorun olumsuz etkilerine karşı korumaya yardımcı olur. Saçlarda yumuşak ve ipeksi bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Saçları nemlendirir.

Loreal Professionnel Absolut Repair Yıpranmış Saçlar için Altın Maske :

Yıpranmış saçlara etkili bir şekilde bakım yapan maske. Saçları beslemeye, nemlendirmeye ve dolgun bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Daha yumuşak, güzel ve parlak saç görünümü oluşmasına yardımcı bakım yapar.

İdea Derma Hyaluronik Asit Provitamin B5 Hydration Serum :

İçeriğinde bulunan çeşitli boyutlarda Hyalüronik Asit, Provitamin B5, İnülin, Aslanpençesi Ekstresi ile cildinize ve saçlarınıza etkili bir şekilde bakım yapabilirsiniz. Saçlarda parlak, dolgun ve güzel bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Saçları etkili bir şekilde nemlendirir ve bakım yapar.

Dermo Eczanem

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.