Takma Kirpikler Hakkında Her Şey

23 Kasım 2020

Üzerine şiirler şarkılar yazılan gözlerimizi, anlam dolu bakışlarımızı daha etkileyici, çekici hale getirmeyi kim istemez ki? İşte bunların en kolay çözümü olan takma kirpiklerden bahsedeceğiz bugün sizlere.

Kirpiklerinizin kısalığı, kıvrık olmaması, seyrek olması istemediğiniz özellikler olabilir. (Siz her halinizle güzelsiniz. Bu saydıklarımız bir eksiklik veya hoş olmayan durumlar değildir. Ancak genel olarak kadınlar kirpikleriyle ilgili bu şikâyetlerini dile getiriyorlar.)  Kirpiklerinize uyguladığınız rimel bakışlarınıza daha derin anlamlar katmak için size yetersiz geliyor olabilir. Bu gibi durumlarda akla gelen ilk ve en zahmetsiz çözüm kesinlikle takma kirpik uygulamaktır.

Takma kirpik dünyası çok gelişti ve genişledi. Eskiden gördüğümüz boyutu aşırı uzun veya takma kirpik bandının aşırı kalın olduğu ve takar takmaz dışarıdan fazlasıyla belli olan, göz kapağında çok ağırlık yaparak bakışlarımızı yorgun gösteren o takma kirpikler yerini daha kaliteli, güzel, kullanışlı, hafif takma kirpiklere bıraktı.

Takma Kirpik Çeşitleri ve Yapıştırma Teknikleri

takma kirpik

Uzun bantlı klasik takma kirpikler tüm kirpik çizginizi kapladığı için bakışlarınızı çarpıcı hale getirmede en büyük yardımcınız olacaktır. Bu kirpiklerin birçok çeşidi mevcut. Tüm sırası eşit boyda olan takma kirpiklerden tercih edebileceğiniz gibi iç köşesi kısa dış köşesi daha uzun formda bulunan takma kirpikleri tercih ederek daha doğal görünüm elde edebilirsiniz. Uzun tek bant şeklinde olan takma kirpikleri uygularken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Kirpiği kutusundan çıkarttığınızda aynanın karşısına geçin ve elinizdeki kirpiğin bant uzunluğu kendi göz uzunluğunuzdan uzun mu kontrol edin. Eğer uzunsa takma kirpiğiniz kendi kirpik çizginizden uzunsa takma kirpiğin dış köşede kalacak ucundan ince bir makas yardımıyla kısaltmalısınız. Kısalttığınız kirpiğe kirpik yapıştırıcısını uygulayın ve hafifçe kuruması için bir süre bekleyin (fazla kurumamasına dikkat edin.) kirpik yapıştırıcısının hafif bir şekilde kurumasını beklerken takma kirpiği biraz bükerek bekleyin ki gözümüzün doğal kavisli yapısına daha iyi oturmasına yardımcı olun. Kirpik yapıştırıcısı kıvamını aldıktan ve yapışmaya hazır hale geldikten sonra cımbız yardımı ile dikkatlice kirpik dibinize en yakın noktadan takma kirpiği oturtun. Tavsiyemiz: Takma kirpiğin önce orta noktasını kirpik dibinizin en yüksek-en orta- noktasına oturtun ardından iç ve dış köşeleri nazikçe yerleştirin.

takma kirpik nasıl kullanılır

Bonus: Takma kirpik uygulamak için özel üretilmiş olan cımbızlar hem kirpiği daha kolay tutmanıza hem kirpik dibinize daha iyi yerleştirmenize hem de olası kazalara karşı riski en aza indirmektedir.

Kirpiğinizde seyrek gördüğünüz yerler mi var veya sadece dış köşelere kirpik uygulayıp gözünüzü daha çekik mi göstermek istiyorsunuz? O zaman sizin ihtiyacınız olan tekli takma kirpikler. Tek yapmanız gereken aynaya bakın ve kirpiği uygulamak istediğiniz noktaları belirleyin. Tekli kirpikleri nazikçe kutusundan çıkartın, yapıştırıcı uygulayın, biraz kuruması için bekleyin ve cımbız yardımıyla dikkatlice kirpiği yerine oturtun. İşte yapmanız gereken yalnızca bu kadar. Tekli takma kirpikler tek bantlı kirpiklere göre daha doğal bir görünüm sağlarken uygulaması da daha kolaydır.

renkli takma kirpik

Bonus: Takma kirpik dünyasının çok geliştiğini söylemiştik. Renkli, tüylü takma kirpikler ile sıra dışı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Bonus 2: Takma kirpiği uyguladıktan sonra yapıştırıcı izinin belli olmaması veya takma kirpik bandını gizlemek istiyorsan incecik bir eyeliner çekmek size kusursuz görüntü sağlayacaktır.

Takma Kirpik Nasıl Çıkartılır?

Göz makyajı temizleyicinizden yardım alın. Pamuğa döktüğünüz makyaj temizleyicinizi ovalama yapmadan göz kapağınızın ve takma kirpiğinizin üzerinde bekletmeniz yapıştırıcının çözünmesi için yeterli olacaktır. Özellikle yağ bazlı göz makyajı temizleyicileri bu konuda size daha büyük kolaylık sağlayacaktır. Makyaj temizleyicisiyle kirpik yapıştırıcısını yumuşattıktan sonra -kendi kirpiğinizi tutmamaya özen göstererek- takma kirpiği dış köşesinden tutun. Nazik ve yavaş hareketlerle takma kirpiğinizi çıkartabilirsiniz.

Takma kirpik, yapıştırıcı ve cımbız çeşitlerine dermoeczanem.com’dan ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.