Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

16 Temmuz 2020

Yaz ayları güneşin kurutucu etkisi nedeniyle saçlarda istenmeyen durumlar göründüğü ve bakıma en fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemdir. Peki, yaz aylarının keyfini çıkarırken, saçlarınızın yıpranmasına karşı bakım yapmak ve canlılığını kaybetmemek için dikkat etmeniz gerekenler neler? Bakım rutininize ekleyeceğiniz birkaç adım ve kullanacağınız pratik bakım ürünleriyle yaz aylarında güneşin zararlı etkilerini azaltıp, saçlarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

1-Saçlarınızı Nemlendirin

Güneşin, saça uygulanan boya, perma gibi işlemlerin, havuz ve deniz suyunun her biri saçın nemini kaybetmesine sebep olur. Yaz aylarına özel kullanacağınız yıpranmış saçlar için onarıcı bakım ve nemlendirme özelliği yüksek saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Saçlar sık yıkanıyorsa günlük kullanıma uygun yumuşak şampuanlar olmasına dikkat etmelisiniz.

2-Saçınızı Güneşten Koruyun

Şapka, eşarp gibi aksesuarlarla saçınızı kapatarak güneş ışınlarının saçlarınızı kurutmasını ve yıpratmasına karşı koruyabilirsiniz. UV filtreli nemlendirici ve güneş koruyucu saç bakım yağlarından da faydalanabilirsiniz.

3-Saçlarınızın Nefes Almasını Sağlayın

Sıkı topuzlar, örgüler, at kuyrukları sıcak havanın bunaltıcı etkisini hafifletebilir, ancak saç dipleri terler ve sıkı toplanmış saçların içine hapsolur. Arada bir saçlarınızı açıp havalandırmanız saç diplerinin ferahlamasını sağlayacaktır.

4-Deniz veya Havuzdan Hemen Sonra Saçlarınızı Yıkayın

Denizin tuzlu ve kumlu, havuzun ise klorlu suyu güneşin zararlı ışınları ile birleştiğinde saçın yapısında bozulmalara neden olabilir. Bunun sonucunda saçlarda kırılma, kopma veya dökülme oluşabilir. Denizden veya havuzdan çıkar çıkmaz temiz su ile durulamalı sonrasında ise şampuanla yıkamalısınız.

5-Sık Boya Yapmaktan Kaçının

Yaz aylarında sık sık alınan duşlar, havuz ve deniz sonucu daha hızlı akan boya, yazın daha hızlı uzayan saç; daha çok boya yapmaya sebep olur. Bu da saçlarınızı oldukça yıpratabilir. Mümkünse boya gibi işlemleri erteleyin. Ya da yoğun bakım ürünlerini kullanmayı ihmal etmeyin.

6-Sıvı Alımına ve Beslenmenize Dikkat Edin

Vücut yeterince besin alamadığında önceliği hayati organlara verir ve saça yeterli besin gitmez. Bu da saçların cansızlaşmasına ve yıpranmaya açık hale gelmesine sebep olur. Sıcak olan havanın da etkisiyle vücutta nem kaybı yaşanır. Hem cildinizin hem de saç köklerinizin neme ihtiyacı vardır. Bu nemi korumak için bol bol sıvı tüketin.

Beaver Coconut Oil Milk Moisturizing Shampoo

Normal, kuru ve nemsiz saçlar için nemlendirmeye yardımcı yoğun bakım şampuanı Beaver Coconut Oil Milk Moisturizing, nemi saçlarınızda uzun bir süre tutmaya ve yoğun bakım sağlamaya yardımcı olur. Nemlendirir, saçın yumuşak ve ipeksi dokusunu artırmaya yardımcı olur. Her kullanımdan sonra saçlar ipeksi, pürüzsüz ve taranması kolay hale gelir.

Beaver Coconut Oil Milk Moisturizing Saç Bakım Kremi

Normal, kuru ve nemsiz saçlar için saç bakım kremi Beaver Coconut Oil Milk Moisturizing s açların kökten uca ihtiyacı olan nemi almasını sağlar,aynı zamanda saçın görünümünü düzenlemeye yardımcı olur. Laurik asit ve birçok farklı bakım yapan içeriğe sahiptir. Antioksidan güneş koruyucu formülü ve ışıltılı saç rengi koruma teknolojisine sahiptir.

Nuxe Sun After Sun Hair Body Shampoo

Nuxe Sun After Sun Hair Body Shampoo vücut ve saç için güneş sonrası şampuandır. Cildi ve saçı kurutmadan temizlemeye yardımcı olur. Cildi yumuşatmaya, saçların hafif ve parlak görünüme kavuşmasına destek olur.

Nuxe Sun Moisturising Protective Milky Oil For Hair

Nemlendirici ve koruyucu saç bakım yağı Nuxe Sun Moisturising Protective Milky Oil For Hair, s aç renginin korunmasına yardımcı olarak saçların nemlenmesine ve yumuşamasına destek olur.

Beaver Argan Oil Of Morocco Bakım Serumu

Beaver Argan Oil Of Morocco Bakım Serumu zarar görmüş saçlar için idealdir. Saça uygulanan kalıcı işlemlerden kaynaklanan problemi giderir. İşlem görmüş hasarlı saçları derinlemesine beslemeye yardımcı olur. E vitamini açısından zengindir. Nadir bulunan bitkisel çinko içerir.

Beaver Argan Oil Of Morocco Saç Bakım Kremi

Zarar görmüş saçlar için saç bakım kremi Beaver Argan Oil Of Morocco Saç Bakım Kremi işlem görmüş, boyalı ve kurumuş saçlar için derinlemesine bakım sağlar. Saçın canlılığını ve yoğunluğunu geri verir. Saçınıza güç, parlaklık ve ipeksi yumuşaklık kazandırır. Omega 3 ve Omega 6 içerir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.