Sonbaharda Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

25 Eylül 2019

Yaz bitti, havalar soğudu. Hem mevsim geçişlerinden hem de yaz boyunca UV ışınlarıyla temas eden saçlarda birçok görünüm değişikliği meydana gelebilir. Herhangi bir kötü durum oluşmasa bile saçlar bu dönemde yorulur. Saçlardaki bu yorgunluk kötü bir görünüme ulaşması, dökülme gibi durumları ortaya çıkar. Peki, sonbaharda ortaya çıkan bu durumlara karşı saç bakımı nasıl yapılır?

Sonbaharda Saç Bakımı

Denizin tuzlu suyu, havuzun kloru, UV ışınları, bir anda soğuyan hava ve mevsim değişikliğine dayanamayan saçlar…

Özellikle bu etkilerle birlikte saçların parlaklığının azalması ve dökülme oluşması gibi durumlara sıklıkla rastlanır. Siz de saçlarınızda bu etkilere maruz kalıyorsanız yapmanız gereken bir sonbahar bakım rutini oluşturmaktır. Sonbahar bakımında;

• Saçınızı sık sık yıkamayın

Saçınızı her gün yıkamak oluşan da etkili bir çözüm olmadığı gibi istenmeyen bir görünüm oluşmasına da neden olabilir. Çünkü saçların kendi doğal yağlarına da ihtiyacı vardır. Bu aşamada saçlarınızı iki günde bir yıkamalısınız.

• Saçınıza besleyici bakım yapın

Saçlarınızda oluşan olumsuz durumları giderebilmek için saçlarınıza besleyici bakım yapmanız gerekir. Haftalık ışıltı kazandırmaya yardımcı şampuanlardan yararlanarak bakımınızı yapabilirsiniz.

Vichy Saç Bakım

• Dökülme karşıtı bakım yapın

Dökülme, yaz sonu ve mevsim değişikliğinde çok sık rastlanan bir durumdur. Saçlarınızda yaşadığınız dökülmelere karşı bakım için şampuanınızı değiştirmeli ve dökülme karşıtı bakım yapabilen bir ürün kullanmalısınız. Ayrıca dökülme karşıtı geliştirilen saç losyonları ve maskelerden de faydalanabilirsiniz.Bu aşamada sık kullanılan ürünlerden biri de takviye edici gıdalardır. Takviye edici gıdaları kullanarak bakımınızı yapabilirsiniz.

Vichy Dercos Saç Dökülmesine Karşı Şampuan, içeriğindeki aktif konsantrasyonlar sayesinde dökülmeyi azaltmaya yardımcı olur. Düzenli kullanıldığında etkisine hemen şahit olabilirsiniz. Sık kullanıma uygun forma sahiptir. Saçları etkili bir şekilde temizler ve birçok dermatolojik testten geçmiştir. Vichy Dercos Saç Dökülmesine Karşı Şampuana sitemizden anında ulaşabilir, dökülme karşıtı bakımda farkına şahit olabilirsiniz.

Vichy Dercos Aminexil Clinical, şampuanla birlikte kullanıldığında oldukça etkilidir. Saçların dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Saç tellerine etkili bakım yapar. Düzenli kullanıldığında 6 haftada etkisine şahit olabilirsiniz. Vichy Dercos Aminexil Clinical, sitemizde sizleri bekliyor.

• Kepek karşıtı bakım yapın

Mevsim geçişlerinde sık rastlanan diğer durumlardan biri de kepek görünümüdür. Kepek görünümü, günlük hayatı da etkileyen durumlar arasında başta gelir. Çünkü kepek görünümü, beyaz beyaz tozlar haline hem saçta hem de kıyafette hoş bir görüntüye yol açmaz.

Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan, dermatolojik olarak test edilen formülü kepek oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Altı hafta sonunda etkisini hissettirmeye başlar. Saçları etkili bir şekilde temizler ve kepek görünümünr karşı bakım yapar. Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan, sitemizde sizleri bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.